Strona 1 z 5

PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

PostWysłany: 20 Lis 2014, 17:00
przez troll
Moi drodzy,

Sprawa jest bardzo poważna, jeśli nie zaczniemy działać już TERAZ to najprawdopodobniej sytuacja w zakresie diagnostyki i leczenia nowotworów jądra w Polsce stanie się KATASTROFALNA. Informacje przekazuję "z pierwszej ręki". Sprawą oczywistą jest również fakt, że sam nie będę w stanie zrobić wszystkiego - potrzebne jest wspólne działanie i to szybkie!

Tzw. "Pakiet onkologiczny" będzie obowiązywał od 1 stycznia 2015 roku. Pakiet przewiduje przeznaczenie konkretnej ilości punktów rozliczeniowych (1 punkt około 10 zł) na diagnostykę chorych w dwóch trybach - podstawowym i pogłębionym. Jaki zakres badań jest potrzebny w nowotworach jądra do określenia stopnia zaawansowania klinicznego? Ano przynajmniej:
- markery przed orchidektomią
- TK klatki piersiowej
- TK jamy brzusznej i miednicy małej
- markery po orchidektomii

Idąc dalej, w ramach "pakietu onkologicznego" planuje się przeznaczyć np:
- nowotwory gruczołu krokowego - podstawowo 47 pkt, rozszerzenie 32 pkt.
- nowotwory skóry - czerniak - podstawowo 9 pkt, rozszerzenie 112,5 pkt.
- nowotwory klatki piersiowej u dzieci - tylko podstawowo 40,5 pkt, brak rozszerzenia.

...i teraz uwaga!

- nowotwory jąder - tylko podstawowo 4,5 pkt (nie 45 a 4,5!!), brak możliwości diagnostyki rozszerzonej!

To jest jeden wielki skandal! Trudno mi cokolwiek więcej pisać w tej chwili - czekam na Wasz odzew! Jeśli ktoś z Was został już wyleczony ale wciąż jest na Forum - także proszę o Wasze pomysły i opinie co robić? Zdanie każdego jest ważne!

Pozdrawiam!

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

PostWysłany: 21 Lis 2014, 11:50
przez m9nika
Witam
Ostatnio trafiłam w radiu na audycje poświęcona "szybkiej ścieżce" w onkologii i tam wypowiadał się pan z fundacji Onkologia 2025. Fundacja ta, jak piszą na swojej stronie została stworzona "do debaty i współdziałania dla osób oraz instytucji zainteresowanych poprawieniem dostępności i efektywności opieki onkologicznej w Polsce" http://onkologia2025.pl/sef/1_23_
Można by w naszym imieniu wystosować do nich pismo?
Pozdrawiam

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

PostWysłany: 21 Lis 2014, 22:21
przez coci
Witam
troll napisał(a):Tzw. "Pakiet onkologiczny" będzie obowiązywał od 1 stycznia 2015 roku. Pakiet przewiduje przeznaczenie konkretnej ilości punktów rozliczeniowych (1 punkt około 10 zł) na diagnostykę

troll napisał(a):- nowotwory jąder - tylko podstawowo 4,5 pkt (nie 45 a 4,5!!),

...chwila,chwila.Chyba do mnie za bardzo nie dociera.
Po pierwsze,że cenniki wprowadza się na miesiąc przed rzeczonym okresem.
Dwa-że na badanie markerów,TK jamy brzusznej i RTG klatki w dwóch projekcjach NFZ przewiduje na nas 45 zł ???
Pomysł moniki bardzo dobry,zresztą jak każdy inny który mógłby mieć choćby najmniejszy wpływ na zmianę polityki NFZ(ministerstwa zdrowia) wobec chorych na rj.
Wiem że to nie forum polityczne i wybory(fakt że samorządowe) za nami :roll: ,ale wydaje mi się że właśnie najwięcej możemy zrobić w tej sprawie,przy urnach wyborczych-przy okazji następnych wyborów.
Gorąco pozdrawiam.

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

PostWysłany: 22 Lis 2014, 02:11
przez bread
Takie rzeczy w Polsce załatwia się chyba zbierając podpisy pod jakimś listem. Można je zbierać internetowo, albo lokalnie. Może taka ścieżka coś by dała.

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

PostWysłany: 22 Lis 2014, 09:34
przez danek
To jest skandal :evil:

Czy Ci kretyni, którzy to wymyślili nie mieli w rękach procedur leczenia raka jądra?
Podajcie datę kiedy jedziemy palić opony pod jakimś ministerstwem to jadę :evil:

Może na początek stworzenie jakiegoś dokumentu pokazującego jaki powinien być standard postępowania, wraz z obliczonymi punktami napisany przez Stowarzyszenie, by pomogło.
Najgorsze, że jest tak mało czasu :(

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

PostWysłany: 22 Lis 2014, 22:11
przez bread
Albo, zamiast robić spotkanie w SPA, zróbmy spotkanie przed sejmem. Będzie okazja aby problem raka jądra pokazać innym. Taka profilaktyka i strajk. Dwa w jednym.

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

PostWysłany: 24 Lis 2014, 13:46
przez acidtekk
Myślę, że listy obywatelskie z podpisami to dobry pomysł. jesteśmy rozrzuceni po Polsce, więc istnieje szansa, na sporą ilość podpisów. Zdało by się poparcie lekarzy onkologii z forum i spoza. Potem list z podpisami razem jako stowarzyszenie przekazujemy do ministerstwa (szefostwa NFZ) w obecności mediów. Sprawa się nagłośni, co zapobiegnie rzuceniu pisma w kąt.

pozdrawiam,
A
PS. nie wiem ile podpisów trzeba by mieć ...

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

PostWysłany: 24 Lis 2014, 23:49
przez poznaniak
Jak najbardziej jestem za listą z podpisami i poparciem (również merytorycznym) naszych forumowych Fachowców Ekspertów - Lekarzy.

Kpiny sobie urządzają Ci rządzący nieudacznicy... :(

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

PostWysłany: 25 Lis 2014, 12:32
przez romi
Witam
To trzeba działać. Trzeba ten list napisać, żeby było co podpisywać. Ponieważ Troll jest w tej chwili najbardziej zorientowany prosimy żeby ten list napisał, jasno krótko i rzeczowo. Powielimy go i będziemy zbierać podpisy. Jest mało czasu i to jest to co możemy zrobić najszybciej.
Sposób wprowadzenia jest skandaliczny, przez zaskoczenie i w ostatniej chwili, ale to jest właśnie sposób działania ministerstwa zdrowia i NFZ.
Pozdrawiam

Re: PAKIET ONKOLOGICZNY ZABÓJCĄ CHORYCH NA RAKA JĄDRA!

PostWysłany: 25 Lis 2014, 18:13
przez Laili
Jak chcecie go podpisywać??
Organizacyjnie to nie wyjdzie. Proponuję, że każdy list pobierze, zbierze podpisy osób go wspierających i wyśle na adres ministerstwa zdrowia, a następnie da znać że wysłał i ile osób go podpisało.
Proponuję określić że odpowiedź MZ ma być publiczna. Proponuję też zgłosić problem do Rzecznika Zdrowia na adres sekretariat@bpp.gov.pl z tematem "To nie diagnostyka, to skazanie - rak jądra w proponowanym pakiecie onkologicznym. Diagnostyka tylko dla bogatych". Chodzi o to że temat ma być taki sam we wszystkich mailach.
Dla mobilizacji forumowiczów, proponuję wpis w wątkach na temat pakietu. Zapewne śledzą swój wątek ale mogą nie zaglądać na forum, to może pomóc zdynamizować akcję.

Co o tym myślicie :?: