Podejrzenia

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Podejrzenia

Postprzez stb20 » 04 Lut 2015, 18:13

Witam.
Mam 15 lat, na samym wstępie chciałbym zaznaczyć, że moje podejrzenia nie są poparte słowami żadnego lekarza. Jesteście pierwszymi osobami do których zwracam się o pomoc. Jeśli napisałem nie w tym miejscu w którym powinienem, to przepraszam i proszę o usunięcie tematu, ale dopiero po tym jak ktoś mi odpisze. Parę miesięcy temu (w ramach akcji Movember :D ) postanowiłem poważniej zaineteresować się moimi jądrami. Nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów, po prostu postanowiłem sobie je zbadać. Na lewym jądrze, na górze, dosłownie przy samym najądrzu (lub nasieniowodzie, nie mogę powiedzieć na 100% bo nie jestem lekarzem, ani tytanem z biologii :D ) wyczułem sobie malutką kuleczkę. Jest wielkości małego pierprzyka (tylko wypukły) , taki mały pryszcz na jądrze. Kulka ta nie jest bardzo twarda, że tak powiem- średnia. Kiedy ją dotykam nie czuję bólu. Moje jądra raczej nie zdradzają żadnych objawów noworworu- jedno raczej nie jest większe od drugiego, nie są twarde, lekko sprężyste, uczucia ciężkości też nie ma ). Liczę na odpowiedź osób mających wiedzę lub którzy znają guz jądra z doświadczenia. Mam nadzieje, że po moim opisie będziecie w stanie wyobrazić sobie jak wygląda sytuacja i powiecie mi, czy nowotwór złośliwy może tak wyglądać. Wiem, że polecicie mi wizytę u urologa, zamierzam się do niego wybrać po feriach (tj. za jakiś miesiąc). Mam nadzieję, że pomożecie.
Pozdrawiam!
stb20
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 Lut 2015, 17:36

Re: Podejrzenia

Postprzez kk91 » 04 Lut 2015, 18:27

Hej

Tak na prawdę nikt Ci nie pomoże przez internet w diagnozie, do stwierdzenia nowotworu potrzebne jest badanie USG które wykona urolog. Udaj się do niego jak najszybciej, to oczywiście nie znaczy nic jeszcze, ja mam w tym samym miejscu co opisujesz mam tylko torbiel o średnicy 11mm. Akcja movember jest w listopadzie więc już trochę z tym zwlekasz, ja też zaczynałem w końcówce listopada. Nawet jeśli masz nowotwór a może tak być to właśnie o to chodzi że im szybciej się udasz tym lepiej bo w takim wypadku masz go w bardzo wczesnym stadium
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Podejrzenia

Postprzez kk91 » 04 Lut 2015, 18:30

Aha no i dobrze by było gdyby ten urolog miał to USG, bo inaczej może skończyć się to jedynie skierowaniem a to równa się kolejnemu czasowi oczekiwania
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Podejrzenia

Postprzez stb20 » 04 Lut 2015, 18:35

Udam się do urologa, taką już podjąłem decyzję. Rozumiem, że Ty masz/miałeś nowotwór i mój opis wskazuje na to, że możliwy jest guz?
stb20
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 Lut 2015, 17:36

Re: Podejrzenia

Postprzez kk91 » 04 Lut 2015, 18:39

Trudno powiedzieć, najlepiej nie zapychaj sobie tym głowy, ja to miałem 80% jądra zajęte tym guzem i miałem jedno większe od drugiego więc u mnie sytuacja była dużo jaśniejsza chociaż lekarze też mieli moment zwątpienia. To było prawe. A na lewym miałem takie coś
"Nad jądrem lewym przestrzeń płynowa o wymiarze 13mm potem badanie MRI potwierdziło ze to torbiel o wymiarze 11mm" :) Ja czuję tę kuleczkę i ona jest nad jądrem, nie jest w nim... I to nie groźna zmiana z którą nic nie trzeba robić jeśli nie sprawia problemów
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Podejrzenia

Postprzez kk91 » 04 Lut 2015, 18:47

A odnośnie akcji Movember to fajnie że zareagowałeś. Ja to co weekend jakiś mecz obejrzę i LM też i o akcji wiedziałem, bo na Canal+ oglądam a oni cały miesiąc "zapuszczają wąsy da jaj" do tego niektórzy redaktorzy promują akcje na facebooku i ja to wszystko słuchałem, oglądałem i widziałem a jajek nie zbadałem... Zupełnie nie skojarzyłem że mogę coś takiego mieć, kompletna olewka była.
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Podejrzenia

Postprzez stb20 » 04 Lut 2015, 18:47

Wydaje mi się, że jest to prawdopodobne że mam dokładnie to co Ty, "TOCOŚ" nie jest we wnętrzu jądra, tylko trochę do niego przyrosło. Ta torbiel być może jest właśnie takiego rozmiaru, może nawet mniejsza.. Jednak trochę już zgupiałem, bo na necie nie mogę znaleźć dokładniejszego opisu badania palpacyjnego jądra z guzem, więc nie wiem jak dokładnie taki guz "czuć"- same gadania o objawach, które może mieć prawie każdy trochę bardziej przejęty :) Żałuję tylko, że nie badałem sobie jąder wcześniej. Czyli najpierw powinienem robić USG a dopiero potem do Uro? W ogóle to dzięki za tak szybką odpowiedź.

EDIT: Ja też wiem o tej akcji z C+ , wykonują świetną robotę jeśli chodzi o tą akcję
stb20
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 Lut 2015, 17:36

Re: Podejrzenia

Postprzez kk91 » 04 Lut 2015, 18:54

U mnie ten torbiel jest jeszcze o tyle pewniejszy że zmienia położenie względem jądra kiedy go dotykam, bo on nie jest częścią jądra a jest tylko na najądrzu. Może to jest tutaj istotne. No nic, według mnie najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem będzie urolog który ma u siebie USG, wtedy załatwisz wszystko na miejscu ;) Skąd jesteś?
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Podejrzenia

Postprzez stb20 » 04 Lut 2015, 18:58

Gorzów Wielkopolski, jeszcze jedno pytanie z anatomii, na takowe odpowiedzi nie zdołałem znależć na necie. Czy najądrze ściśle przylega do jądra, czy można je przesunąć? Bo właśnie czasem tego "guzka", torbiela czy co to jest nie wyczuwam bo znajduje sią jakby pod najądrzem. Wiem, ze trochę jestem upierdliwy i panikuję, ale sam rozumiesz.
stb20
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 Lut 2015, 17:36

Re: Podejrzenia

Postprzez kk91 » 04 Lut 2015, 19:05

Przesunąć nie przesuniesz bo przylega do jądra, natomiast najądrze wydaje mi się takie bardziej "opływowe" i jądro też nie jest jakoś sztywno umocowane
Tutaj w miarę wyczerpująco to widać
Image
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości