Rak jądra, powrót?

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Rak jądra, powrót?

Postprzez Gira » 29 Maj 2015, 15:48

Witam. Około rok temu przeszłem przez raka jądra. W maire szybko wykrywy, wyciecie jadra prawego, nastepnie 2 BEPy. AFP LDH i bHCG mialem nieduo ponad norme, po chemi wszystkow normie. No ni własnie minal rok i na kontorli okazalo sie ze mam podwyzszone bHCG - 7(norma 0-2). Reszta markerów w normie wiec kazano mi powtorzyc badanie za kilka dni czy to przypadkiem nei jakis blad. Po kilku dniach bHCG wynosi 10. Zadnego guza w lewym jadrze nie wyczuwam i lekarz tez ostanite tomografie i USG tez dobre. Bede tearz robil znowu tomografie i USG jadra zobaczymy co wyjdzie. A wy co o tym sadzicie? BO boje sie ze rak mi atakuje drugie jadro i juz nei wiem co mam sam myslec. Pozdrawiam
Gira
 
Posty: 13
Rejestracja: 29 Maj 2015, 15:44

Re: Rak jądra, powrót?

Postprzez romi » 29 Maj 2015, 15:56

Witam
Jeśli możesz przepisać, lub zamieścić bez danych wrażliwych wyniki dotychczasowych badań i napisać gdzie się leczyłeś to będzie można coś powiedzieć.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra, powrót?

Postprzez troll » 29 Maj 2015, 17:00

Witaj,

Tak, jak napisał romi, postaraj się przytoczyć szczególnie wyniki markerów, hist-pat. To bardzo ważne w ujęciu możliwości oceny tego, co dzieje się w tej chwili. U zdrowego mężczyzny bHCG praktycznie nie występuje, dlatego tym bardziej trzeba działać i wszystko sprawdzić.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jądra, powrót?

Postprzez Gira » 05 Cze 2015, 11:52

A wiec rok temu rak:
Wyniki kriw przed orchidektomia:
LDH-145(norma)
bHCG <2(norma)
AFP-1.94(norma)
HISPAT: Rak zarodkowy o srednicy 2cm.Guz dochodzi do osłonki białawej ale jej nie przekracza

Teraz:
bHCG-7 norma(0-2), pare dni pozniej 9,7

Tomografia nic nie wykazuje, surowica w normie.
Dzisiaj bylem na usb jądra i w lewym jądrze wykryta niejednorodna zmiana o wielkości 3mm.

Jezeli chcecie wiecej info, piszcie. Pozdrawiam :)

PS. Lecze sie w Wieliszewie
Gira
 
Posty: 13
Rejestracja: 29 Maj 2015, 15:44

Re: Rak jądra, powrót?

Postprzez romi » 05 Cze 2015, 12:24

Witam
Trochę skąpe wiadomości, ale pozytywem jest to że jesteś pod opieką poradni w Wieliszewie. Z wynikami które masz powinieneś zgłosić się jak najszybciej do swojego lekarza. Tylko on na podstawie dotychczasowych badań może postanowić o dalszym postępowaniu.
Faktycznie podwyższone bHCG i zmiana wykryta w USG mogą być niepokojące.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jądra, powrót?

Postprzez kk91 » 05 Cze 2015, 18:55

Witam

Nie wiem jakie są możliwości, jeśli diagnoza się potwierdzi. Wiem, że na forum był przypadek usunięcia guza i pozostawienie jądra, operację przeprowadził profesor Stelmach z Krakowa (Centrum Onkologii ul Garncarska).
Może 3mm zmianę dałoby się usunąć zachowując jądro?

Tutaj pacjent miał zajęte 1/3 jądra przez nowotwór i chyba profesor uratował takie jądro !
viewtopic.php?f=9&t=203&p=3793#p3887

Czy będziesz szukał takich rozwiązań?
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Rak jądra, powrót?

Postprzez Gira » 09 Cze 2015, 18:19

Jakos mi na tym jadrze specjalnie nie zalezy, chyba sie juz pogodzilem. Bylem dzisiaj u onkologa, bHCG rosnie, dodatkowo AFP tez juz rosnie i mam okolo 7. Jutro mam badanie PET w Warszawie. Moze mi ktos cos wiecej o tym powiedziec? Pozdrawiam
Gira
 
Posty: 13
Rejestracja: 29 Maj 2015, 15:44

Re: Rak jądra, powrót?

Postprzez Adrian1975 » 09 Cze 2015, 20:45

badanie pet wygląda podobnie do tomografu, tylko tyle, że najpierw dostaniesz dożylnie izotop z glukozą i po godzince idziesz na badanie, jak się wchłonie. badanie trwa dłużej niż tomografia,
Adrian
seminoma testis PT1, 4BEP w DCO, obecnie pod kontrolą w Krotoszynie
Awatar użytkownika
Adrian1975
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1009
Rejestracja: 01 Paź 2012, 19:00
Miejscowość: Trzebnica,DLN

Re: Rak jądra, powrót?

Postprzez Gira » 03 Lip 2015, 10:23

Witam, w ostatnich 3 tygodniach nic sie nie dzialo mialem badanie PET i czekałem na wizyte u onkologa. Badanie PET wyszlo dobrze, zadnych przerzutow itp. U onkologia robie markery i okazuje sie.... ze AFP wrocilo do normy a bHCG spadlo o polowe z 13 do 6... Sam juz nie wiem o co chodzi, moj lekarz tez i nastepna wizyte mam za poltora miesiaca a ja juz sie nastawilem na operacje i chemie :D Co o tym sadzicie?
Gira
 
Posty: 13
Rejestracja: 29 Maj 2015, 15:44

Re: Rak jądra, powrót?

Postprzez Gira » 10 Sie 2015, 17:31

Bylem dzis na USG, wykryty guz 1.2x0.6cm z zwapnieniami, wydano mi skierowanie na usuniecie jadra, w czwartek mam jeszcze wizute u onkologa, chyba pora oddac nasienie, pozegnac sie z drugim jadrem i zaczac witac z chemia :p
Gira
 
Posty: 13
Rejestracja: 29 Maj 2015, 15:44

Następna

Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości