Guzik Jąderka Lewego

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 14 Wrz 2014, 12:12

Panie Troll

DZięki stokroć
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 26 Wrz 2014, 14:28

Witam

Czy te wyniki oznaczają, że na karboplatynie się nie skończy ?

W poprzednich badaniach, nie było mowy o 5mm węzłach chłonnych i o zwapnieniach na nerkach...

Proszę, powiedzcie, czego się mogę spodziewać na wizycie u onkologa we wtorek.

TK jamy brzusznej i miednicy małej.

Wątroba niepowiększona, bez zmian ogniskowych.
Pęcherzyk żółciowy bez uwapnionych złogów.
Drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe nieposzerzone.
Trzustka kształtu, wielkości prawidłowej o regularnych obrysach zewnętrznych i jednorodnym wzmocnieniu.
Śledziona niepowiększona, bez zmian ogniskowych.
Obie nerki w położeniu typowym, wielkości prawidłowej o jednorodnym wzmocnieniu, bez cech zastoju moczu. W grupie kielichów górnych i dolnych nerki lewej obecne są trzy uwapnione struktury średnicy do 3mm oraz podobna pojedyncza okołomiedniczkowo po stronie prawej.
Nadnercza prawidłowego kształtu i wielkości.
Aorta brzuszna o prawidłowym przekroju.
Widoczne węzły chłonne okołoaortalne w osi krótkiej do 5mm.
Pęcherz moczowy o niepogrubiałych ścianach.
Gruczoł krokowy niepowiększony.
Węzły chłonne miednicy niepowiększone.
Nie stwierdzam obecności wolnego płynu na badanym obszarze.
Pętle jelitowe nieposzerzone.
Elementy kostne bez ognisk o charakterze meta.

WN : W porównaniu do badania z dnia 25.06.2014 większa ilość i wymiary zwapnień w obrębie nerek.
Poza tym obraz stacjonarny.




Proszę o odpowiedź

Pozdrawiam

Grzegorz
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez rostocker78 » 26 Wrz 2014, 15:11

Na moje laickie oko wszystko gra. Zwapnienia na nerkach raczej na pewno nie są związane z chorobą onkologiczną (może teraz za opis wziął się ktoś sumienny i wypisał wszystko co widzi a poprzednik nie zwrócił na to uwagi, bo cel badania był określony) a tymi 5mm węzłami nie należy się przejmować, bo to normalne rozmiary. Martwić się można byłoby gdyby były powyższej 15mm bo wtedy są podejrzane onkologicznie. Sam radiolog napisał, że te węzły są widoczne co nie znaczy powiększone. Czasami w opisie piszą co widzą, dopiero przy którejś tam kontroli, gdzie celem badania jest tak jak u mnie "czy nie ma rozsiewu" piszą, że brak powiększonych węzłów. Więc głowa do góry i miłego weekendu.
Awatar użytkownika
rostocker78
 
Posty: 76
Rejestracja: 21 Maj 2013, 21:00
Miejscowość: Bangkok

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez troll » 26 Wrz 2014, 18:21

Witaj,

Mój poprzednik ma rację. Badanie TK jest ok i jest niepodejrzane onkologicznie. Ile wypijasz płynów w ciągu dnia?

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 26 Wrz 2014, 18:54

Wiele wypijam, na oko to 2,5 litra, najczęściej różne herbaty, czasami jakaś woda, czasami piwko.
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 16 Paź 2014, 17:48

Witam

Po wizycie u onkologa niby wszystko ok, dostałem skierowanie na kolejną tomografię za sześć miesięcy, na marzec.

Niepokoi mnie jednak fakt taki, iż od około dwóch tygodni występują u mnie kłucia i rwania w okolicy prawej (zdrowej) pachwiny, kłucia pulsujące lekko w udo i w górę, wyczułem też na jądrze u dołu, lekkie zgrubienie... jakby w jednym miejscu twardą żyłkę... mam skierowanie na usg, lecz na terminy trochę się czeka... może ktoś z Was miał podobną sytuację ?? Jakie to może być podłoże ? :) Czyżby raczek zajmował się moim drugim, ostatnim jajkiem ? :)

Dodam też, że usg jądra z przed 2,5 miesiąca było ok, bez żadnych zmian i innych.

Pozdrawiam

Grzegorz.
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez romi » 16 Paź 2014, 19:31

Witam
Myślę, że psychika płata Ci figle i dodatkowo sam się nakręcasz. W ostatnich badaniach wyszło że wszystko jest w porządku. Jesteś pod opieką polecanego onkologa który ma pojęcie o nowotworach jądra. Jeżeli powiedziałeś lekarzowi o swoich obawach i lekarz nie widzi niczego podejrzanego to nie doszukuj się czegoś, czego pewnie nie ma.
Może nie radzisz sobie ze stresem i potrzebujesz pomocy psychologa.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 16 Paź 2014, 20:12

Romi, jesteś zaraz po mojej kobiecie, która proponuje mi psychologa :D
Ostatnio często powtarza : "Idź się lecz ale na głowę" :D

Fakt, jest to duże obciążenie, chyba sam sobie nie zdaję sprawy jak duże... :geek:
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez romi » 16 Paź 2014, 20:46

Witam
To nie są żarty, każdy większy ośrodek onkologiczny ma na etacie psychoonkologa który zajmuje się różnymi przypadkami podobnymi do Twojego. Prowadzi terapię nie tylko dla pacjentów, ale również dla ich rodzin.
Możesz dla własnej pewności zasięgnąć jeszcze drugiej opinii w innym ośrodku. Będziesz czuł się bezpieczniej. Na forum jest lista takich miejsc.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 10 Lis 2014, 16:32

Witam

Po kolejnym badaniu USG, zmian ogniskowych nieuwidoczniono, struktura worka mosznowego i jądra o prawidłowym obrazie USG :)

Dalej odczuwam różne kłucia i bule ale zaczynam się do tego przyzwyczajać :)

Pozdrawiam serdecznie :)
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

cron