Lewe jądro

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Lewe jądro

Postprzez wini88 » 26 Kwi 2024, 14:12

Witam to mój przypadek. Jestem drugi tydzień po zabiegu wycięcia lewego jądra.czy mogę się was poradzić co do wyniku histopatologicznego. Tomograf mam za dwa dni bo dopiero dostałem skierowanie.
Wyniki miałem w normie

Material oznaczony "jądro lewe". Pokryte cienką, gładką osłonką pochwową jądro wym. 6,2x4x2,2 cm, odjęte wraz z najądrzem o
wymiarach 2x1x0,8 cm i powrózkiem nasiennym długości 7 cm, średnicy do 2 cm. Na przekrojach wydziela się lity, kremowy guz o
wym. 2,5x2x2 cm. Guz makroskopowo dochodzi do osłonki białawej, ale nie zdaje się naciekać jądra i jej tkanki tłuszczowej. Od linii
cięcia powrózka nasiennego oddalony jest o 8 cm. Pozostały miąższ jądra piaskowej barwy, o ziarnistej strukturze, bez innych zmian
ogniskowych. Najądrze bez zmian ogniskowych. Powrózek nasienny o zwykłej budowie.

WYNIK MIKROSKOPOWY
10806/24
Nasieniak jądra (seminoma testis).
Immunofenotyp nowotworu: OCT3/4(+), CD117: slabo(+), PLAP(+), CD30(-), AFP(-), Glypican-3(-), EMA(-).
Nowotwór ograniczony do miąższu jądra, bez martwicy, nie przekracza osłonki wewnętrznej. Sięga sieci jądra, ale jej nie nacieka.
Inwazji naczyń limfatycznych ani krwionośnych nie odnotowano.
W pozostałym miąższu jądra, w pojedynczych cewkach widoczne są ogniska neoplazji zarodkowej w miejscu (GCNIS).
Najądrze i powrózek nasienny wolne.
pT1 Nx, RO (TNM 8 edycja UICC)
OPIS ROZPOZNANIA
wini88
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 Kwi 2024, 14:00

Re: Lewe jądro

Postprzez Kevin1301 » 26 Kwi 2024, 14:16

Masz nasieniaka PT1 więc jesteś w najlepszej możliwej sytuacji, jeśli markery będą w normie a tomograf czysty to zakończy się na obserwacji. I będzie to koniec przygody tylko kontrole lekarskie co 3 miesiące.
Kevin1301
 
Posty: 117
Rejestracja: 03 Kwi 2023, 07:45

Re: Lewe jądro

Postprzez miszcz » 26 Kwi 2024, 15:24

Jak pisał kolega, nasieniak pt1 to szczęście w nieszczęściu. Jeśli wyniki tomografii będą w porządku, będziesz miał do wyboru aktywną obserwację lub 1-2 wlewy karboplatyny w celu zmniejszenia ryzyka ewentualnego nawrotu.
miszcz
 
Posty: 764
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Lewe jądro

Postprzez wini88 » 26 Kwi 2024, 15:37

Dzięki za szybkie odpowiedzi trochę mi ulżyło
wini88
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 Kwi 2024, 14:00

Re: Lewe jądro

Postprzez Uroboros » 28 Kwi 2024, 06:23

Nawet gdybyś wymagał chemii ,nasieniak bardzo dobrze się leczy. Ja w lutym miałem stadium 3a i póki co prawie rok po leczeniu i jest ok póki co ;)
Uroboros
 
Posty: 98
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: Lewe jądro

Postprzez wini88 » 07 Maj 2024, 19:12

Witam odebrałem wyniki tk wszystko w normie tylko myślę o tym co to jest.

W głowie prawej kości udowej widoczny obszar sklerotyczny średnicy 5mm oraz w głowie prawej kości ramiennej 4mm, zmiany
densyjności około 1200j.H.- jak wyspy kostne. Osteofity pogranicza TH/L.
W trzonie kręgu L4 zmiana sklerotyczna wielkości 10x9mm o densyjności około 600 j.H.- jak zmiany w otoczeniu niewielkiego guzka
schmorla.

Czy to tylko zwyrodnienia?

Onkologa mam we wtorek

Czy ktoś z was miał problem po znieczuleniu w kręgosłup z czuciem uda jest jak nie moje i jeszcze swędzi czasami minął już prawie miesiąc.

Dzięki za pomoc
wini88
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 Kwi 2024, 14:00

Re: Lewe jądro

Postprzez Kevin1301 » 07 Maj 2024, 21:51

Tak to zmiany zwyrodnieniowe.
Gratulacje wyniku Tak
Kevin1301
 
Posty: 117
Rejestracja: 03 Kwi 2023, 07:45


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości