Guzik Jąderka Lewego

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 15 Lut 2020, 04:05

Witam
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 15 Lut 2020, 04:13

Witam

Jestem sześć lat po diagnozie nasieniaka, ostatnie, pozytywne wyniki miałem półtora roku temu, od sześciu tygodni mam dolegliwości bulowe w okolicach nerek, zrobiłem badania markerow, gdzie wyniki mnie przeraziły, bhcg w normie, afp w normie, jednak ldh 593, gdzie maksimum to 220. Za pięć dni mam mieć wykonane TK
Nigdy nie mialem tak wysokiego ldh, czy to może być wznowa ?

Na USG wykryto złogi w obydwu nerkach 6 i 7mm.
Nadmienie, że przez ostatnie parę tygodni, często byłem na lekach przeciwbólowych, rozkurczowych. Od pięciu miesięcy biorę leki na nadciśnienie, axtil.
Ostatnio edytowany przez grzegorz.mista@op.pl, 20 Lut 2020, 00:03, edytowano w sumie 1 raz
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 19 Lut 2020, 21:23

Witam
Mam już wyniki TK, bardzo proszę o opinię

Uwidocznione partie podstawne płuc bez zmian ogniskowych. W okolicy naczyń głównych na poziomie i poniżej naczyń nerkowych obecny pakiet powiększonych węzłów
chłonnych wielkości do 3 cm w osi krótkiej. Wielkość całego pakietu około 10 x 8 x 5 cm. Zmiany
modelują żyłę główną dolną od strony przyśrodkowej bez istotnego zwężenia jej światła oraz okrężnie
otaczają aortę brzuszną. Okolica naczyń biodrowych bez zmian węzłowych.
Duże naczynia jamy brzusznej i miednicy szerokości prawidłowej o prawidłowo kontrastującym się świetle. Wątroba niepowiększona o miernie, stłuszczeniowo obniżonej gęstości podstawowej do około 40 j.H. o
jednorodnej strukturze.
Drogi żółciowe nieposzerzone. Żyły wątrobowe i żyła wrotna wraz z dorzeczem kontrastują się prawidłowo.
Pęcherzyk żółciowy cienkościenny.
Śledziona niepowiększona, homogenna w fazie żylnej.
Trzustka prawidłowej wielkości o ostrych obrysach, bez zmian ogniskowych.
Oba nadnercza prawidłowego kształtu i wielkości, bez zmian guzkowych.
Nerki położone prawidłowo, wielkości prawidłowej o prawidłowej strukturze korowo - piramidowej bez
zmian ogniskowych w miąższu. W kielichu górnym nerki lewej obecny złóg wielkości 4 mm. W kielichu
górnym nerki prawej złóg wielkości 2 mm. Układy zbiorcze i moczowody nieposzerzone, moczowody bez
złogów.
Pęcherz moczowy dobrze wypełniony o gładkich obrysach ścian.
Prostata prawidłowej wielkości. W graniach wydolności metody nie uwidoczniono pogrubienia ani uchyłkowatości ścian jelitowych.

Nie stwierdzono obecności wolnego płynu w jamie otrzewnowej.
Uwidocznione elementy kostne bez cech przebudowy struktury. Prawidłowy obraz kręgosłupa L/S i
obręczy miedniczej.
Wnioski:
Pakiet węzłowy przestrzeni zaotrzewnowej w nadbrzuszu.
Stłuszczenie wątroby.
Kamica nerek.
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez romi » 19 Lut 2020, 22:53

Wyniki badań podobne jak poprzednie, ale dobrze byłoby gdyby zostały porównane przez lekarza radiologa. Poza tym sygnalizowany jest przez lekarza pakiet węzłów i do tego LDH ponad normę (może to od leków). Trzeba to sprawdzić, może konsultacja u dr Sarosieka byłaby wskazana.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez Vaporwavedream » 19 Lut 2020, 22:56

romi napisał(a):Wyniki badań podobne jak poprzednie, ale dobrze byłoby gdyby zostały porównane przez lekarza radiologa. Poza tym sygnalizowany jest przez lekarza pakiet węzłów i do tego LDH ponad normę (może to od leków). Trzeba to sprawdzić, może konsultacja u dr Sarosieka byłaby wskazana.
Pozdrawiam


Konsultacja jest konieczna. Przecież został uwidoczniony pakiet węzłów, raczej pewne że przerzutowych. Trzeba rozpocząć leczenie.
Jak najszybciej napisz lub zadzwoń do doktora Sarosieka - kontakt masz w co drugim poście.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez Grrr34 » 19 Lut 2020, 23:28

Pewne jest ze trzeba sprawę skonsultować aby zareagować jak najszybciej.... LDH jest najmniej specyficznym markerem jeśli chodzi o nowotwory jadra są różne izoenzymy LDH które są przypisane do poszczególnych narzadow

LDH 1 i LDH 2: mięsień sercowy, erytrocyty;
LDH 3: płuca;
LDH 4: nerka, trzustka, łożysko, leukocyty,
LDH5: (wątroba, mięśnie szkieletowe)

Wzrost LDH moze byc także spowodowany marskościa, stanem zapalnym wątroby, a także dolegliwościami spowodowanymi innymi schorzeniami



Jednakże ze względu na powiększone pakiety węzłów chlonnych na wysokości nerek, bezwzględnie trzeba to skonsultować jak najszybciej.. Poniewaz to zazwyczaj są pierwsze węzły wartownicze do których przerzutuja nowotwory jadra
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 20 Lut 2020, 18:58

Witam :)

Dr Sarosiek powiedział : wznowa nasieniaka 3 x BEP

W poniedziałek będę w Warszawie, chyba że w częstochowie też szybko będą mogli mi podać.
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez Vaporwavedream » 22 Lut 2020, 23:56

Hej i jak? Jedziesz do warszawy?
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 23 Lut 2020, 00:16

Hej, cześć, jadę do Warszawy razem z żoną, w Częstochowie zaproponowano mi odczekanie tygodnia, twierdząc że to niewiele zmieni, oczywiście wybrałem Wawe i dr Sarosieka.

Panowie, zastanawia mnie wzrost LDH, jaki jest tego mechanizm, skoro, jak wyczytałem, LDH nie jest typowym markerem dla nasieniaka
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez Grrr34 » 23 Lut 2020, 20:40

W literaturze jest opisane ze nasieniak moze, ale nie musi powodować wzrostu markerów, zazwyczaj Bthcg, sporadycznie LDH ale nigdy AFP


Tez jestem Ciekaw jak to jest ze wznowa w Nowotworach jadra, czy ktos zgłębiał ten temat? Czy jest jakaś prawidłowość ze np w nowotworze pierwotnym jadra markery były w normie czyli np czysty nasieniak, to przy wznowie moze okazać się, że może produkować już markery.... Lub z nasieniaka .... Wytworzyć się nie nasieniak?

U kolegi powyżej nie było podwyższonych markerów, a teraz Przy wznowie są, co na to literatura? Statystyki?
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron