Rak jądra 24l - dyskusja PT2

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak jądra 24l - dyskusja PT2

Postprzez Rev96 » 01 Maj 2022, 16:35

Aktualnie jestem po 2 cyklu chemii. Lekarz podjął decyzję, że mam wziąć 4x BEP, natomiast kontaktowałem się z dr. Sarosiekiem i powiedział, że w moim przypadku 3xBEP, a nie 4xBEP. Czytałem trochę na temat tego wszystkiego, porównywałem, dalej nie rozumiem dlaczego 4xBEP.
Rev96
 
Posty: 17
Rejestracja: 06 Mar 2022, 17:16

Re: Rak jądra 24l - dyskusja PT2

Postprzez Kozi » 03 Maj 2022, 22:50

Ja sam ufam dr. Sarosiekowi. Ten facet kupę osób z tego wyleczył i wierzę w jego doświadczenie.
Jak po II cyklu? Dalej jest tak ok jak po I?
Kozi
 
Posty: 71
Rejestracja: 28 Sty 2022, 15:13

Re: Rak jądra 24l - dyskusja PT2

Postprzez Rev96 » 07 Maj 2022, 13:04

Właśnie jestem po 3 dyniowym wlewie - 3 cykl. Myślę, że dobrze znoszę tą całą chemie, wiadomo osłabienie jest, ale udaje mi się funkcjonować w miarę normalnie. Marker po 2 cyklu beta-hcg zleciał do minimum. Teraz kwestia pomniejszenia się węzłów chłonnych oraz dalej zastanawiam się po co ten 4 cykl...
Rev96
 
Posty: 17
Rejestracja: 06 Mar 2022, 17:16

Re: Rak jądra 24l - dyskusja PT2

Postprzez Rev96 » 18 Maj 2022, 21:37

Jestem po 3 cyklu. Markery miałem robione już po 2 cyklu i wyniosły, AFP 6,3, LDH 205. B-HCG miałem podwyższone od początku choroby, które spadło już na 0,1. Czyli markery wszystkie w normie. Ponawiam markery w piątek, jeżeli będą znowu w normie to oznacza, że należy mi się 4 cykl? Onkolog u którego się leczę mówi o 4 cyklach, konsultowałem się z dokotrem Sarosiekiem i mówił, że wystarczą 3, a wy co myślicie? Po chemii węzły chłonne ulegają zmniejszeniu? Jest szansa, że z 26mm pomniejsza się do 10mm? Bardzo chciałbym uniknąć operacji wycięcia ich...

Rak zarodkowy, PT2, konglomerat zlewających się węzłów - pod nerkami- 26mm.
Rev96
 
Posty: 17
Rejestracja: 06 Mar 2022, 17:16

Re: Rak jądra 24l - dyskusja PT2

Postprzez tobson85 » 19 Maj 2022, 08:22

Hejka
Przy Twoim stanie zaawansowania (II C) i normalizacji poziomu markerów podczas chemioterapii to 3xBEP, nie mniej i nie więcej. Z reszta najlepszy specjalista w Polsce od Rj Ci to potwierdził. Chemia to nie aspiryna, żeby sobie wziąć dodatkowa dawkę „na wszelki wypadek”. A nawet z aspiryna tak sie nie robi.
Co w końcu wyszło z hispata? Nasieniak czy nienasieniak? Nie ma nigdzie w opisie. Na pewno przepisałeś cały dokładnie?

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Rak jądra 24l - dyskusja PT2

Postprzez Rev96 » 19 Maj 2022, 21:35

Zapomniałem napisać w tym opisie, ale mam raka zarodkowego.
Rev96
 
Posty: 17
Rejestracja: 06 Mar 2022, 17:16

Re: Rak jądra 24l - dyskusja PT2

Postprzez tobson85 » 19 Maj 2022, 22:51

Oki, czyli generalnie nienasieniak.

Kiedy masz zaplanowany 4 cykl? Przegadaj to z lekarzem prowadzącym.
Jesli będzie Ci robił problemy to na Twoim miejscu poprosiłbym dra Sarosieka o przejęcie Twojego leczenia.
Niezależnie od tego gdzie mieszkasz i czy będzie do Warszawy daleko to warto to zrobić dla swojego zdrowia. Jesteś młody, całe życie przed Tobą, nie warto ryzykować przyjęcia o jeden cykl za dużo. Chemia ma masę skutków ubocznych, negatywnie wpływających na zdrowie, dlatego właśnie są wytyczne leczenia oparte na tysiącach przypadków. Na tej podstawie ustalono minimalna dawkę cytostatyków, które należy podać, żeby osiągnąć maksymalny efekt leczenia. Jeden cykl więcej niż w wytycznych wcale nie poprawi skuteczności leczenia, a tylko spotęguje skutki uboczne.

Dalsze leczenie i obserwacja w Warszawie ma jeszcze inne pozytywne aspekty:
1. Komfort psychiczny - nie bedziesz musiał się zastanawiać czy lekarz robi to co robi dobrze. W Warszawie bedziesz miał wszystko robione zgodnie z wytycznymi
2. Po chemioterapii będzie trzeba ocenić konieczność zabiegu usunięcia węzłów zaotrzewnowych. Jesli będzie to konieczne to w Warszawie bedziesz miał najlepszych specjalistów od RPLND. To jest dosyć kompleksowy zabieg i wymaga od lekarzy dużego doświadczenia.

W razie pytań daj znac

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Rak jądra 24l - dyskusja PT2

Postprzez Rev96 » 20 Maj 2022, 22:07

Znaczy jeszcze nie mam ale cały czas mi mówił, że 4 i 4, może zmieni decyzje, onkologa mam za tydzień w piątek. To co napisałeś to się zgadzam, będę z nim dyskutował na ten temat.

A mam pytanie odnośnie tego... - Po chemioterapii będzie trzeba ocenić konieczność zabiegu usunięcia węzłów zaotrzewnowych. Jesli będzie to konieczne to w Warszawie bedziesz miał najlepszych specjalistów od RPLND. To jest dosyć kompleksowy zabieg i wymaga od lekarzy dużego doświadczenia.

Orientujesz się może jak to jest z tymi węzłami miałem powiększone o 16mm. 26 wynosiły, a żeby było wszystko w porządku i obeszło się bez operacji to musza zlecieć na 10mm... Uważasz, że jest szansa, że o tyle spadną? Czy mała jest szansa, że one pomniejsza się?
Rev96
 
Posty: 17
Rejestracja: 06 Mar 2022, 17:16

Re: Rak jądra 24l - dyskusja PT2

Postprzez tobson85 » 21 Maj 2022, 11:58

Hej
To trochę jak wróżenie z fusów. Zdarzają się sytuacje, ze węzły są nieznacznie powiększone i po chemioterapii praktycznie nie zmieniają rozmiarów i trzeba wycinać. Są tez przypadki ekstremalnie dużych węzłów, które zmniejszają się po chemioterapii wręcz spektakularnie.
Trzeba po prostu przyjąć na klatę to co będzie i odpowiednio dzialac. I tak nie masz na to wpływu.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Rak jądra 24l - dyskusja PT2

Postprzez Rev96 » 27 Cze 2022, 18:30

Dobra jestem już po wszystkim - całej chemii, markery od drugiego cyklu w normie. Dziś wleciał tomograf i zastanawiam się jak to jest, jeżeli miałem nieniasieniaka(rak zarodkowy), stopień zaawansowania IIC. Złapał mnie przerzut do węzłów chłonnych - tak wyszło na TK przed chemią. To czy po chemii 4-cyklowej, zawsze przeprowadza się zabieg RPLND? Czy jest szansa, że węzły uległy zmniejszeniu po tej całej chemii i ominie mnie operacja?
Rev96
 
Posty: 17
Rejestracja: 06 Mar 2022, 17:16

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości