nowotwór jądra

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: nowotwór jądra

Postprzez mariomario » 02 Kwi 2015, 10:01

mysle ze z roku na rok przybywa ludzi chorych na nowotwor jadra wiec powinno sie jak najwicej reklamowac ze takie forum istnieje i sluzy pomoca bo ciagle niewiele osob o tym wie...ja jakbym wiedzial wczesniej ze moge liczyc na wsparcie i pomoc to duzo lepiej bym zniosl same poczatki gdzie kompletnie nie wiedzialem z czym mam doczynienia i jak z tym zyc. takze naprawde bardzo fajne forum:)
mariomario
 
Posty: 62
Rejestracja: 31 Lip 2013, 12:10

Re: nowotwór jądra

Postprzez Adrian1975 » 02 Kwi 2015, 15:12

też mam podobne odczucie, ja odkryłem forum jak już byłem po operacji, chemii (nadleczenie), ale dzieki forum trafiłem na forumowego lekarza, który jest na mnie zdany i musi mnie znosić, bo pójdę za nim tak gdzie on będzie
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: nowotwór jądra

Postprzez 1111 » 08 Kwi 2015, 15:12

mam wynik hist-pat
Guz
Seminoma classicum pt2 . Guz ograniczony do jąra-dochodzi do osłonki białawej,ale jej nie nacieka.Stwierdzono pojedyncze komórki nowotworowe w naczyniach guza.
Najądrze
Najądrze bez istotnych zmian chorobowych.
Reszta badan tk i markery w opisie wyżej.
Proszę o ocene i jeszcze jedno zarejstrowałem sie na 21 kwietnia do dr. Sarosiek i teraz niewiem czy prywatnie czy nie bo nie miał czasu gadac, ma pytanie prywatnie tez przyjmuje w tym samym miejscu.
1111
 
Posty: 57
Rejestracja: 24 Mar 2015, 18:47

Re: nowotwór jądra

Postprzez rostocker78 » 08 Kwi 2015, 15:21

W twojej sytuacji dostaniesz pewnie 3 opcje do wyboru : obserwację, 1 lub 2 wlewy karboplatyny lub naświetlania. W badaniu stwierdzono inwację naczyń a jest to czynnik zwiększający możliwość wznowy. Nie ma natomiast wzmianki o rozmiarach guza (jeśli miał więcej niż 4 cm średnicy to jest to kolejny czynnik zwiększający możliwość wznowy). Jeśli rzeczywiście badania obrazowe i markery są ok to w przypadku, gdybyś zdecydował się na leczenie uzupełniające, to należy je rozpocząć nie później niż w ciągu 8 tygodni od zabiegu usunięcia jajka.
Awatar użytkownika
rostocker78
 
Posty: 76
Rejestracja: 21 Maj 2013, 21:00
Miejscowość: Bangkok

Re: nowotwór jądra

Postprzez Neo » 08 Kwi 2015, 15:48

Witaj. Wynik hist.-pat. jest optymistyczny. Jeśli zarejestrowałeś się do Magodentu do dr Sarosieka to na NFZ bo on nie przyjmuje prywatnie.
Przy Twoim zaawansowaniu pT2 najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie 1 wlew karboplatyny.
Neo
 
Posty: 31
Rejestracja: 22 Sty 2015, 22:36

Re: nowotwór jądra

Postprzez troll » 15 Kwi 2015, 10:40

Witaj,

Moi poprzednicy mają rację. W wyniku hist-pat usuniętego jądra stwierdzono guz o utkaniu nasieniaka klasycznego - seminoma o zaawansowaniu miejscowym pT2. Ponieważ tomografia komputerowa nie wykazała żadnych niepokojących zmian, w badaniu hist-pat jest pT2 (ze względu na obecną inwazję naczyniową) sugerowanym postępowaniem powinna być chemioterapia - 1 wlew karboplatyny AUC7 celem zminimalizowania możliwości wystąpienia wznowy - po chemioterapii ryzyko drastycznie zostaje obniżone, co z resztą już wiesz :) Decyzja będzie jednak należeć do Ciebie - klinicyści są zgodni - w Twoim przypadku również obserwacja może być zastosowana jako postępowanie równoważne, z koniecznością zaakceptowania większego ryzyka wznowy. Rokowanie w obu przypadkach jest znakomite.

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: nowotwór jądra

Postprzez 1111 » 17 Kwi 2015, 13:41

Witam
Potrzebuje szybkiej odpowiedzi ,dzis robiłem wyniki krwi markery w normie podaje
AFP 1.5 0.0-5.8
bHCG 2.0 0.0-3
LDF 274 225-450
Morfologia krwi podam które niemają normy

KREATYNINA 0.70 0.90 1.3
RDW rozkład objętości erytocyttów 11.4 11.5-15.5
MPV 8 9-13
reszta miesci sie w normach
W poniedziałek jadę na karboplatyne i niewiem co z tymi wynikami które nie mają normy wiem ,że kreatynina jest potrzebna do obliczenia dawki karbo proszę o odpowiedż. Pozdrawiam
1111
 
Posty: 57
Rejestracja: 24 Mar 2015, 18:47

Re: nowotwór jądra

Postprzez troll » 17 Kwi 2015, 15:41

Witaj,

Masz możliwość zrobienia samej kreatyniny w niedzielę np. w szpitalnym labo? Cena nie powinna być odstraszająca a może to dać obraz jaką wartość przyjąć do obliczenia dawki karboplatyny. Gdzie będziesz miał tę chemioterapię?

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: nowotwór jądra

Postprzez 1111 » 22 Kwi 2015, 10:26

Witam
Właśnie jestem dwa dni po wlewie karboplatyny. Co do samego przyjęcia leku t o wszystko dobrze tylko czas przyjęcie karbo bo trwało to 5h no i oczywiście sikanie co 10 mi, pozatym wszystko ok. Czytałem tu duża o samopoczuciu po dostaniu leku, ja mogę powiedzieć że czuję się bardzo dobrze, jedyny obiaw to wczorajszy ból głowy nic pozatym. Jak wiecie najważniejsze rzeczy dowiedziałem się z tego forum. Adres ośrodka oraz nazwisko lekarzy, za co wielkie dzięki.Szczególne podziękowania dla dwóch osób mieszkających blisko mnie za pomoc i wsparcie psychologiczne i drogocenne wskazówki..
To forum to drogowskaz na naszej drodze życia,życia które jest tak kruche jeszcze raz dzięki. Będę informował jak dalsze wyniki Pozdrawiam
1111
 
Posty: 57
Rejestracja: 24 Mar 2015, 18:47

Re: nowotwór jądra

Postprzez troll » 22 Kwi 2015, 10:30

Witaj,

Gorsze samopoczucie może pojawić się po kilku dniach. W takim przypadku nie wahaj się przyjąć leków, które zapewne wraz z wypisem otrzymałeś? Szybkiego powrotu do pełni sił! :)

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron