zapalenie jadra drugiego i rak

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez oczarownica » 18 Wrz 2013, 15:22

witaj apropos komorek odczynowych Pani z mojego laboratorium powiedziala ze oznacza to ,ze takowe komorki sa pobudzone - bardziej aktywne na skutek : chemioterapii , radioterapi lub infekcji. Ale często obserwowane w trakcie chemioterapii własnie.pozdrawiam bEATA
czasami czekanie jest celem samym w sobie a nie jest celem to co przyniesie czas
oczarownica
 
Posty: 701
Rejestracja: 02 Mar 2013, 12:03
Miejscowość: mazury

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez mada » 18 Wrz 2013, 19:38

Kochani
mam prośbę do kogoś kto miał doświadczenie z gorączką neutropeniczna i przyjmowanym tevagrastinem.
Otóż do tej pory tj 8 doba po zakończonej chemioterapii było ok. temperatura ok 37,4 najwyżej. Od 12.08 podawany jest tevagrastim 30.(7 zastrzyk)
Dzisiaj zrobiliśmy zgodnie z zaleceniami morfologię. wyniki z rana wkleiłam wyżej. Ale po południu mimo dalej podawanego tevagrastimu Michał dostał gorączki 38,3. Znów zgodnie z zaleceniami podałam antybiotyk ciprinol 500 mg. teraz sprawdzam temperaturę i jest 38,5. Nieznaczny wzrost. Bóle kostne jak przy grypie.
Moje pytanie jest takie czy w warunkach domowych można dalej czekać, czy powinniśmy coś jeszcze zrobić?
Po pierwszym kursie skończyło się hospitalizacją z gorączką neutropeniczną i małopłytkowościa. Leczenie było szersze ale i wyniki słabsze.
Prosze o radę - pozdrawiam
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez mada » 18 Wrz 2013, 21:07

czy jest możliwy wzrost temperatury po podaniu antybiotyku? Obecnie 39. Czy możemy to przeczekać?
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez thinkpositive » 18 Wrz 2013, 22:46

Próbowaliście coś na gorączkę?

Jak nie ustępuje to powinniście się skonsultować na nocnym dyżurze.
2011 - nienasieniak, IB, 2xBEP, Mazowiecki Szpital Onkologiczny we Wieliszewie
Awatar użytkownika
thinkpositive
Przyjaciel Forum
 
Posty: 200
Rejestracja: 21 Paź 2011, 09:51

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez oczarownica » 18 Wrz 2013, 22:56

niestety sa chyba 2 powody wzrostu temperatury jeden to lek na wzrost ukladu bialokrwinkowego 2 to ewentualna infekcja. Teraz pytanie jak to sprawdzic? mysle ze najistotniejszą powinna byc telefoniczna konsulatcja z lekatrzem prowadzącym . W naszym przypadku po 1 kursie kiedy goraczka sie utrzymywala i ilosc bialych krwinek byla znikoma najpierw pobrano material na badania bakteriologiczne czyli wymazy , posiew moczu i krwi i w momencie kiedy nadal utrzymywala sie goraczka podanie dozylnie antybiotyku o szerokim spektrum . z całym szacunkiem podanie kolejny raz doustnie cipronexu wydaje sie byc troche bez sensu.Czy Michał ma jakies jeszce objawy oprócz gorączki? Małgosiu zadzwon do Magodentu do dyzurującego lekarza , poradz się.
Myślę ,ze nie chodzi tu o samo zbicie goraczki lecz o zbicie jej przyczyny lecz najpierw ustalenie.
Trzymajcie sie , jestesmy z Wami! Beata
czasami czekanie jest celem samym w sobie a nie jest celem to co przyniesie czas
oczarownica
 
Posty: 701
Rejestracja: 02 Mar 2013, 12:03
Miejscowość: mazury

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez troll » 19 Wrz 2013, 00:23

Małgorzato,

A powiedzmy sobie szczerze. Michał idzie teraz do szpitala. Co zostanie zrobione w szpitalu? Dostanie G-CSF, antybiotyk i będzie tam dokładnie tak samo leczony jak w domu. Jesteście świetnie zabezpieczeni - Michał dostaje G-CSF (Tevagrastim), osłonowo antybiotyk (oczywiście w tej sytuacji niezbędny). Proponuję włączyć lek na zbicie gorączki, który Michał najlepiej toleruje (paracetamol?) i przeczekać ten trudny okres. Już od dawna wiadomo, że ryzyko wystąpienia gorączki neutropenicznej jest u Twojego syna wysokie i obecnie stosowane zabezpieczenie moim zdaniem jest wystarczające. Oczywiście konsultacja telefoniczna z lekarzem dyżurnym z Magodentu moim zdaniem jest również konieczna.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez mada » 19 Wrz 2013, 07:28

Witam
Zadziałaliśmy intuicyjnie (przeczekanie) i okazuje się, że zgodnie z tym co napisał troll. Dziękuję.
W nocy po uprzednim podaniu leku przeciwgorączkowego temperatura zaczęła spadać. Słabo ale jednak w dół. Na wszelki wypadek rozmawialiśmy z lekarzem interny, tam gdzie leżał Michał i już było uzgodnione żeby rano przyjechać. Ale..dziś rano jest 36,4?? taki spadek??
nie ukrywam, ze bardzo chcielibyśmy być w domu jeśli tylko można. Na szpital zawsze jest czas. Czekam teraz na kontakt z lekarzem Ł. Grzędą. Zastanawia mnie czy pozostałe 3 zastrzyki tevagrastimu wystarczą i jak będą zachowywały się białe krwinki po odstawieniu, czyli w niedzielę.
Dziękuję za rady. Lekarza rodzinnego naszego dzisiaj nie ma. hm..zresztą nie bardzo mamy na kogo tu liczyć. Dr Huras (onkolog kliniczny) nieobecna do października.
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez mada » 19 Wrz 2013, 12:13

I mamy sytuację taką:
(Jestem po konsultacji z dr Gzędą i dr Ewą Całus z częstochowskiej interny, która przyjmowała syna poprzednim razem. Zna sprawę, spokojna i życzliwa. Ustalenia się pokrywają)
1. jeśli dzisiaj powtórzy się temperatura jak wczoraj lub wystąpi pogorszenie stanu ogólnego- przyjęcie na oddział
2. rano ponowne badanie krwi- telefoniczna konsultacja z p. Całus i decyzje dalsze odnośnie potrzeby hospitalizacji czy tez wydłużenia podawania tevagrastimu
3. cyt dr. grzędę:Poza tym obnizony poziom plytek - jesli syn nie ma krwawien, siniakow, wybroczyn skornych do obserwacji i kontroli morfologii.


życzymy miłego dnia a my sobie popilnujemy i mam nadzieję, że uda się jednak w domu.
Małgorzata
Awatar użytkownika
mada
 
Posty: 110
Rejestracja: 28 Lip 2013, 10:03
Miejscowość: Częstochowa

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez oczarownica » 19 Wrz 2013, 20:05

:) ciesze sie , ze sytuacja choc na chwilke sie ustabilizowala bo to dla Was wazne. Jestem z Wami pewne rzeczy trzeba przeczekac a na pewne najwazniejsze jest poczucie bezpieczenstwa. Macie na kogo liczyć i nie zostajecie sami w sytuacji w ktorej nie zawsze wiadomo co robic i to jest bardzo istotne i to jest połowa sukcesu. Poizdrawiam bardzo i potulam Was Beata
czasami czekanie jest celem samym w sobie a nie jest celem to co przyniesie czas
oczarownica
 
Posty: 701
Rejestracja: 02 Mar 2013, 12:03
Miejscowość: mazury

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez m9nika » 20 Wrz 2013, 09:39

Witam
Mimo, że nie udzielam się na Twoim wątku, to śledzę na bieżącą Wasze zmagania. I chcę powiedzieć, że jestem głęboko poruszona Twoją postawą i składam w Twoim kierunku głęboki ukłon, do tego co robisz i jak to robisz aby Twój syn był wyleczony. Natomiast Twojego syna podziwiam za wolę walki, bo w takich momentach choroby (szczególnie, że przechodzi to po raz kolejny) można się załamać i poddać, a czego Nam/Wam nie wolno robić ;) A Ty mu na to nie pozwalasz :)
Jesteście Wspaniali bo bardzo dzielni! :)
Pozdrawiam cieplutko
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości