Guzik Jąderka Lewego

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez marcin s » 23 Lut 2020, 20:52

nie wiem czy to coś pomoże w rozważaniu ale moje przypadki
2016 rok nasieniak jądra lewego markery zawsze w normie
2019 rok nasieniak jądra prawego markery w normie

operacja w sierpniu po operacji jak i w październiku markery w normie w grudniu przy pierwszym badaniu LDH i AFP norma
Bethcg 10,5 6 dni później 18,5, 7 dni później 28,5, 4 dni później w dniu rozpoczęcia chemii 30,5
mój lekarz dla pewności zlecił powtórne badanie próbki pobranej do histopatologii czy aby na pewno guz to czysty nasieniak
aha TK klatki jamy brzusznej i miednicy małej robione ok tygodnia przed chemią nie wykazały żadnych przerzutów, wznowa biochemiczna( czy jak to się nazywa)
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 01 Mar 2020, 18:06

Witam

Jestem po pierwszym cyklu, jutro dolewka i wracam do domu.
Doktor Sarosiek powiedział, że z racji na dość duże wymiary guza może być potrzebna dodatkowo operacja, bądź naświetlanie, chciałem zapytać, czy ktoś tutaj obecny miał podobną do mojej sytuację.

Co możecie jeszcze ogólnie Panowie powiedzieć.

Pozdrawiam
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez Grrr34 » 01 Mar 2020, 23:05

Ja miałem pakiet troche mniejszy bo 7,5 cm
Po Bepach prawie zniknął, została jakas male zwapnienie ok 5mm i tak się to utrzymuje...

U mnie nie było wznowy, Tylko w takim stadium zaawansowania została rozpoznana choroba

Będzie dobrze, dasz radę.... Jednak musisz jesc nawt jak srednio bedziesz miał ochotę, organizm musi mieć sile aby walczyc a do tego potrzebna jest odpowiednia ilość kcal
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 04 Kwi 2020, 14:05

Witam serdecznie.

W ramach przypomnienia.

Sześć lat temu zdiagnozowano u mnie nasieniaka Pt2N0M0S0. Wycięcie, uzupełniający kurs karboplatyna x1.
Przez okrągłe cztery lata pod stałą opieką lekarską, terminowe badania, (nic ? ) nie wskazywało na wznowę.
po niemalże sześciu latach, silne bule w okolicach nerek zmusiły mnie do wykonania TK, nie ukrywam, że programowo powinienem zrobić je siedem miesięcy wcześniej.
[b]Pilnujcie terminów kolejnych badań !!![/b]

Badania wykazały masywną wznowę w węzłach zaotrzewnych, pakiet węzłów 10cm x 8cm x 5cm !!!

Jestem przed trzecim kursem BEP, po dwóch kursach węzły zmniejszyły się do 2 cm, za co niezmiernie dziękuję losowi, temu forum Panowie i Panie, lekarzom i personelowi.

Przesyłam opis TK

Pozdrawiam, pilnujcie terminów !!!!!!!



TK klatki piersiowej, jamybrzusznej i miednicymniejszej bez i z kontrastem
Wykonano świadczenie według kodu 5.03.00.0000117
Dane: stan po usunięciu jądra lewego -pT2 ( 2014).
Poprzednie badanie j. brzusznej i miednicy z dnia 19.02.20.
TK KLP:
W obrębie śródpiersia powiększonych węzłów chłonnych - największe widoczne węzły śr. do 7mm przy i
poniżej łuku aorty, poza tym struktur heterogennych nie stwierdzam. Duże naczynia nieposzerzone. Serce
wielkości prawidłowej bez płynu w worku osierdziowym. Płacik żyły nieparzystej. Po stronie prawej w
podziale t. pośredniej regularne ubytki zakontrastowania przechodzące na naczynia segmentowe do płata
dolnego bez znaczącego ich poszerzenia.
Tchawica oskrzela główne o prawidłowym przekroju. Obraz miąższu płucnego mieści się w granicach
normy.
Jamy opłucnowe bez wolnego płynu.
Na poziomie Th9/Th10 osteofity centralne i po lewej śr. 5mm uciskające struktury wewnątrzkanałowe.
Elementy kostne bez meta. WN. Zmiany zakrzepowo-zatorowe po stronie prawej o obrazie przewlekłości procesu. Spondyloza
Th9/Th10. Poza tym obraz prawidłowy.
TK j. brzusznej + miednicy:
Poniżej żyły nerkowej lewej na przedniej powierzchni aorty obecny jest węzeł śr. 15mm oraz drugi
pomiędzy ż. główną dolną a aortą śr. 9mm. Dwa węzły po stronie lewej aorty śr. do 6mm. Pozostałe
niewidoczne. Węzły chłonne miednicy i pachwinowe niepowiększone.
Pojedyncze drobne uwapnione złogu w obu nerkach.
Poza tym obraz narządów miąższowych co do wymiarów i stopnia wzmocnienia jak poprzednio. Nie
stwierdzono obecności wolnego płynu na badanym obszarze. Pętle jelitowe nieposzerzone. Pęcherz
moczowy o niepogrubiałych ścianach. Gruczoł krokowy niepozwiększony.
WN. W porównaniu do badania poprzedniego bardzo dużego stopnia regresja pakietu węzłowego - do
80% poniżej naczyń nerkowych. Poza tym obraz narządów stabilny.
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez Jeek » 05 Kwi 2020, 11:36

Witam

Świetne informacje, gratuluję wyników.
Z pilnowaniem terminów i wykonaniem badan kontrolnych zaczyna się robić problem.

Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 208
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 11 Cze 2020, 09:09

Witam

Miesiąc po zakończeniu 3 BEPów zrobiłem TK, czy te węzły do centymetra wielkości, powinny mnie mocno niepokoić?

TK kl.p., jamy brzusznej i miednicy przed i po dożylnym wzmocnieniu kontrastowym
Dane ze skierowania: Nasieniak jądra lewego - pT2. Stan po orchidektomii 2014 i chemioterapii. Obecnie
masywne przerzuty w węzłach chłonnych przestrzeni zaotrzewnowej, elewacja LDH - pT2N3M0S1
Porównano z badaniem poprzednim z 26.03.2020.
Drobne zwłóknienia lub niezupełne rozprężenie płuca prawego w zatoce przeponowo-żebrowej.
Poza tym płuca prawidłowo, równomiernie upowietrznione bez zmian ogniskowych.
Światło drzewa tchawiczo-oskrzelowego prawidłowe, ściany oskrzeli niepogrubiałe.
Jamy opłucnowe bez płynu.
Nie stwierdzono powiększenia węzłów chłonnych śródpiersia i wnęk płucnych.
Serce niepowiększone.
Duże naczynia kl.p. szerokości prawidłowej o prawidłowo kontrastującym się świetle przepływu (w tym
obecnie bez widocznych zmian zatorowo/pozatorowych tętnic płucnych). Odmiana rozwojowa przebiegu
łuku żyły nieparzystej z wytworzeniem tzw. płacika płucnego żyły nieparzystej.
Wątroba niepowiększona o miernie, stłuszczeniowo obniżonej gęstości podstawowej do ok. 45 j. H., o
jednorodnej strukturze we wszystkich fazach badania.
Drogi żółciowe nieposzerzone. Żyły wątrobowe i żyła wrotna wraz z dorzeczem kontrastują się prawidłowo.
Pęcherzyk żółciowy cienkościenny.
Śledziona niepowiększona, homogenna w fazie żylnej.
Trzustka prawidłowej wielkości o ostrych obrysach, bez zmian ogniskowych.
Oba nadnercza prawidłowego kształtu i wielkości, bez zmian guzkowych.
Nerki położone prawidłowo, wielkości prawidłowej o prawidłowej strukturze korowo - piramidowej bez
miąższowych zmian ogniskowych z obecnością pojedynczych, drobnych (wielkości do 3mm) złogów jak
poprzednio. Układy zbiorcze i moczowody nieposzerzone. Nerka prawa posiada dodatkową tętnicę
odchodzącą od aorty poniżej t. krezkowej dolnej. W okolicy naczyń głównych poniżej naczyń nerkowych widocznych jest kilka (4) węzłów chłonnych
granicznej wielkości do 1cm w osi krótkiej - dalsza regresja zmian węzłowych (poprzednio wielkosci do
1,5cm).
Duże naczynia jamy brzusznej i miednicy szerokości prawidłowej o prawidłowo kontrastującym się świetle.
Pęcherz moczowy dobrze wypełniony o gładkich obrysach ścian.
Prostata niepowiększona. W graniach wydolności metody nie uwidoczniono pogrubienia ścian jelitowych.
Nie stwierdzono obecności wolnego płynu w jamie otrzewnowej.
Uwidocznione elementy kostne bez cech przebudowy struktury.
Poza zwapniałą protruzją dysku Th9/Th10 prawidłowy obraz odcinka Th/L/S kręgosłupa.
Wnioski:
Dalsza regresja zmian węzłowych okolicy naczyń głównych w nadbrzuszu - obecnie zmiany resztkowe,
niespełniające kryterium powiększenia.
Innych zmian o cechach ognisk npl nie uwidoczniono.

Pozdrawiam

Jest problem na stronie, po zaznaczeniu wszystkich ptaszków na dole udało mi się dodać post.
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez justyna09000 » 14 Cze 2020, 18:41

Witaj,
węzły do 10 mm w osi krótkiej nie budzą żadnych podejrzeń. Wszystko wygląda prawidłowo. Gratulacje :)
Pozdrawiam,
Justyna
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 26 Cze 2020, 17:32

Witam

Mam pewne wątpliwości, niektóre źródła podają ze w stopniu zaawansowania 2c przy nasieniak stosuje się chemioterapię skojarzona z naswietlaniem, nie zapytałem o to swojego lekarza a kolejny termin za trzy miesiące i mnie ta kwestia trochę niepokoi.
Może powinienem jeszcze naświetlić dziada?

Pozdrawiam
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez romi » 26 Cze 2020, 22:46

Z tym naświetlaniem to nie spieszyłbym się. Takie postępowanie może i jest wskazane w niektórych nielicznych przypadkach, a Ty raczej do nich się nie zaliczasz. W tej chwili leczenie odniosło pożądany skutek i nie ma potrzeby dodatkowych działań. Dotrzymuj terminów kontroli i wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 09 Lip 2022, 09:17

Witam serdecznie

Moje ostatnie badania tk w grudniu zeszlego roku wskazaly na dalsza regresje zmian wezlowych, drobne wezly do 4mm z cecha stluszczenia, jestem przed kolejnym badaniem tk.
Robilem rowniez tydzien temu markery, afp w normie, bhcg rowniez, niestety mam wysokie ldh : 440 przy maximum 220 , zaczynam sie troche martwic, dodam, ze przechodze w tej chwili prawdopodobnie zapalenie żył przy lewej łydce, mam ja całą mocno opuchnieta, dzień przed badaniem bralem olfen i ketanol, czy to moglo wplynac na wysokie ldh ?

Pozdrawiam
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości