wynik badania histopatologicznego

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

wynik badania histopatologicznego

Postprzez JurekO » 16 Cze 2014, 14:42

Witam,

tez dolaczylem do grona i mam pytanie ile Wy czekaliscie na wyniki hist pat. i jak szybko po wyniku ustalono pierwszą chemię (u mnie przerzuty do węzłów ch. w jamie zaotrzewnej - pakiet 10cm). Jestem 13 dni po zabiegu i nadal czekam na wynik.

Dziękuję
J.
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez Andreas » 16 Cze 2014, 15:00

Zależy od ośrodka, szpitala, gdzie wykonywane i jak szybki jest obieg informacji - ja właśnie odebrałem po 17 dniach od zabiegu.
Jak zawsze w naszej służbie zdrowia warto dopominać się, dzwonić i prosić że jest to pilna sprawa.
Generalnie nie powinno to trwać dłużej niż 3 tygodnie, no ale są przypadki że trwało to dłużej.
W Twoim przypadku to chemia im szybciej tym lepiej i nie ma co czekać.
Pozdrawiam
Andreas
 
Posty: 73
Rejestracja: 02 Cze 2014, 12:48

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez m9nika » 16 Cze 2014, 16:09

Witam
Gdzie się leczysz?
JurekO napisał(a):i jak szybko po wyniku ustalono pierwszą chemię

Leczenie uzupełniające (adjuwantowe) powinno być wdrożone nie później niź 8tyg. od usunięcia jądra, jednak w przypadku gdy są przeżuty odlegle, chemioterapię należy podać niezależnie od czasu, ale wiadomo czym szybciej tym lepiej.
JurekO napisał(a):(u mnie przerzuty do węzłów ch. w jamie zaotrzewnej - pakiet 10cm).

Czy możesz przepisać dokładnie wynik?
Czy markery były wykonywane i jaki są ich wartości?
Jeśli uzupełnisz swój wpis o powyższe badania wówczas eksperci będą mieli szerszy pogląd na Twoją sytuację.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez JurekO » 16 Cze 2014, 20:30

Witaj,

Dzięki za odpowiedź, leczę się w instytucie w Krakowie, nie mam zbyt wielu wyników: AFP 1,68 (Norm. do 5), bHCG - 0,916.
Watroba, płuca czyste, tylko te węzły okołoaortalne po stronie lewej ponizej naczyń nerkowych: policykliczny pakiet wezlow chłonnych z rozpadem, wym. 70x40x90mm i pojedyncze węzły śr. do 12mm.
Co do proszenia o szybszy wynik w laboratorium... proszę od zeszłej środy. Może jutro się uda. Już chciałbym to leczyć, stracone 2 tygodnie...

Pozdrawiam,
J
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez troll » 16 Cze 2014, 21:39

Witaj Jurku,

Musisz znaleźć się pod opieką doświadczonego onkologa klinicznego, wszak 10cm pakiet węzłów chłonnych to już spory przerzut i zwiększa ryzyko, że nowotwór mógł posiać już dalej. Musisz mieć wykonaną kompleksową diagnostykę tj. TK klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy małej, oznaczony poziom wszystkich trzech markerów (AFP, bHCG, LDH) oraz zakwalifikowany do chemioterapii. Chemioterapia może rozpocząć się praktycznie tuż po uzyskaniu histopatologicznego potwierdzenia obecności nowotworu germinalnego jądra (na wynik oczekuje się do 3 tygodni, po tym czasie koniecznie musisz pytać i naciskać - nikt tego za Ciebie nie zrobi). Co do wyboru ośrodka - sugeruję warszawskie ośrodki - Magodent i CO-I a bliżej Krakowa jest częstochowskie CM Małgorzata. Wszystkie dane znajdziesz w "Bazie wiedzy". Warto, żebyś zeskanował wszystkie wyniki (lub je dokładnie przepisał) i wstawił na Forum. Pozwoli to nam przygotować Cię na to, co będzie się działo oraz udzielić wskazówek.

Pozdrawiam serdecznie
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez JurekO » 16 Cze 2014, 22:44

Witaj Trollu,

Ten opis pakietu węzłów jest właśnie z TK jamy brzusznej i miednicy (robione 23.05.2014). Tam też jest wątroba, bo chyba już szukali przerzutów ale prócz stłuszczenia i podejrzenia naczyniaka (w s. VIII podprzeponowo owalna zmiana śr. 8mm).
Cała historia zaczęła się od wyśrubowanych ALT 165 i AST 75, skierowali na usg brzucha, tam wyszło podejrzenie węzłów i potem TK - potwierdzenie powiększonych węzłów. W jądrze zmiana (w dolnym biegunie owalne, hypoechogeniczne ognisko, wielkości 19x10cm) niewyczuwalna, nie dająca żadnych dolegliwości. Internista chciał robić punkcję...
Gdyby nie wątroba, nie wiedziałbym, że coś się dzieje.
Chciałbym tylko wspomnieć, może to śmieszne (ale tonący...) 3 lata temu miałem tam kleszcza. Czy jest cień szansy, że ta zmiana na jądrze i węzły mogą być od tego?
Co do płuc, to było tylko RTG - czyste (było robione z powodu niedawnego zapalenia oskrzeli - w tym samym czasie co wątroba się odezwała i zaczęła cała historia). Rozumiem, że mam jak najszybciej zrobić TK i brakujący marker. Czy można w tak krótkim czasie robić kolejne TK? Czy jest jeszcze jakieś badanie diagnostyczne, które mam zrobić?
Powiedz proszę, dlaczego nie wymieniłeś centrum Onkologii w Krakowie, bo akurat tam miałem zabieg i pokładałem w ludziach tam pracujących nadzieje na wyleczenie.
Dzięki,
J
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez JurekO » 16 Cze 2014, 22:53

Chciałem tylko dodać, że wszystkie inne wyniki krwi (morfologia, trójglicerydy, bilirubina) są w normie. Nie mam HCV, antygen HBs ujemny. TSH 2,73. Troche podwyzszone GGTP (76, a norma do 60).
Nikt mi nic więcej nie badał, czekam na ten hist. pat.

Dobrej nocy,
J
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez romi » 16 Cze 2014, 23:09

Witam
Jeśli jest taka potrzeba i wartość diagnostyczna badania przewyższa jego szkodliwy wpływ to należy takie badanie wykonać. Jeśli to badanie TK o którym piszesz było zrobione niedawno to oczywiście to wystarcza.
Dlatego Toll prosił o przepisanie wyników i podanie kiedy było robione.
Na forum jest tak, że podajemy wszystkie opisy zrobionych badań (dokładnie przepisane wyniki) i daty kiedy co było robione. Tylko w ten sposób można zorientować się w całej historii i cokolwiek doradzić.
Także podaj chronologicznie wszystkie do tej pory wykonane badania i ich wyniki zamazując dane wrażliwe.
Krakowski ośrodek nie należy do ośrodków referencyjnych w zakresie leczenia nowotworów jądra.
Urologia to jedna sprawa, a onkologia to zupełnie inna "bajka".
Według naszej mapy
viewtopic.php?f=6&t=160
troll napisał(a):
...Kielce podobnie jak Bydgoszcz, Kraków popełniał błędy choćby w leczeniu Jacka Romańczyka.

Komentarz chyba zbędny
Wszystkie najważniejsze zalecenia znajdziesz tutaj
viewtopic.php?f=6&t=192
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez JurekO » 16 Cze 2014, 23:48

Witam, badania w zalaczeniu.

Pozdrawiam
J.
Załączniki
3.jpg
3.jpg (147.53 KiB) Obejrzany 13803 razy
2.jpg
2.jpg (97.95 KiB) Obejrzany 13803 razy
1.png
1.png (189.26 KiB) Obejrzany 13803 razy
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: wynik badania histopatologicznego

Postprzez JurekO » 16 Cze 2014, 23:53

Witam,

i jeszcze ostatnie, dużo tego nie mam. Mam nadzieję, że jutro dojdzie wynik histopatologi, na pewno zawieszę.

Dziękuję za wszystkie rady,
Pozdrawiam
J.
Załączniki
4.png
4.png (220.99 KiB) Obejrzany 13801 razy
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron