Podejrzenia

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Podejrzenia

Postprzez stb20 » 04 Lut 2015, 19:07

A opiszesz mniej więcej co czułeś kiedy pierwszy raz badałeś swoje 'jajko'?
stb20
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 Lut 2015, 17:36

Re: Podejrzenia

Postprzez kk91 » 04 Lut 2015, 19:28

Palpacyjnie nie czułem jako takiego guza tzn czegoś co w pewnym miejscu nagle jest uwypukleniem. Tak jak Ci pisałem prawe miałem większe od lewego i ono było już objęte w 80% guzem więc nawet mogłem myśleć że jest to duże jądro. Jeśli chodzi o twardość to również nie czułem różnicy między lewym a prawym, chociaż nie ściskam. No i przy tym wszystkim nie towarzyszył żaden ból. A psychicznie co czułem? Chyba standardowo, jakiś szok, pierwsza myśl "co to k***a jest" dosłownie :) Potem szybko internet a tam już pierwsza odpowiedź w Google "RAK JĄDER" no i już się włączył tryb szybkiego działania, wizyta u urologa za 2 dni.
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Podejrzenia

Postprzez stb20 » 04 Lut 2015, 19:31

Jedno cholernie większe od drugiego? Nie trzeba było się w ogóle przyglądać żeby zauważyć?
stb20
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 Lut 2015, 17:36

Re: Podejrzenia

Postprzez kk91 » 04 Lut 2015, 19:35

Cholernie to nie bo tylko 1cm a w mosznie na prawdę nie było widać różnicy. A to nie jest jakiś ekstremalny przypadek są i takie ponad 15cm zakończone wyleczeniem. Także co by się nie działo, w sytuacji jesteś bardzo dobrej.
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Podejrzenia

Postprzez stb20 » 04 Lut 2015, 19:38

Ok, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Niedługo wybiorę się do urologa, mam nadzieję, że to nic groźnego. Czytałem Twój temat, trzymam kciuki za to, aby choroba nie powróciła i gratuluję wyzdrowienia!
Pozdrawiam!
stb20
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 Lut 2015, 17:36

Re: Podejrzenia

Postprzez kk91 » 04 Lut 2015, 19:40

Dziękuję, napisz co u Ciebie jak wrócisz od urologa ;)
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Podejrzenia

Postprzez romi » 04 Lut 2015, 20:16

Witam
Nie podniecajcie się bo na razie nie ma powodu. To że coś kolega wyczuł to jeszcze nie dowód, że to nowotwór. Ponieważ jest zaplanowana wizyta u lekarza, to trzeba poczekać na jej wyniki.
15 lat to okres dojrzewania i w organizmie zachodzą różne procesy, które niekoniecznie muszą wskazywać na chorobę.
Na podstawie różnicy w wielkościach jąder również nie można niczego wnioskować, bo te różnice występują również u zdrowych osobników.
Bardzo dobrze, że masz świadomość potrzeby samobadania, robisz to i każdą niepewność starasz się wyjaśnić, ale nie można z góry zakładać najgorszego.
Niezależnie od wszystkiego jesteśmy tutaj żeby pomóc i odpowiedzieć na pytania.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Podejrzenia

Postprzez arek » 04 Lut 2015, 20:51

Witaj koleżko!
Super, że do nas zawitałeś. Bardzo dobrze, że zainteresowałeś się swoimi klejnotami :) Cieszę się, że jesteś zdeterminowany aby udać się do urologa.
Jak widać wcale nie trzeba mieć skończonych 18-tu lat, aby podejmować dojrzałe decyzje i w odpowiedzialny sposób podchodzić do swojego zdrowia. (Mam wielki problem aby namówić mojego tatę (55l) na wspólny kontrolny wypad do urologa - broni się przed tym jak diabeł przed święconą wodą :|)
Co chciałem dodać od siebie:
Twoje obawy są dla mnie bardzo zrozumiałe (choć jest naprawdę duże prawdopodobieństwo, że zmiana nie jest złośliwa - z drugiej jednak strony nie wolno jej bagatelizować, ponieważ nowotwór jądra dotyka również mężczyzn w Twoim wieku)
Przyspieszenie wizyty u urologa przyniosło by Tobie bardzo duuuużą korzyść - pozwoliło rozwiać wszelkie obawy i wątpliwości. Mam świadomość, że ten miesiąc będzie dla Ciebie trudnym i nerwowym czasem. Nie znam Twojej sytuacji, ale "w ciemno" proponuję porozmawiać o tym problemie z rodzicami.
Jeśli masz możliwość finansową - warto udać się na konsultację do urologa z wykonanymi Biologicznymi Markerami Nowotworowymi (chodzi o trzy badania: AFP, betaHCG i LDH - łączny koszt, w zależności od laboratorium, waha się w granicach 40-200 PLN) ich wartości mogą być pomocne - najważniejsza jest jednak wizyta, podczas której urolog dokona badania palpacyjnego i wykona USG jąder.
Najważniejsza zasada naszego forum (!): U nas nie ma głupich pytań, więc nie wahaj się pytać, a my postaramy się odpowiedzieć :)
Wśród członków naszego forum są eksperci od zajmujący się tematyką nowotworów jądra; najlepsi onkolodzy kliniczni od lat leczący z powodzeniem chorych na nowotwory jądra, ale życzę Ci z całego serca aby te informacje nie okazały się dla Ciebie przydatne ;)
Pozdrawiam Serdecznie
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: Podejrzenia

Postprzez arek » 28 Mar 2015, 22:12

Hej!
Co u Ciebie? Jakie wieści? Czekamy na informacje ;)
Pozdrawiam!
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości