Dziwne zgrubienie na lewym jądrze

Działania profilaktyczne oraz diagnostyka nowotworów jądra.

Dziwne zgrubienie na lewym jądrze

Postprzez kacperq » 27 Lis 2015, 00:58

Witam.

Mam 16 lat, dzisiaj wykryłem u siebie "guzka" na lewym jądrze. Jest on umiejscowiony na górze, ma raczej owalny kształt, o wielkości 0,4 - 0,5cm. Guzek jest przyległy do jądra, mam wrażenie, że trzyma się tak jakby na czymś w rodzaju sznurka, a dopiero na końcówce jest większa, owalna kulka. Bardzo łatwo go zauważyć. Czy to może być rak? Niestety nie mam pojęcia jak długo on się tam znajduje, gdyż nigdy nie robiłem żadnej samokontroli jąder. Guzek mnie nie boli. Dzisiaj dostałem skierowanie na badania ze szkoły (każdy uczeń takie dostaje) i z tego co wiem będzie tam badanie jąder. Czy mogę powiedzieć o tej zmianie lekarzowi rodzinnemu, by ewentualnie sprawdził co jest nie tak? Mam też takie dziwne uczucie w podbrzuszu, nie jest to ból (ucisk?), nie umiem tego opisać...

Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi...
kacperq
 
Posty: 4
Rejestracja: 27 Lis 2015, 00:52

Re: Dziwne zgrubienie na lewym jądrze

Postprzez romi » 27 Lis 2015, 13:47

Witam
Oczywiście powiedz lekarzowi o tym co Cię niepokoi. Poproś go również o skierowanie do urologa.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Dziwne zgrubienie na lewym jądrze

Postprzez kk91 » 27 Lis 2015, 14:46

Jeśli ta zmiana, którą opisujesz jest swobodnie ruchoma względem jądra to może to być np. torbiel na najądrzu. Wiem, bo mam takie coś w takiej samej wielkości jak piszesz. To nie jest rak. Wątpliwości na pewno rozwieje badanie USG.
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26

Re: Dziwne zgrubienie na lewym jądrze

Postprzez kacperq » 27 Lis 2015, 21:39

Dziękuje za odpowiedź. Uspokoiliście mnie trochę. Popytam jeszcze lekarki. A co do guzka, jest przymocowany do jądra, mogę nim dowolnie ruszać, nie da się go złapać dwoma palcami bo zawsze się wyślizguje. Dodam, że wczoraj na tym jądrze powstało zaczerwienienie na którym wyszedł dość duży "syfek". Trochę piecze i swędzi gdy go dotykam...
kacperq
 
Posty: 4
Rejestracja: 27 Lis 2015, 00:52

Re: Dziwne zgrubienie na lewym jądrze

Postprzez kacperq » 21 Lut 2016, 02:09

Witam ponownie, to znowu ja. Nadal nie daje mi spać ten cholerny guzek. Czasami gdy nim poruszam, to czuje taki jakby przeszywający ból w lewym jądrze. W załączniku wrzuciłem dwa zdjęcia, jak to wygląda, bo guzek jest dość mocno widoczny. Jest twardy i można nim bez problemu poruszać, ciężko go chwycić bo się wyślizguje. Jest przyczepiony do jądra, tak jakby na jakimś sznurku. Co to może być? :cry:

@kk91
Mówisz o takim czymś?
Załączniki
hj35.jpg
hj35.jpg (164.79 KiB) Obejrzany 7128 razy
h251g.jpg
h251g.jpg (204.28 KiB) Obejrzany 7128 razy
kacperq
 
Posty: 4
Rejestracja: 27 Lis 2015, 00:52

Re: Dziwne zgrubienie na lewym jądrze

Postprzez troll » 21 Lut 2016, 10:21

Witaj,

Bardzo dobrze, że zainteresowałeś się tą zmianą i chcesz dowiedzieć się, co to jest. Leży to wyłącznie w Twoim interesie i interesie Twojego zdrowia.

Może to być w tej chwili zarówno torbiel, niewielki wodniak lub w najmniej prawdopodobnym przypadku - guz jądra. Nie wahaj się iść z tą sprawą do urologa, który wyjaśni wszystkie Twoje wątpliwości. Będziesz wtedy spokojny.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Dziwne zgrubienie na lewym jądrze

Postprzez kacperq » 21 Lut 2016, 22:31

A czy wodniaki i torbiele właśnie tak wyglądają? Tzn. chodzi mi o to, czy "wiszą" tak jakby na jakiejś nitce. Czy guz nie powinien być całkowicie "przyrośnięty" do jądra, a nie wisieć na jakiejś "nitce"?

Dziękuje za odpowiedź.
kacperq
 
Posty: 4
Rejestracja: 27 Lis 2015, 00:52

Re: Dziwne zgrubienie na lewym jądrze

Postprzez kk91 » 25 Lut 2016, 12:03

Prawdopodobnie torbiel, ale zrób USG, ta "nitka" to może być najądrze, zobacz sobie jakiś schemat, co mamy w mosznie :)
kk91
Przyjaciel Forum
 
Posty: 319
Rejestracja: 02 Gru 2014, 19:26


Wróć do Profilaktyka i diagnostyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości