Suplementacja po raku jadra

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Suplementacja po raku jadra

Postprzez dstasiu » 17 Lis 2015, 15:31

Witam Serdecznie. Mam jedno pytanie, otóż mój znajomy był ostatnio na kontroli corocznej (juz 12 lat po), a ze zaczął ćwiczyć na siłowni spytał panią doktor czy może używać kreatyny, aminokwasów , czyli powszechnie używanych i najbardziej przebadanych suplementów. Pani doktor mu zabroniła ponieważ powodują szybszy metabolizm i mogą przyczynić się do wzrostu raka. Przepraszam ale nie mam pojęcia na jakich badaniach pani doktor się opiera. Gdzieś tam natknąłem się na badania pewnej uczelni nad zależnośca stosowania suplementów na powstawanie raka jadra, ale nie ma nic potwierdzonego, natomiast jest wiele badań potwierdzających bezpieczeństwo tych Suplementów jakże niezbędnych do rozwoju muskulatury, zapobieganiukatabolizmowi. Co sądzicie o tym, szczerze mówiac używam tego, dodatkowo beta alanine, Wit c, b, cynk, magnez, omega 3.,stosuje czysta dietę oparta na Kurczaku, rybach,jajkach,Wołowinie,płatkach owsianych, warzywach. A tu takie rzeczy. Są jakieś dowody ze suplementy przyczyniają się do raka. Z tego co wiem to wolne rodniki, niezdrowe jedzenie, genetyka. Sam nie wiem poradźcie. Dziękuję
dstasiu
 
Posty: 22
Rejestracja: 27 Maj 2012, 13:45

Re: Suplementacja po raku jadra

Postprzez troll » 18 Lis 2015, 00:58

Pani doktor oparła się prawdopodobnie na obiegowej opinii a nie na wyniku jakichkolwiek badań klinicznych. Wg mnie całkowicie wyleczony rąk jądra nie jest przeciwwskazaniem do stosowania takowych. Natomiast inna sprawą to potrzeba stosowania takich specjałów - dobrze zbilansowana dieta praktycznie wyklucza konieczność stosowania suplementów. A więc dobre jedzenie i ciężka praca kluczem do sukcesu:)

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3983
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Suplementacja po raku jadra

Postprzez dstasiu » 18 Lis 2015, 07:34

Dziękuję trollu dokładnie tak. Supli używam okresowo, ale dieta to podstawa. Dziękuję za odp.
dstasiu
 
Posty: 22
Rejestracja: 27 Maj 2012, 13:45


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości