Urolog Poznan kto poleci dobrego

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez JanDaw » 23 Maj 2016, 07:17

Czy markery robimy na czczo czy nie ma takiej konieczności?
JanDaw
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 Lut 2016, 23:17

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez 1111 » 23 Maj 2016, 08:08

Nie ma takiej konieczności.
1111
 
Posty: 57
Rejestracja: 24 Mar 2015, 18:47

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez JanDaw » 23 Maj 2016, 22:01

Dzis świętujemy!
Maz po wizycie odebrał TK płuc - czysto, markery w normie.
Dr ocenił ze na ta chwile mozna powiedziec ze sytuacja opanowana.
Zalecił kontrolne markery i wizytę za 3 mc, tomografie za 6 cm.
Czy to wystarczające bo z tego co wyczytałam to w pierwszym roku tomografie zaleca sie chyba częściej, chyba ze sie mylę....
Tym czasem :lol: :D
JanDaw
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 Lut 2016, 23:17

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez romi » 23 Maj 2016, 22:41

Witam
Jest w porządku nawet częściej niż w zaleceniach. W zaleceniach markery 5x w roku, ale to możecie zrobić na własną rękę.
http://annonc.oxfordjournals.org/conten ... phic-5.gif

Image
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez JanDaw » 10 Lip 2016, 21:43

Około mc temu robiliśmy kontrolnie markery - były ok!
Taraz maz wrocil do pracy i niby miał odpuścić to i tak robi jak kiedyś- uroki własnej firmy nie ma czasu na chorowanie:)
Mam nadzieje ze tak juz zostanie i ten zły sen nie wróci.
Życzę wszystkim walczącym tym w trakcie i po leczeniu w miarę możliwości czerpania uroków z lata i wakacji.
JanDaw
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 Lut 2016, 23:17

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez JanDaw » 21 Lip 2016, 07:42

Mam pytanie dotyczące TK
Maz leczy sie w Krotoszynie, ostatni TK miał po zakończeniu chemii pod koniec maja kolejna wizyta zaplanowana na koniec sierpnia (markery) chociaż prywatnie robimy co miesiąc wraz z ogólna morfologia i sa w normie. TK zaplanowany na listopad (co 6 mc). Jednak w Krotoszynie robi sie TK oddzielnie płuca i jb. Czytam ze lepiej jesli robiony jest razem w jednym badaniu. Wolimy zeby był robiony w Krotoszynie bo jak sam lekarz mowi radiolog zna juz jego oczekiwania co do badania i jakby miał pytania to na miejscu moze poprosić o uzupełnienie. Jesli zrobimy to gdzies indziej to jesli bedzie opis niewystarczający to wiadomo trzeba znów czekac. Argument zrozumialy jednak zastanawiam sie co położyć na szali obciążenie organizmu 2 badaniami TK czy "wygodę" w diagnozie. I druga sprawa jesli zdecydujemy sie ma TK w jednym badaniu to czy ktos wie gdzie w Poznaniu mozna takie badanie zrobic?
JanDaw
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 Lut 2016, 23:17

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez JanDaw » 21 Paź 2016, 22:28

Minął 5 mc od zakończenia chemii i maz został z neuropatia - stopy bolą. Od października wrócił do pracy na 100% a prace ma raczej "stojaca". Dr Słoń mowi ze moze to juz nigdy nie odpuścić albo trwać b długo - mozna spróbować np rehabilitacji. Mam pytanie czy ktos z Was zmagał sie z ta dolegliwością i co pomogło? Widzę ze bardzo mu to doskwiera jak wraca do domu z pracy.
JanDaw
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 Lut 2016, 23:17

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez pavel » 22 Paź 2016, 14:04

Witam, u mnie pomógł czas, po około roku był spokój.
4xBEP, 2xEP, 4xTIP, torakotomia, RPLND, Endoprotezoplastyka stawów biodrowych.
Awatar użytkownika
pavel
 
Posty: 194
Rejestracja: 07 Mar 2014, 14:55

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez Andreas » 26 Paź 2016, 14:25

Potwierdzam, mi po mniej więcej roku przeszły objawy polineuropatii.
Dla spokoju możecie pójść do neurologa, który zdiagnozuje czy to to czy coś innego, ewentualnie przepisze coś co łagodzi objawy. Jakieś masaże, kąpiele i inne rzeczy które łagodzą objawy i mogą pobudzać układ nerwowy w rękach i stopach oczywiście wskazane.
Niestety po chemii nie da się już z tym skutecznie walczyć (podobno w trakcie chemii są jakieś działania / leki zapobiegające) - trzeba liczyć na zdolności regeneracyjne naszego organizmu i wspomagać go dobrym jedzeniem i ruchem :) Powodzenia
Andreas
 
Posty: 73
Rejestracja: 02 Cze 2014, 12:48

Re: Urolog Poznan kto poleci dobrego

Postprzez JanDaw » 18 Gru 2016, 14:09

Witam po przerwie.
Mąż po kolejnych badaniach kontrolnych markery w normie. W badaniu TK j. brzusznej i miednicy nie wskazał żadnych zmian. Dr nie zlecił TK płuc tylko za 3mc rtg. Mam w związku z tym pytanie czy to jest zgodne ze standardami obserwacji w 1 roku czy raczej poprosić o skierowanie na TK płuc. Mam zaufanie do dr Swiatoniowskiego ale zapytać warto bo nie chce nic przeoczyć.
JanDaw
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 Lut 2016, 23:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości