Poziom testosteronu po usunięciu jądra

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Re: Poziom testosteronu po usunięciu jądra

Postprzez mardeb76 » 20 Lis 2016, 09:20

Witam,
Pisałem o tym już o tym na swoim wątku i nie uzyskałem porady, ani komentarza. Zatem skorzystam z faktu, że jest wątek dedykowany temu zagadnieniu. Minęło 2 miesiące po operacji. Aktywna obserwacja. Wkonałem markery oraz dodatkowo testosteron. Markery w normie, testosteron zaledwie 2,14 ng/ml (2,8 – 8,0). Martwi mnie bardzo niski poziom tego hormonu. Czy to może się jeszcze z czasem poprawić? Czy są jakieś niefarmakologiczne metody (oprócz sportu - jestem bardzo aktywny) wspomagające wzrost poziomu testosteronu we krwi lub farmakologiczne, ale nie opierające się na podawaniu testosteronu w zastrzykach. Czy jednak powinienem udać się do endokrynologa? Pozdrawiam.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Poziom testosteronu po usunięciu jądra

Postprzez him » 20 Lis 2016, 17:40

hej spróbuj selera :) podobno to nasz polski żeńszeń :) a bardziej serio to co jest prawdziwym problemem niski poziom czyli wynik czy odczuwalne skutki tego jeśli tak to jakie Ci dokuczają? mój facet ma po 3 bepach kilka lat po leczeniu podobny testosteron czyli dośc bylejaki ,bywa nawet poniżej 2 przy normie 2.8 ale jakos mocno to zycia nie zaburza , moze troche mniej wigoru? ale wiazałabym to raczej z mała aktywnością fizyczną.
dużo piszą na temat róznych suplementów lub roślin ale nie znam nikogo konkretnego kto by to stosował i by pomogło
http://kulturystyka.pl/slowniczek-pojec ... -potencje/
Tu tak naprawdę nie jest problemem posiadania 1 jadra a skutki chemioterapii niestety.. pozdrawiam :)
him
 
Posty: 97
Rejestracja: 25 Paź 2013, 23:45

Re: Poziom testosteronu po usunięciu jądra

Postprzez mardeb76 » 20 Lis 2016, 18:03

Dzięki za odzew. Prawdę powiedziawszy to dolegliwości żadnych nie odczuwam. Nie wiem nawet czy poziom testosteronu nie kształtował się tak nisko przed orchodektomią, ponieważ nigdy takich badań wcześniej nie robiłem. Wykonałem je po raz pierwszy 2 miesiące po operacji i skoro okazało się, że testosteron jest poniżej normy to pomyślałem, że to pewnie wynik straty jednego jajka i należałoby jakoś to zneutralizować. Poza tym mentalnie czuje się dobrze, ale może z testosteronem na poziomie charakterystycznym dla 40-latka, czyli bliskim 4,0 ng/ml będzie jeszcze lepiej? Może jakieś fajerwerki w sypialni? Chyba zacznę od selera :D Pozdrawiam.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Poziom testosteronu po usunięciu jądra

Postprzez miszcz » 23 Lis 2016, 23:23

Mam niewiele wyższy testosteron, ale dolegliwości nie odczuwam. Również nie wiem, co z tym robić.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Poprzednia

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości