Bongo - guz jądra

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Bongo - guz jądra

Postprzez bongo » 09 Lip 2013, 16:53

Heja i znów mam pytanie....bo lekarz mi powiedział , że nie dostane skierowania na TK jak nie mam wyniki hist. to jak ja mam je szybciej załatwic..:( na szczęście wyniki hist. mi powiedzieli ze bedą jutro albo w czwartek..a i jeszcze jedna od 3 dni boli mnie gardło mam sie tym przejmować ..?
bongo
 
Posty: 80
Rejestracja: 04 Lip 2013, 21:34

Re: Bongo - guz jądra

Postprzez romi » 09 Lip 2013, 17:31

Witaj
To bardzo niemiło Cię potraktował, bo TK niezależnie od wyniku histopatologicznego i tak trzeba będzie zrobić. Spróbuj załatwić sobie termin, a skierowanie dostarczysz później. Chodzi o to, że terminy na TK są długie i dlatego trzeba przewidywać działanie na wyrost.
Pewnie się przeziębiłeś, w upały jest to dość łatwe. Zgłoś się do swojego lekarza POZ, to na pewno nie ma związku z rj.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Bongo - guz jądra

Postprzez bongo » 09 Lip 2013, 17:35

Dzięki za odpowiedz..:) a czy moge se umówić te TK w Wrocławi bo wole dojechać 200-250 km niż robić wszystko w Gliwicach i jak tak to jakiego tam poźniej lekarza polecacie jeśli chodzi o konsultacje
bongo
 
Posty: 80
Rejestracja: 04 Lip 2013, 21:34

Re: Bongo - guz jądra

Postprzez romi » 09 Lip 2013, 17:43

Witaj
Miejsce badań możesz wybrać dowolne, tak samo jak miejsce leczenia. Nie obowiązuje żadna rejonizacja. Jest tylko warunek, żeby skierowanie było prawidłowo wypełnione, chodzi o pieczątki, to dla NFZ.
Wrocław
4 Wojskowy Szpital Kliniczny
Oddział Onkologii Klinicznej
50-001 Wrocław, ul. Rudolfa Weigla 5
tel. (rejestracja poradni) - (71) 76 60 513
dr n. med. Grzegorz Świątoniowski - specjalista onkologii klinicznej
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Bongo - guz jądra

Postprzez bongo » 10 Lip 2013, 09:09

Dzięki za namiary..:) a skierowanie muszę od swojego rodzinnego lekarza..? i czy lekarz tam z wrocławia moze mnie gdzieś skierować na TK bo u mnie to chyba za h... nie zrobie ...:( nom chyba ze dostane te histo i sprawdze czy da sie coś szybciej u mnie na miejscu bo chyba lepiej jechac na konsultacje tam juz z wszystkim papierami

EDIT:własnie dzwoniłem i wyniki o 11 do odbioru wiec popołudniu info bedzie co i jak :) i napisze co powiedział lekarz:)
bongo
 
Posty: 80
Rejestracja: 04 Lip 2013, 21:34

Re: Bongo - guz jądra

Postprzez m9nika » 10 Lip 2013, 09:25

Witam
bongo napisał(a):a skierowanie muszę od swojego rodzinnego lekarza..?

Do onkologa nie potrzebujesz skierowania.
bongo napisał(a): czy lekarz tam z wrocławia moze mnie gdzieś skierować na TK

Skoro wybierasz się do Wrocławia do onkologa to możesz skorzystać z podpowiedzi Laili
Laili napisał(a):Sprawdź, które ośrodki robią TK w ramach NFZ w miejscu leczenia i ile czeka się na wyniki. My jesteśmy ze Szczecina a wybraliśmy wariant tomograf we Wrocławiu (Skanmex, Dolmed - w ramach NFZ), leczenie we Wrocławiu. TK warto robić w tym samym miejscu.
Termin umówiliśmy przez telefon - skierowanie przesłane mailem, więc przychylność ośrodka ułatwia sprawę mocno.
Skanmex - Tomograf komputerowy, Rezonans Magnetyczny, RTG ... http://www.skanmex.pl/?
ul. Krasińskiego 29, 50 - 450 Wrocław.
rejestracja@skanmex.pl,
tel/ fax 71 788 96 30, 31, 32

Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: Bongo - guz jądra

Postprzez bongo » 10 Lip 2013, 09:32

odbiore wyniki i dam znac bo moze sie okazać że mnie gdziec tam wkleja i bede miał Tk na dniach zrobione jeżeli nie to cisne na te TK na Wrocław,czyli jak bym sobie umówil tą wizyte w Wrocławiu i tego doktora to jade bez skierowania.?
bongo
 
Posty: 80
Rejestracja: 04 Lip 2013, 21:34

Re: Bongo - guz jądra

Postprzez romi » 10 Lip 2013, 09:51

Witam
Tak, bez skierowania. W rozmowie telefonicznej powiedz, że chodzi o nowotwór jądra.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Bongo - guz jądra

Postprzez bongo » 10 Lip 2013, 10:41

Rozpoznanie kliniczne :guz jądra prawego

1.2 Jądro rozcięte o wym. 6.5x3x4cm.Jadro prawie w całości zajęte przez lity,żółtawy guz.gUZ W NAJW. WYMIARZE OK 6 CM

3,4Jadro z osłonkami
5Utk. guza z resztkowym utkaniem jądra
6Najądrze
7Miejsce odcięcia powrózka nasiennego

Rzozpoznanie hist.

1-5 Seminoma typ klasyczny; ok 5% utkania ze zmianami martwiczymi : pT1NxMx-utk. nowotworu nie nacieka osłonek jądra.

6,7 Utkania nowotworu złośliwego nie znaleziono


Co o tym sądzicie..? Można prosic o jakąś opinie co to jest i jak to leczyc i co dalej teraz..?
bongo
 
Posty: 80
Rejestracja: 04 Lip 2013, 21:34

Re: Bongo - guz jądra

Postprzez m9nika » 10 Lip 2013, 10:56

Seminoma = nasieniak - guz, który nie produkuje markerów nowotworowych, dlatego Twoje są w normie.
Teraz jeśli, TK nic nie wykaże to prawdopodobnie czeka Cię obserwacja lub ze względu na wielkość guza chemioterapia (jeden wlew ACU7).
Sprawdź czy Twój opis hist.-pat. jest zgodny z tym viewtopic.php?f=15&t=431
To tak na szybko napisałam.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron