Guzik Jąderka Lewego

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 05 Cze 2014, 21:44

Witam Panowie i Panie :)

W połowie stycznia obudziłem się rano z potężnym bólem lewej strony brzucha, miałem zatrzymanie moczu, pogotowie cewnik, przeszło. Lekarz który mnie obsługiwał, polecił wizytę w szpitalu urologicznym, dał mi też skierowanie do szpitala i do lekarza, wybrałem oczywiście wizytę u lekarza, który w sumie nic nie stwierdził, podał antybiotyk na zapalenie jądra i tyle. Miesiąc później się zgłosiłem, stwierdził że na jądrze mam krwiaki, kolejne antybiotyki. Bolało i bolało, choć nic się nie powiększało, na następnej wizycie w marcu zlecił sprawdzenie markerów, wyszły w normie i poprawnie.
Następną wizytę miałem w maju, jajko mi się pomniejszało, takie było moje odczucie, ok USG. Stwierdził że trzeba szybko usunąć, tydzień później miałem kastrację, dzisiaj, tj piąty czerwca odebrałem wyniki histo. Nasieniak 25 mm, naciek na osłonkę, bez nacieków na najądrze i powrózek. We wtorek idę prawdopodobnie po skierowanie na onkologię, tak myślę.

Mam powiększony węzeł na szyi po lewej stronie, pobolewa i kłuje mnie momentami cała szyja, czasami takie kłucia mam w śródpiersiu, w poniedziałek mam też wizytę u laryngologa...

Co dalej ????

Pomóżcie, proszę.
Co myślicie o czasie, który się rozciągał i o tych bulach i węźle na szyi ?
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez romi » 05 Cze 2014, 21:56

Witaj na forum
Po pierwsze bez paniki. Przepisz wszystkie wyniki badań nie pomijając niczego. Napisz skąd jesteś to będzie łatwiej doradzić Ci do kogo się udać. Do onkologa nie potrzebujesz skierowania.
Teraz czeka Cię badanie tomograficzne na które skierowanie dostaniesz od onkologa i ponowne badanie markerów (AFP, LDH i bHCG) które powinieneś zrobić już teraz. Dopiero wtedy będzie można ustalić dalsze postępowanie.
Na temat Twojego samopoczucie i jego powodów prawdopodobnie dowiesz się od lekarza jak skompletujesz wszystkie wyniki.
To że wszystko rozciągało się w czasie to oczywiście niedobrze, ale na razie nie można niczego przesądzać.
Na Forum znajdziesz wiele informacji na temat choroby a zacznij od
viewtopic.php?f=5&t=192
Pozdrawiam i głowa do góry.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 05 Cze 2014, 22:05

Cieszę się niesamowicie z tak szybkiej odpowiedzi :)

Mieszkam w niedużym mieście na śląsku, operację usunięcia miałem w Częstochowie a oto dokładna rozpiska z histopata :

Guz (25 mm) seminoma. Widoczne liczne zatory naczyniowe.
Osłonki: infiltratio neoplasmatica et emboliae neoplasmaticae.
Najądrze: sine infiltratione.
Sieć jądra: embolia neoplasmatica.
Powrózek (granica cięcia): sine infiltrationbe.

Co to wszystko oznacza ? ja to poprostu wygooglowałem :/

dysponuję tylko takim papierami, jak ww. markery 2 miesiące temu miałem w normie
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez romi » 05 Cze 2014, 22:17

Witaj
A jakie to były wartości tych markerów?
Niezależnie od wszystkiego po zabiegu należy markery oznaczyć, także zrób to w najbliższych dniach. Na komplet badań potrzebnych onkologowi do określenia stopnia zaawansowania choroby i wyznaczenia dalszego postępowania niezbędne są:
- aktualne wyniki badań markerów i sprzed zabiegu
- badanie tomograficzne brzucha, miednicy małej i płuc
- raport histopatologiczny który powinien spełniać kryteria podane tutaj
viewtopic.php?f=15&t=431
Do wyboru masz polecane przez nas ośrodki i lekarzy
viewtopic.php?f=5&t=160
W tych miejscach otrzymasz najbardziej kompetentną pomoc w Twojej chorobie i gwarancję szybkiego przyjęcia na wizytę.
Priorytetem dla Ciebie jest teraz spotkanie z onkologiem i jak najszybsze załatwienie badań (markery i TK).
Działaj i czekamy na wyniki badań.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 05 Cze 2014, 22:20

Ok, dziękuję bardzo za tak szybką reakcję, jeszcze raz, na dniach podzielę się z Wami wynikami i całą resztą, pozdrawiam całe FORUM. Tymczasem.
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez Adrian1975 » 05 Cze 2014, 22:22

cześć,

napisz skąd jesteś, gdzie do tej pory leczyłeś się a wówczas możemy wskazać Ci po pierwsze drogę postępowania i z kim powinieneś to robić (odpowiedni onkolog).

pozdrawiam
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 05 Cze 2014, 22:26

Jestem z niewielkiego miasta na śląsku :) miałem wizyty w swoim mieście u pewnego urologa z częstochowy, ten sam doktor wykonał zabieg amputacji i też właśnie z nim mam się spotkać we wtorek.
propo wartości markerów, nie pamiętam dokładnie, ma to mój lekarz ale były w normie, sam to widziałem na wypisie i sam lekarz tak powiedział.
Ostatnio edytowany przez grzegorz.mista@op.pl, 10 Cze 2014, 21:57, edytowano w sumie 1 raz
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez troll » 06 Cze 2014, 03:43

Witaj,

Pośród zaufanych lekarzy Forum w Częstochowie jest bardzo życzliwa i kompetentna pani doktor Huras z CM Małgorzata przy ul. Warszawskiej. Udaj się tam jak najszybciej - na hasło RJForum lub po prostu guz jądra w rejestracji otrzymasz błyskawiczny termin. Zostaniesz poprowadzony rzetelnie i otrzymasz bardzo szybko wszystkie niezbędne skierowania. W tej chwili priorytet stanowi ponowne oznaczenie wartości markerów nowotworowych (AFP, bHCG, LDH) i wykonanie tomografii komputerowej jamy brzusznej, miednicy małej oraz klatki piersiowej. Zostaniesz zbadany, jeśli okaże się, że powiększony węzeł chłonny z szyi wygląda niepokojąco to diagnostyka zostanie rozszerzona o tę okolicę anatomiczną. Kontakt w Bazie wiedzy Forum lub bezpośrednio przez linka podawanego powyżej.

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez grzegorz.mista@op.pl » 06 Cze 2014, 14:13

Dzięki wielkie, już mam umówione spotkanie z dr Huras na wtorek, dzięki wielkie :)
grzegorz.mista@op.pl
 
Posty: 51
Rejestracja: 05 Cze 2014, 20:51

Re: Guzik Jąderka Lewego

Postprzez troll » 06 Cze 2014, 23:26

Bardzo dobrze. Pamiętaj, żeby powiedzieć dr Huras o wszystkim co Cię niepokoi. Powiększone węzły, ból - to wszystko musisz zgłosić lekarzowi prowadzącemu. Odezwij się po wizycie i daj znać jakie są ustalenia.

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron