zapalenie jadra drugiego i rak

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: zapalenie jadra drugiego i rak

Postprzez romi » 03 Sty 2014, 11:25

Witam
Teoretycznie w każdej klinice urologicznej, ale nie wszędzie chcą to zrobić na NFZ, albo z własnym implantem. Najlepiej dostać w NFZ pisemko, że refundują pełny zabieg z implantem i wtedy już bez żadnego problemu.
Pozdrawiam
romi

Postprzez m9nika » 03 Sty 2014, 17:05

Witam
romi napisał(a):Najlepiej dostać w NFZ pisemko, że refundują pełny zabieg z implantem i wtedy już bez żadnego problemu.

Wydaje mi się, że dobrze by było jeszcze jakby NFZ w piśmie swoim wskazał placówki (najbliższe miejsca zamieszkania), które taki zabieg wykonują w ramach ich kontraktu. Ale to takie moje spostrzeżenia ;)
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum

Postprzez mada » 08 Sty 2014, 09:29

Dzięki moi drodzy :)
Jestem nastawiona na zakup implantów dobrych jakościowo. Poruszam się w tym temacie kiepsko:(. Byłoby dobrze wiedzieć w jakiej placówce to wykonać. Po prostu od czegoś trzeba zacząć te poszukiwania. Zacznę oczywiście od pisemnej formy zapytania do NFZ. Zobaczymy. Wszak to dwa jądra. Zależy mi żeby było wykonane dobrze (refundacja) i żeby to były dobre implanty.
Pozdrawiam-mada
Awatar użytkownika
mada

Miejscowość: Częstochowa

Postprzez romi » 08 Sty 2014, 10:57

Witam
Domyślam się, że przeczytałaś co na ten temat napisano na Forum, ale dla porządku podam linki
viewtopic.php?f=9&t=123&p=2378
viewtopic.php?f=8&t=467
oraz
http://eurologia.pl/g/597,wszczepienie-protezy-jadra
http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1518
i pismo NFZ
Operacja, i implant są refundowane (katalog świadczeń ( załącznik 12 do Zarządzenia 90/2012 Prezesa NFZ z 11 grudnia 2012 roku) oraz w Załączniku 1 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych w zakresie leczenia szpitalnego z dnia 15 września 2011 roku procedura - wszczepienie protezy jądra jednostronne ( kod ICD-9 62.71).
Pozdrawiam
romi

Postprzez mada » 19 Sie 2019, 12:37

witam ponownie
dzisiaj odebraliśmy standardowo wyniki kontrolne-( minęło 6 lat od drugiego jądra) i hcg 1215 (0-2)
co robić?
wszystko było ok do stycznia tego rou iedy to zaczęły się problemy z podwyższonymi czerwonymi krwinkami hgb powyżej 19 (norma do 18)
syn miał zrobioną trepanobiopsję oraz jak-2 i EPO
wyniki:
trepanobiopsja - brunatny wycine 1,8x0,2 cm
bioptat częściowo zmiażdżony. Przestrzenie międzybeleczkowe wypełnione szpiiem w 70%.Brak włóknienie. W jednej przestrzeni słaba dodatnia reakcja na obecność żelaza. Brak włóknienia. Rozrost układu erytroblastycznego (glikoforyna+). Wyspy granulopeozy bogatokomórkowe. Megakariocyty liczne, prawidłowej wielości, rozproszone i w pojedynczych skupisach. Dojrzewabie we wszystkich układach zachowane. Komórki blastyczne CD34(+) stanowią 1% szpiku. Barwienioe CD117 ujemne.
Obraz mikroskopowy odpowiada czerwienicy prawdziwej.
erytropoetyna - 8,0 (4,3-29)
jAK 2 V617F 0 nie wykryto

usg lipiec 2019
w segmencie V wątroby widoczna hyperechogeniczna struktura 9x7 mm- najprawdopodobnie naczyniak.
Dodatkowo w segm. VII widoczne zwapnienie o wy 5 mm- zmiany opisywane w badaniu popraednim.
poza tym ok
i dzisiaj wynik krwi tylko beta hcg tak wysokie jak pisałam.
jesteśmy w rozsypce..
Awatar użytkownika
mada

Postprzez tobson85 » 19 Sie 2019, 21:51

Witaj
Jak już sama zauważyłaś wynik bHCG jest bardzo niepokojący. Wskazana jak najszybsza konsultacja onkologa. Najlepiej specjalisty w leczeniu rj.
Zgłosicie się do dra Sarosieka, taki wynik bHCG to wskazanie do niezwłocznego rozpoczęcia leczenia.
Trzymajcie się i w razie pytań pisz śmiało.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez mada » 20 Sie 2019, 07:29

Jedziemy w piątek do dr Sarosieka.
Czy tak wysoki wyki może być fałszywy?
A jeśli nie to co to może oznaczać?
Może ktoś miał sytuację podobną po usunięciu obu jader.
I jeszcze jedno. Mamy przyjechać na ul. Szumacka 6.
Gdzie tam dokładnie powinniśmy się zglosic? Nie wypytał syn ale strasznie się załamał. Rok temu pochowaliśmy męża. Miesiąc temu diagnoza czerwienica prawdziwa, proszę o racjonalne wsparcie, bo chyba mój mózg już nie odbiera jak trzeba. M.
Awatar użytkownika
mada

Postprzez Vaporwavedream » 20 Sie 2019, 08:52

Hej,
jeśli jedziecie w piątek to proponowałbym powtórzyć badanie beta hcg chociaż biorąc pod uwagę, że wcześniej marker był podwyższeny może oznaczać nawrót.
Na szamocką najpierw musicie się zgłosić do rejestracji/przychodni - z tego co pamiętam to wejście A.
Doktor jest najlepszym specjalistą. Wiem, że jest ciężko ale musisz trzymać się dla syna.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream

Miejscowość: Poznań

Postprzez mada » 21 Sie 2019, 11:35

kochani
muszę się z Wami podzielić dalszym rozwojem sytuacji
w poniedziałek odebraliśmy wynik bhcg 1215.- laboratorium szpitalne (tam gdzie zawsze robiliśmy wyniki)
to co działo sie w domu w rodzinie trudni opisać
Wtorek powtórzyliśmy wynik w laboratorium prywatnym
po południu pogotowie zabrało syna na SOR - objawy jak przy czerwienicy lub ataku paniki lękowej
zrobiono badania podstawowe - ok
w kierunku zawału serca- ok
rtg klatki piersiowej- ok
wypisany do domu, żeby mógł w piątek jechać do Warszawy na umówioną wizytę do dr Sarosieka
środa:
rano pytam o wynik w laboratorium prywatnym i pani mówi że jest dobry
nie możemy uwierzyć choć paradoksalnie bardzo wierzymy
pojechaliśmy do szpitalnego laboratorium gdzie w zaparte twierdzą, że nie może być pomyłki
domagamy się powtórzenia
syn mówi, że może pomylono próbki albo badanie, bo przed nim i zanim były dwie kobiety w ciązy
w końcu zrobili powtórne badanie na cito
mam przed sobą wynik bhcg 0,1
przeprosili i takie tam inne argumenty

jak to jest z tym bhcg?
Awatar użytkownika
mada

Postprzez Vaporwavedream » 21 Sie 2019, 11:58

Czyli dokładnie tak jak pisałem, wynik został zfałszowany. Niestety widzisz ile nerwów straciliście przez pomyłkę.
Możesz uspokoić syna. Jeśli bhcg<0.1 to jest to porządny wynik.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vaporwavedream

Miejscowość: Poznań

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości