Guzik Jąderka Lewego

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 15 Lut 2020, 04:05

Witam
grzegorz.mista@op.pl

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 15 Lut 2020, 04:13

Witam

Jestem sześć lat po diagnozie nasieniaka, ostatnie, pozytywne wyniki miałem półtora roku temu, od sześciu tygodni mam dolegliwości bulowe w okolicach nerek, zrobiłem badania markerow, gdzie wyniki mnie przeraziły, bhcg w normie, afp w normie, jednak ldh 523, gdzie maksimum to 220. Za pięć dni mam mieć wykonane TK
Nigdy nie mialem tak wysokiego ldh, czy to może być wznowa ?

Na USG wykryto złogi w obydwu nerkach 6 i 7mm.
Nadmienie, że przez ostatnie parę tygodni, często byłem na lekach przeciwbólowych, rozkurczowych. Od pięciu miesięcy biorę leki na nadciśnienie, axtil.
grzegorz.mista@op.pl

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 19 Lut 2020, 21:23

Witam
Mam już wyniki TK, bardzo proszę o opinię

Uwidocznione partie podstawne płuc bez zmian ogniskowych. W okolicy naczyń głównych na poziomie i poniżej naczyń nerkowych obecny pakiet powiększonych węzłów
chłonnych wielkości do 3 cm w osi krótkiej. Wielkość całego pakietu około 10 x 8 x 5 cm. Zmiany
modelują żyłę główną dolną od strony przyśrodkowej bez istotnego zwężenia jej światła oraz okrężnie
otaczają aortę brzuszną. Okolica naczyń biodrowych bez zmian węzłowych.
Duże naczynia jamy brzusznej i miednicy szerokości prawidłowej o prawidłowo kontrastującym się świetle. Wątroba niepowiększona o miernie, stłuszczeniowo obniżonej gęstości podstawowej do około 40 j.H. o
jednorodnej strukturze.
Drogi żółciowe nieposzerzone. Żyły wątrobowe i żyła wrotna wraz z dorzeczem kontrastują się prawidłowo.
Pęcherzyk żółciowy cienkościenny.
Śledziona niepowiększona, homogenna w fazie żylnej.
Trzustka prawidłowej wielkości o ostrych obrysach, bez zmian ogniskowych.
Oba nadnercza prawidłowego kształtu i wielkości, bez zmian guzkowych.
Nerki położone prawidłowo, wielkości prawidłowej o prawidłowej strukturze korowo - piramidowej bez
zmian ogniskowych w miąższu. W kielichu górnym nerki lewej obecny złóg wielkości 4 mm. W kielichu
górnym nerki prawej złóg wielkości 2 mm. Układy zbiorcze i moczowody nieposzerzone, moczowody bez
złogów.
Pęcherz moczowy dobrze wypełniony o gładkich obrysach ścian.
Prostata prawidłowej wielkości. W graniach wydolności metody nie uwidoczniono pogrubienia ani uchyłkowatości ścian jelitowych.

Nie stwierdzono obecności wolnego płynu w jamie otrzewnowej.
Uwidocznione elementy kostne bez cech przebudowy struktury. Prawidłowy obraz kręgosłupa L/S i
obręczy miedniczej.
Wnioski:
Pakiet węzłowy przestrzeni zaotrzewnowej w nadbrzuszu.
Stłuszczenie wątroby.
Kamica nerek.
grzegorz.mista@op.pl

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości