Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 21 Paź 2021, 18:15

Dla pewności zrobiłem prywatnie badanie USG oceną Dopplera. Niestety, na na badaniu wyszła zmiana hypogeniczna o wielkości 14 centymetrów. Jestem zdruzgotany. Mam badanie usg z 30 czerwca - wszystko idealnie. Samobadanie robiłem regularnie. Jądro nadal niepowiekszone. Do tego nie mogę chodzić. Spróbuję zrobić rezonans prywatnie. Obawiam się jednak, że już za późno.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 23 Paź 2021, 12:39

Próbuję dojść do siebie, ale jest bardzo ciężko. Na usg podejrzana zmiana ma 14 mm, nie centymetrów. W opisie "hypoechogeniczny, niejednorodny obszar wielkości 14x11x10mm, słabo odgraniczony, o nierównych zasadach, unaczynienie zwiększone w porównaniu z pozostałym miazszem jadra". Rezonans prywatnie mam na 8 listopada, kolejne 5 dni czekać będę na opis. Prosić o skierowanie na zabieg usunięcia jedynego jadra już teraz, czy jeszcze czekać?

Jak podkreślam, 30 czerwca na usg jader było czysciutko, a podobno wystarczy usg raz w roku.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez tobson85 » 26 Paź 2021, 12:41

Hej miszcz

Przykro mi z powodu tych wiesci. Mam nadzieję, że jakoś się trzymasz.
Ogarnij termin orchidektomii jak najszybciej. Co na to urolog? Ma jakieś wątpliwości? Z opisu wynika dość jednoznacznie z czym masz niestety do czynienia.
Dla własnego dobra umow termin zabiegu, żeby nie zwlekać. Pamiętaj, że w rj szybkie działanie ma kluczowe znaczenie.

Trzymaj się
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 26 Paź 2021, 13:48

Tak, są wątpliwości. Jądro w normalnym rozmiarze, nie ma obrzęku, markery w normie. To drugie usg wykonywał radiolog, nie urolog. Zrobię jeszcze dwa razy markery. Boję się leczenia w szczycie pandemii, dodatkowo prawie nie chodzę.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez tobson85 » 26 Paź 2021, 18:57

Guz jądra nie zawsze powoduje jego powiększenie, obrzęk czy wzrost markerów.

Wiem, że sytuacja jest ciężka dla Ciebie, ale im szybciej zostanie wdrożone leczenie, tym większa szansa na uniknięcie chemioterapii i rozwoju choroby.

Teraz najlepsze co możesz dla siebie zrobic to ogarnięcie jak najszybciej terminu orchidektomii. I tak w szpitalu będą musieli zrobic jeszcze jedno usg przed zabiegiem.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 26 Paź 2021, 19:09

To nie takie proste. W moim szpitalu nie ma oddziału urologii, a urolog z poradni nie chce mi wystawic takiego skierowania bez rezonansu. Dla mnie idealnym wyjściem byłoby ustalenie terminu zabiegu, a jeżeli rezonans wykaże brak podejrzanych zmian, odwołanie go. Ale nie da się.

Z drugiej strony nie chciałbym stracić zdrowego jadra, o ile radiolog się myli lub zmiana jest niezlosliwa. Jak czytam, usg nie zawsze jest w tych kwestiach rozstrzygajacym i stuprocentowo pewnym badaniem.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 29 Paź 2021, 21:04

Ponownie zrobiłem badanie markerów. Wszystkie trzy w najlepszym porządku. Jądro nie rośnie. Pozostaje czekać na rezonans i opis. W przyszłym tygodniu mam spotkanie z osobą koordynująca leczenie chorych na nowotwory w szpitalu, spróbuję przez nią załatwić w miarę szybki termin ewentualnego zabiegu w niedalekim szpitalu.

Natomiast zachowanie pielęgniarki z poradni urologicznej to po prostu dramat. Cóż, trzeba dużo sił i zdrowia, żeby chorować.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez Zbyszek_Krk » 04 Lis 2021, 12:39

Cześć, wiesz już coś więcej??
Zbyszek_Krk
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 Lis 2021, 23:30

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 04 Lis 2021, 14:49

Niestety, wciąż nic nie wiem. Bez wyników rezonansu nie da się nic załatwić ani przyspieszyć. Jądro nadal nie rośnie.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Chemioterapia uzupełniająca przy pT1 - poradźcie

Postprzez miszcz » 08 Lis 2021, 21:33

Niestety, opis z rezonansu:

"W dolnym biegunie jądra lewego obecna słabo odgraniczona, owalna zmiana wielkości około 15x10x14
mm o nieco zatartych obrysach. Zmiana o niskim sygnale zarówno w T1 jak i T2, nie ulega wzmocnieniu po podaniu środka
kontrastowego, silnie ogranicza dyfuzję. Obraz w pierwszej kolejności sugeruje npl - do korelacji z usg i poziomem markerów, ostateczna
weryfikacja w badaniu histopatologicznym".

Cóż, nadal nie mogę chodzić, do tego w szczycie pandemii. Mój urolog przyjmuje dopiero w poniedziałek, muszę znaleźć sposób, jak załatwić szybciej skierowanie na zabieg.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości