implant jadra

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: implant jadra

Postprzez arek » 11 Sie 2013, 22:57

Witaj cssdn!
I jak u Ciebie kwestia implantu? Pozostaje nadal w formie planów. Poczyniłeś już w tej kwestii jakieś ustalenia, konkretne kroki?
Pozdrawiam
Arek
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: implant jadra

Postprzez dar122333 » 30 Paź 2013, 20:20

IMG_0001.jpg
Odpowiedź NFZ nt refundacji zabiegu implantacji jądra
IMG_0001.jpg (124.29 KiB) Obejrzany 18282 razy


Powyżej odpowiedź NFZ dotycząca refundacji zabiegu implantacji jądra.

Darek
dar122333
 
Posty: 139
Rejestracja: 06 Kwi 2011, 17:18

Re: implant jadra

Postprzez thinkpositive » 30 Paź 2013, 21:33

Super, że to wkleiłeś. Tylko jest to kurcze nieprecyzyjne. Nie napisali jasno czy wartość refundacji to jednostronny czy dwustronny zabieg. Jeżeli dwustronny to bardzo mało, gdyż nie pokryje to nawet kosztu protez.
2011 - nienasieniak, IB, 2xBEP, Mazowiecki Szpital Onkologiczny we Wieliszewie
Awatar użytkownika
thinkpositive
Przyjaciel Forum
 
Posty: 200
Rejestracja: 21 Paź 2011, 09:51

Re: implant jadra

Postprzez dar122333 » 30 Paź 2013, 21:47

Moje pismo do nich zawierało pytanie czy zabieg wszczepienia jednej protezy jest finansowany w 100% i czy pokrywa jej koszty.
W zeszłym roku gdy szukałem cen protez bezpośrednio u producentów/dystrybutorów, to dowiedziałem się, że koszt protezy w moim rozmiarze to kwota 600-800 zł. Domyślam się, że szpital ma nieco niższe ceny, jednak mimo wszystko po uwzględnieniu ceny implantu szpital otrzymuje ok 1000 zł za sam zabieg (pobyt w szpitalu, zabieg, opieka). Nie wiem jakie koszty ponosi Szpital za pobyt pacjenta na oddziale ale wydaje mi się, że ~1000 zł jest wstanie pokryć koszty jednodniowego pobytu na oddziale.
dar122333
 
Posty: 139
Rejestracja: 06 Kwi 2011, 17:18

Re: implant jadra

Postprzez thinkpositive » 30 Paź 2013, 21:58

Jeżeli to jest za jednostronne to jest ok.
Mi też szpital tłumaczył, że to jest nieopłacalne, ale w tej sytuacji sprawa przedstawia się trochę inaczej.
2011 - nienasieniak, IB, 2xBEP, Mazowiecki Szpital Onkologiczny we Wieliszewie
Awatar użytkownika
thinkpositive
Przyjaciel Forum
 
Posty: 200
Rejestracja: 21 Paź 2011, 09:51

Re: implant jadra

Postprzez thinkpositive » 09 Gru 2013, 21:56

W zeszłym tygodniu miałem okazję rozmawiać z urologiem na temat protez i ich finansowania.
Biję się w pierś, bo wcześniej napisałem, że ~1500zł refundacji nie brzmi tak źle.

Lekarz fajnie ze mną pogadał. Oczywiście jest to zawsze jednostronna opinia, ale coś w tym jest.

1500zł:
minus 800zł - proteza
Zostaje 700zł na:
- wynagrodzenie operatora (chirurg urolog)
- wynagrodzenie anestezjologa
- sala operacyjna
- obsługa sali
- pobyt w szpitalu
- wszystkie inne standardowe koszty funkcjonowania szpitala (oczywiście w małym %)

Ciekawie porównał, mówiąc, że za 1700zł jest robiona stujeka u niego w szpitalu w znieczuleniu miejscowym.
2011 - nienasieniak, IB, 2xBEP, Mazowiecki Szpital Onkologiczny we Wieliszewie
Awatar użytkownika
thinkpositive
Przyjaciel Forum
 
Posty: 200
Rejestracja: 21 Paź 2011, 09:51

Re: implant jadra

Postprzez dar122333 » 10 Gru 2013, 22:08

A ja znalazłem coś takiego :)

http://www.urolog.info.pl/index.php?lin ... tezy_jadra

Znieczulenie miejscowe (najczęściej), czas trwania zabiegu 30-40 min. Wypis do domu w tym samym dniu - NFZ odpisał, że finalizuje również pobyt na oddziałach chirurgii jednego dnia.
Przy znieczuleniu miejscowym i pobycie jednodniowym może to być nadal nieopłacalny zabieg ale nie ma też chyba tragedii :)
dar122333
 
Posty: 139
Rejestracja: 06 Kwi 2011, 17:18

Re: implant jadra

Postprzez cssdn » 03 Sty 2014, 19:52

witam ja juz jestem po zabiegu 4 miesiace i wcale to takie fajne nie jest jak wydawalo mi sie na poczatku, implant czasem boli, skora na nim sie obkurcza i powoduje dolegliwosc, malo tego jest bardzo twardy co mi nie pasuje, wolalbym aby implant miał materiał bardziej podobny do prawdziwego jadra ale widocznie na rynku jeszcze takich nie ma zeby wytrzymaly do konca zycia bez wymiany wiec proponują takie jakie są , zabieg jak zabieg samo znieczulenie zaboli 2 sekundy i potem juz jest oki wiec nie ma sie co bać rana szybko się goi jak operacja jest robiona przez dobrego chirurga , sam efekt wizualny jak moszna się obkurczy jest dobry ale jak moszna dostanie ciepła to implant jest wysoko ma ruch ale wygląda to już mniej naturalnie bo prawdziwe jadro jest ruchome na ciepło z samego zabiegu jestem zadowolony wolę taki efekt wypełnienia niż wcale ;)
cssdn
 
Posty: 12
Rejestracja: 30 Cze 2013, 12:02

Re: implant jadra

Postprzez thinkpositive » 06 Sty 2014, 16:03

Hej,

Napisz coś więcej o zabiegu.
Gdzie robiłeś?
Jaką metodą był robiony? (z moszny czy z dostępu pachwinowego)
Jeżeli przez pachwinę to czy cięcie było w tym samym miejscu co przy orchidektomii czy masz drugą bliznę?
Implant został Ci przyszyty czy swobodnie leży w mosznie?

Pozdr
k
2011 - nienasieniak, IB, 2xBEP, Mazowiecki Szpital Onkologiczny we Wieliszewie
Awatar użytkownika
thinkpositive
Przyjaciel Forum
 
Posty: 200
Rejestracja: 21 Paź 2011, 09:51

Re: implant jadra

Postprzez cssdn » 21 Sty 2014, 14:33

zabieg wykonalem w prywatnej klinice nie bede reklamowal jakiej , co do metody rozciecie poprzeczne na worku mosznowym pod pachwina nie w miejscu ciecia poprzedniej operacji wiec blizny sa dwie, jedna na worku druga pachwinowa(po poprzednim zabiegu)sam implant zostal przymocowany od spodu i szew został tak jakby wszyty w rozciecie, czyli mocowanie dolne przechodzące przez mosznę do góry, implant się porusza do pewnego stopnia wygloda naturalnie jak worek mosznowy jest obkurczony, jak luzny jadro jest nizej a implant wyzej, widać sporą różnicę i najwiekszy dyskomfort daje twardość implantu, nie jest miekki bardziej jak pilka kalczukowa a mógł by być zelowy i miekki powinien imitować prawdziwe cóż takie wybrałem i takie mam może kiedyś sobie wymienię ale na razie już mi starczy tych zabiegów :roll: pozdrawiam ;)

implant firmy ams ;)
cssdn
 
Posty: 12
Rejestracja: 30 Cze 2013, 12:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości