nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez bbeata84 » 24 Paź 2011, 11:42

Witam,

na początku bardzo bardzo dziękuję za tą wiadomość. Niestety opinii dr Skonecznej nie znamy. Wiem tylko, że wynik na pewno widziała, ale niestety nie miała czasu na kontakt:( Myślę, że gdyby podejrzewała coś złego to wtedy sama pewnie prosiłaby o kontakt. Postanowiłam, że zrobimy badania markerów w grudniu, badanie TK w styczniu i z gotowymi wynikami pojedziemy do niej na kolejne konsultacje.

Pozdrawiam serdecznie
Beata
bbeata84
 
Posty: 32
Rejestracja: 29 Kwi 2011, 19:47

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez bbeata84 » 21 Gru 2011, 14:51

Witam po długiej przerwie. Z wiadomości co u nas to w porządku. Poziom markerów w normie. AFP 1,25. Mąż ma tylko problemy z zatokami (chyba po chemii taki skutek uboczny) ale dzielnie walczymy. Korzystając z okazji życzę wszytkim forumowiczom spokojnych Świąt, pełnych nadziei, optymizmu, dających siłę do walki! Nie poddawajmy się!
bbeata84
 
Posty: 32
Rejestracja: 29 Kwi 2011, 19:47

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez troll » 04 Sty 2012, 08:48

Witaj,

Nic, tylko cieszyć się z dobrych wyników :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez bbeata84 » 19 Sty 2012, 20:06

Trollu, dziś dostaliśmy wyniki z TK (opis). Wydaje mi się, że nie ma powodów do zmartwień, ale proszę rzuć fachowym okiem:) POZDRAWIAM.

TK jamy brzusznej + miednicy

Tomografia komp. jamy brzusznej i miednicy wykonana w technice spiralnej, przed i po podaniu kontrastu.
Stan po operacji guza przestrzeni okołoaortalnej, chemioterapii oraz reoperacji dn. 16.08.2011 z usunięciem zmian ze sciany jelita cienkiego, z krezki jelita oraz przestrzeni okołoaortalnej. W rejonie loży metalowe klipsy i podklejone pętle jelitowe.
Obecnie w przestrzeni okołoaortalnej po stronie lewej, tuż powyżej rozwidlenia aorty widoczna jest masa niewzmacniająca wyraźnie po podaniu kontrastu o wym. 12x13x35mm, odpowiadająca najpewniej zmianom pooperacyjnym - do obserwacji. W wątrobie drobne strefy hypodensyjne o śr. do 4mm najpewniej odpowiadajace torbielom. W śledzionie wyróżniają się dwie strefy hypodensyjne średnicy do 7mm, w górnym biegunie stacjonarna, retrospektywnie widoczna w badaniach poprzednich - do obserwacji. Trzustka bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy nie zawiera złogów. Nadnercza niepowiekszone. Nerki o prawidłowej budowie i położeniu, prawidłowo wzmacniają się po podaniu kontrastu i wydalają cieniujący mocz. UKM i moczowody nieposzerzone.
Pęcherz moczowy dobrze wypełniony, bez zmian w świetle. Gruczoł krokowy jednorodny. Pęcherzyki nasienne szersze, symetryczne. W objętych badaniem częściach kostnych nie uwidoczniono podejrzanych zmian. Nadprzeponowe segmenty płuc bez zmian ogniskowych.
bbeata84
 
Posty: 32
Rejestracja: 29 Kwi 2011, 19:47

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez troll » 20 Sty 2012, 00:19

Witaj,

Badanie TK ok :) Kiedy kolejna kontrola? Jak samopoczucie po tak długim i wyczerpującym leczeniu?

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez bbeata84 » 20 Sty 2012, 11:58

Kolejne badanie TK w kwietniu. Markery w lutym. (ostatnie markery były w grudniu). A samopoczucie - dziękuję bardzo dobre. Zarówno mąż jak i ja zdążylismy już odetchnąć. Powrót do pracy po rocznej przerwie wyznaczył kolejny etap naszego życia:) W tamtym roku było naprawdę ciężko ale dalismy radę! Również dzięki temu forum. Za co dziekuję. Teraz normalne życie, no i kontrole, kontrole... A ostatnio nawet pośmigalismy trochę na nartach:)
bbeata84
 
Posty: 32
Rejestracja: 29 Kwi 2011, 19:47

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez bbeata84 » 12 Kwi 2012, 19:37

Witam, mam nadzieję, że moim wpisem nie zaśmiecam forum. Cieszę się, że nie muszę już korzystać z forum tak jak w ubiegłym roku, ale często tu zaglądam, a Twoją pomoc Trollu uważam za niezmiernie ważną w leczeniu mojego męża. Każdemu, kto choruje na ten typ nowotworu szczerze polecam to forum.
Dlatego chętnie rozwieszę plakaty reklamujące forum w KRK.
Jak czytam teraz o problemach pacjentów z chemioterapią to włos mi się jeży na głowie;/ brak słów....
U nas wyniki w porządku, dziś otrzymaliśmy wynik z TK - jest dobry:)

Pozdrawiam
bbeata84
 
Posty: 32
Rejestracja: 29 Kwi 2011, 19:47

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez troll » 16 Kwi 2012, 18:03

Witaj,

Zaśmiecać można Forum durnymi reklamami a każde wieści od Was są bardzo ważne :) Super, że wyniki są ok i życzę Wam, żeby było tak dalej!

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez bbeata84 » 25 Lip 2012, 11:19

Witam,

U nas wakacyjnie wszystko ok - jutro będziemy mieć wyniki z markerów więc dam znać.

Dziś znalazłam ciekawy ;) komentarz pod jednym artykułem na onecie:

" RAK MARKETINGOWY - nowy rodzaj nowotworu odkryty w Polskiej Rzeczpospolitej Obywatelskiej, zwykle niezłośliwy, w 100% uleczalny, chociaż moze zaatakować każdy narząd, stąd popularny jest rak marketingowy w postaci białaczki. Grupa ryzyka: celebryci - zwykle w fazie spadku popularności lub w fazie prób jej uzyskania, prowadzonych latami. Leczenie: intensywna akcja promocyjna, w tym np. poszukiwanie dawcy ze sceny lub za pomocą mediów, kampania udzielania wywiadów i rozpowszechniania informacji o postępach choroby, a następnie postępach leczenia. Chemioterapia - niewskazana, ze względu na mozliwość utraty włosów i ogólnie negatywny wpływ na wygląd. Zalecane postępowanie po skutecznym wyleczeniu: wywiady wspominkowe, intensywne opowiadanie o swoich uczuciach w trakcie choroby"
bbeata84
 
Posty: 32
Rejestracja: 29 Kwi 2011, 19:47

Re: nienasieniak przestrzeni zaotrzewnowej

Postprzez bbeata84a » 20 Paź 2018, 12:37

Witam po tak długiej przerwie. To ja bbeata84, ale musiałam zarejestrować się na inny login, bo nie mogę dojść do starego hasła.

Od wczoraj wieczorem jestem załamana :( Mąż przyznał się, że 2 mies. temu wyszło mu podwyższone beta HCG. Powtarzał jakiś czas temu. Za pierwszym razem miał ok. 5, a za drugim już 10. Został skierowany na badanie PET, na które czeka, bo oczywiście musi zostać podjęta decyzja czy ma prawo do takiego badania ;( Dla mnie to chore.... Powiedział mi o tym dopiero wczoraj, twierdząc, że nie chciał mnie martwić...:( Dziś kazałam mu zrobić powtórnie poziom HCG, wyniki będą wieczorem to podam.... Nie wiem czego się spodziewać, możliwy jest nawrót choroby? ;( Co mamy dalej robić? To czekanie jest najgorsze. Zwłaszcza, że musimy czekać pierwsze na decyzję czy będzie zakwalifikowany do PET (a skierowanie z CO w Krakowie dostał, został skierowany do Szpitala Wojskowego na ul. Wrocławską, bo tam mają podobno lepszy sprzęt...) Proszę o jakiekolwiek informacje....
bbeata84a
 
Posty: 38
Rejestracja: 20 Paź 2018, 12:24

PoprzedniaNastępna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości