Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 18 Paź 2017, 08:50

Witam.
Odczuwam ból z lewej strony lędźwi, ale pewności nie mam czy to węzły czy nie, pomaga Nimesil. Stresuje się tym czekaniem no, ale co zrobić.
Wyników jeszcze nie mam dzwonie codziennie i pytam po 9:00 mam znowu dzwonić. Jak coś będę wiedział dam znać.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez tobson85 » 18 Paź 2017, 08:55

To trzymam kciuki za szybki i dobry wynik!
Wiem, że nie można się tak po prostu nie stresować, wiec wytrwałości również!
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Guz jp T3 N2 Mx i jl T2 Nx Mx

Postprzez FiveO » 19 Paź 2017, 17:34

Witam.
Odebrałem wynik badania PET/:
Badanie przeprowadzone po65min od podania 18F-Fdg o aktywnosci 320MBq.
Glowai szyja
Aktywne metabolicznie ognisko w rzucie migdałka gardłowego SUVmax 7,4 oraz rzucie migdałków podniebiennych, po stronie prawej SUVmax 13,2 po stronie lewej SUVmax 11,4 w pierwszej kolejnosci wyraz stanu zapalnego, do weryfikacji laryngologicznej. Poza tym prawidlowu obraz metabolozmu glukozy.
Klatka Piersiowa
Prawidłowy obraz metabolizmu glukozy.
Jama brzuszna i miednica.
Aktywne metaboliczne węzły chłonne przed-i okoloaortalne po stronie lewej, rozciągające się od poziomu naczyń nerkowych do podziało aorty, o łącznych wymiarach 15x32x62mm SUVmax 22,8 (poziom od górnej blaszki granicznej L2 do dolnej blaszki granicznej L3)
Aktywny metaboliczne nieregularny naciek w obrębie moszny po stronie prawej o wym. 32x23x25mm SUVmax 12,9 wznowa miejscowa.
Pobudzenie metaboliczne w rzucie tkanek miękkich okolicy pachwiny lewej SUVmax do 3,0 - w wywiadzie stan po operacji przepukliny pachwinowej. Poza tym prawidłowy obraz metabolizmu glukozy.
Układ kostny i mięśniowo stawowy.
Prawidłowy obraz metabolizmu glukozy.
Dość liczne ogniska zagęszczeń struktury kostnej, największe w krętarzu większym kości udowej lewej, w pierwszej kolejności wyspy kostne. Niewielkie przesuniecie trzonu kręgu L5 do przodu z obustronna kręgoszczelina -kręgozmyk prawdziwy.
Inne.
MBPS: 1,0 Suvmax watroby 3,2 Suvmax sledziony 2,1
Fizjologiczne pobudzenie tłuszczu brązowego w obrębie szyi, klatki piersiowej i nadbrzusza.
Wnioski: Obraz pet/ct wskazuje na aktywny metabolicznie proces rozrostowy w loży pozabiegowej w mosznie ( wznowa miejscowa) z zajęciem węzłów chłonnych okołoaortalnych.

Proszę o rozjaśnienie sorry ze bez znaków przepisywałem wynik telefonem. Dodam scan po powrocie. Pozdrawiam ;)
Załączniki
PET-CT10.10.2017.jpg
Badanie PET-CT
PET-CT10.10.2017.jpg (179.38 KiB) Obejrzany 9893 razy
Ostatnio edytowany przez FiveO 23 Lis 2017, 09:42, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez mardeb76 » 19 Paź 2017, 22:05

Witaj,
Badanie PET wykazało proces nowotworowy w mosznie, jest to zapewne to jądro z guzem oraz przerzuty do węzłów chłonnych przed i okołoaortalnych po lewej stronie. Czas na natychmiastowe usunięcie jądra i nawet bez wyniku badania histopatologicznego rozpoczęcie chemioterapii. Kiedy udajesz się do onkologa? Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 19 Paź 2017, 22:18

Witam.
Jutro bedę dzwonił na prywatny numer do Onkologa, ale na oddziale będzie dopiero w Poniedzialek mam nadzieje, że uda mi sie cos zalatwic.
Pozdro.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 20 Paź 2017, 17:02

Witam
W Poniedziałek mam przyjsc na odzdział to na konsulium przedyskutuja mój przypadek i dowiem się wiecej.
Jakie mam opcje co moga mi zaproponowac lekarze ?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez mardeb76 » 20 Paź 2017, 19:16

Witaj,
Przede wszystkim pierwszy krok to usunięcie jądra. W związku z tym, że chorowałeś na raka jądra 6 lat temu to sądzę, że obecną chorobę należy traktować jako niezależny, nowy nowotwór. W związku z tym uzasadnione jest postępowanie typowe, zgodne z wytycznymi . Jeśli lekarze będą podobnego zdania i potraktują Twoja chorobę jako zupełnie nowy nowotwór jądra, to biorąc pod uwagę przerzuty do węzłów chłonnych powinieneś otrzymać chemioterapię w schemacie BEP 3 lub 4 kursy w zależności od ustalenia finalnego poziomu zaawansowania choroby lub ewentualnie chemioterapię w schemacie VIP 4 cykle jeśli poziom zaawansowania choroby będzie IIIB lub IIIC w przypadku nienasieniaka lub powyżej IIC w przypadku nasieniaka. Daj znać co postanowiło konsylium, czy rozpoczną chemioterapię w trybie pilnym czy jednak będą czekać na wynik badania histopatologicznego. W Twoim przypadku w zasadzie nie wiadomo, z czym mamy doczynienia ze względu na fakt podwyższenia tylko BHCG, co może mieć miejsce zarówno w przypadku nasieniaka, jak nienasieniaka. Trzymaj się. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 20 Paź 2017, 19:56

Witaj.
Marcinie bardzo Cie dziekuje za aktywnosc i odpowiedz. Zastanawia mnie fakt, że jadro jest lewe tak jak przepuklina ktora mialem operowana w kwietniu czy podczas usuwania tego jadra musialbym byc ciety wlasnie z lewej strony czy jest jakis inny sposób ?
Troche sobie teraz pluje w brode bo moglem zaufac urologowi ktory mowil od razu operowac i juz 9 Wrzesnia byloby po no, ale coz...
Chemioterapi raczej bez operacji nie podaja ?
Jest jakis odnosnik do tego VIPa co z czym sie to wiaze ?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez mardeb76 » 20 Paź 2017, 22:50

Witaj,
Tak będziesz cięty wzdłóż pachwiny z lewej strony. W schemacie VIP bleomycyna jest zastąpiona ifosfamidem. W jednym cyklu leki przyjmuje się przez 5 dni i powtórka po 3 tygodniach. Nie ma natomiast tzw. dolewek. Dolegliwości w trakcie leczenia analogiczne, jak przy BEP. Ich nasilenie to już sprawa indywidualna. Z pewnością najpierw odbędzie się zabieg usunięcia jądra, a potem leczenie. Trzymaj się. Daj znać co dalej. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz jądra prawego T3 N2 Mx.

Postprzez FiveO » 22 Paź 2017, 14:57

Witam.
Dziekuje za wyjasnienie. Dam znac jutro co ustalili lekarze.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości