Urolog Poznan kto poleci dobrego

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez Ewa i Adam » 30 Lis 2017, 23:25

Ból głowy to przypadłość, która ostatnimi czasy dokuczała Adamowi. Został przebadany w te i we wte. Ostatecznie skończyło się na rehabilitacji, lekach na nadciśnienie i dbaniu o siebie. Rezonans głowy z licznymi mikrowylewami - zapalenie naczyń mózgowia wykluczono, dość wysoki poziom homocysteiny. Serducho w słabszej formie niż trzy lata temu. Ja trzymam się słów naszego radiologa i przyjaciela zarazem - na to co Adam przeszedł (chemia, bardzo rozległa zakrzepica, niewyobrażalny stres przy OZT) to i tak jest dobrze.

Najlepszym rozwiązaniem jest udać się do sensownego neurologa, który zleci wszystkie konieczne badania i rozwiąże zagadkę bolącej głowy. Ja wiem, że latanie po lekarzach dla naszych chłopaków to hardcor, ale warto - dla uspokojenia duszy i ciała też.
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez JanDaw » 20 Gru 2017, 12:56

Mąż nadal ma bóle głowy był u neurologa dostał skierowanie na cito na TK i RM, maz był sam na wizycie i twierdzi ze kazał zrobic oba te badania. RM ma 22.12 bez kontrastu, natomiast TM jamy brzusznej ma wyznaczony na 05.01 neurolog na skierowaniu napisał, ze jesli to mozliwe to moze byc połączony TK głowy razem z jamy brzusznej. Radiolog twierdzi, ze jest to niemożliwe zeby te dwa obszary łączyć w jednym badaniu. Stad moje pytanie czy to prawda? Po drugie czy konieczne sa oba te badania głowy i czy RM bez kontrastu daje ten sam obraz co z?
Jaka pójść droga?
JanDaw
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 Lut 2016, 23:17

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez romi » 20 Gru 2017, 20:46

Witam
Można łączyć dwa obszary anatomiczne, jeśli są koło siebie.
RMI jest badaniem nieinwazyjnym i daje dokładniejszy obraz. W zależności od potrzeb może być z kontrastem lub bez. Natomiast TK jest badaniem tańszym, szybszym w wykonaniu dającym również dokładny obraz, ale niestety inwazyjnym.
Myślę, że należy wykonać obydwa zlecone badania.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez JanDaw » 24 Sty 2018, 23:09

Swietujemy kolejne dobre wyniki. Maz w zeszłym tyg miał kontrolna wizytę i wszystko czysto. W międzyczasie robił tez RM głowy ze względu na bóle i tez wszystko ok.
Trzymamy za Was wszystkich kciuki i samych dobrych wiadomości w Nowym Roku :D
JanDaw
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 Lut 2016, 23:17

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez JanDaw » 09 Wrz 2018, 21:28

03.09 mąż był na TK W Krotoszynie, tam dowiedzieliśmy się o sytuacji doktora Swiątoniowskiego, a z Forum już całej reszty. Już pisałam, ze sytuacja jest tak surrealistyczna, że trudno o komentarz. Nie ma słów które mogą opisać moją złość na los i wdzięczność dla doktora.
W obecnej sytuacji nie wiemy gdzie kontynuować leczenie troll proponuję Warszawę bądź Częstochowę. Skontaktowaliśmy się z doktorem TS możemy przyjechać do Wwy 21 września. Nie jest to dla nas problem ale zastanawiamy się też nad kontynuacja leczenia w Krotoszynie. Pytanie tylko czy dr w Krotoszynie, który przejmie pacjentów po Dr Swiątoniowski zagwarantuje równie wysoką jakość leczenia?
Czy ktoś ma jakaś wiedzę na ten tematy? Czy jednak nie eksperymentować i udać się do W-wy?
Pozd
JanDaw
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 Lut 2016, 23:17

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez romi » 09 Wrz 2018, 21:56

Nie eksperymentować, tylko udać się do Warszawy. W Krotoszynie nie możemy niestety teraz polecić żadnego lekarza.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez m34 » 10 Wrz 2018, 21:17

Jestem w trakcie leczenia w Krotoszynie. Lekarze postawili sprawę jasno: w przypadku raka jądra dr Świątoniowski jest niezastąpiony. Pani doktor, która zajmuje się moim leczeniem zgodnie z wytycznymi dra Świątoniowskiego, uczciwie przyznaje, że po zakończeniu chemioterapii powinienem poszukać innego specjalisty z większym doświadczeniem w leczeniu rj. W moim przypadku też idealny byłby Poznań, ale pozostaje chyba tylko Warszawa. Oczywiście po powrocie dra Świątoniowskiego do pracy, tez wracam do Krotoszyna. Nie wyobrażam sobie inaczej.

Pozdrawiam
carcinoma embryonale, yolk sac tumor, pt2 / 2xBEP - Krotoszyn / RPLND - Warszawa
m34
 
Posty: 52
Rejestracja: 24 Lip 2018, 15:38

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez romi » 10 Wrz 2018, 21:23

Dobrze, że uczciwie przyznają się do braku doświadczenia i radzą szukać dobrego specjalisty.
W tej chwili pozostaje tylko Warszawa.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez JanDaw » 10 Wrz 2018, 22:24

A jednak. To smutne ze w całej zachodniej Polsce nie ma kompetentnych lekarzy. Jedziemy w takim razie 21.09 do Warszawy. Łudziłam się ze dr Swiatoniowski przez okres swojej pracy w Krotoszynie już zdążył przekazać swoją ogromna wiedzę lekarzom współpracującym. Jednak okazuje sie niezastąpionym.
Dziękuje za Wasze opinie.
JanDaw
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 Lut 2016, 23:17

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez romi » 10 Wrz 2018, 23:00

Nie ukrywam, że wszyscy jesteśmy załamani tą sytuacją.
Chorych na nowotwór jądra z roku na rok przybywa, a ośrodki w Polsce które gwarantują właściwą diagnostykę i leczenie można policzyć na palcach jednej ręki.
I na dodatek jednego ze specjalistów od nowotworów jądra zabiera nam, o ironio, choroba nowotworowa.
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości