Nasieniak jądra lewego

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez romi » 22 Lip 2019, 22:12

Witam
Przede wszystkim powtórz jeszcze raz badanie, bo zdarzają się czasem przekłamania. Poza tym sprawdź czy zrobiono badanie wg procedury L46,
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez marcin s » 23 Lip 2019, 06:23

tak właśnie myślałem aby np jutro lub pojutrze powtórzyć badanie w innej placówce
dziś robię posiew bo niestety pierwszy raz od dłuższego czasu mam zakażenie układu moczowego ( a spokój miałem z 8 mcy)
jednak chyba badaniem decydującym będzie czwartkowe USG
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez marcin s » 24 Lip 2019, 10:18

dziś zrobiłem badanie tam gdzie zawsze gdy zleca mi onkolog już mam wynik
zawsze miałem 1,2 norma poniżej 2
dziś wyszło 1,5 norma poniżej 2

aż boję się odebrać resztę dziś wyników z tego laboratorium co robiłem wcześniej tam wyszło jak wcześniej pisałem 2,17 norma 0-1
co myślicie ?
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez romi » 24 Lip 2019, 12:30

Witam
Poczekaj jakie będą wyniki USG. bHCG jest w normie, przynajmniej tej którą ma Twoje laboratorium.
Na razie nie ma jeszcze powodu do alarmu. Zrób jeszcze raz badanie za tydzień.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez marcin s » 24 Lip 2019, 12:36

poprzednie badanie nie miało podanej metody
te dzisiejsze ma L46

pewnie USG rozwieje wiele wątpliwości a to już jutro
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez marcin s » 24 Lip 2019, 16:35

LDH i AFP w normie
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez marcin s » 25 Lip 2019, 17:39

Nie wiem wyobraźnia płata figle ale po dzisiejszym dniu chyba czas powoli przygotowywać się na czarny scenariusz :-(
zacznę od tego że dziś pojawiły się wyniki posiewu moczu e coli w 10^7 czyli sporo wczoraj przez to zakażenie był ciężki dzień, dziś trochę lepiej
jutro odbiorę antybiogram i czas na leczenie
dziś zrobiłem USG
krótki opis
"jądro prawe prawidłowej wielkości, z 2 ogniskami niejednorodnie hypoechogenicznymi. Większe o wymiarze 14x12x11 mm
mniejsze o średnicy ok 6mm. Najądrze niepowiększone w jego okolicy niewielka ilość płynu szer. ok 4 mm przepływy w jądrze zachowane."

Nie był w stanie powiedzieć nic więcej czy to guzy czy stany zapalne powiedział że na tym się zna urolog i do niego kazał skierować swoje kroki.
Jutro postaram się dostać w szpitalu do tego który za pierwszym razem wykrył guza.
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez tobson85 » 26 Lip 2019, 12:51

hej

koniecznie trzeba to jak najszybciej sprawdzic.

Trzymam kciuki!
pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez marcin s » 26 Lip 2019, 15:50

pojechałem dziś do szpitala z racji że jestem tam już znany- niestety, ordynator zobaczył wyniki zrobił mi USG na początku myślał jeszcze o wyłuskaniu zmiany ale stwierdził że 2 zmiany to już za dużo i za ryzykowne (bardziej chodziło mu o pracę jądra) coś się dzieje a nikt mi nie da 100 % pewności co tam jest
nie wiem gdzie jeszcze mógłbym się udać i jakie badanie miałbym wykonać aby sprawdzić coś więcej?? jakieś podpowiedzi ?
zabawa rozpocznie się na nowo lub nie, czas pokażę jak chyba każdy nie chciałbym dodatkowego leczenia, uciąć i po sprawie
trochę jestem wystraszony jak to będzie bez "nabiału" jak się żyje
więc jak ktoś ma takie doświadczenia i podzieli się Proszę niech napiszę na PW
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Nasieniak jądra lewego

Postprzez tobson85 » 26 Lip 2019, 23:09

Hej
A co konkretnie zalecił urolog? Jakie dalsze postępowanie? Jeśli jest podejrzenie zmiany nowotworowej to nie zwlekaj z decyzją. Czas gra na Twoją niekorzyść.
Po usunięciu drugiego jądra wdraża się hormonalna terapię zastępcza. Testosteron podawany jest z zewnątrz a przy jego prawidłowym poziomie nie powinieneś odczuwać istotnej różnicy w samopoczuciu czy sprawności seksualnej.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości