Guz jądra lewego.

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra lewego.

Postprzez JanuszJG » 07 Cze 2018, 11:41

Dzisiaj odebrałem wyniki badania TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej. Poniżej opis:

Morfologia węzłów chłonnych jamy brzusznej i pachwinowych nie wykazuje istotnych różnic z badaniem poprzednim, tj.: 08.09.2017 r.:

- pakiet okołoaortalny o wym. 13 mm w osi krótkiej,
- węzły chłonne pachwinowe do 14 mm w osi krótkiej po stronie lewej,
- węzły chłonne trzewne i krezkowe niepowiększone - jak poprzednio,

Wątroba niepowiększona, jednorodna, hipodensyjna (o minimalnej densyjności ok. 33 j.H. - stłuszczona), bez uchwytnych zmian ogniskowych. PZW i drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy bez widocznych w badaniu TK uwapnionych złogów. Trzustka w budowie lito-zrazikowej, niepowiększona, jednorodna.
Śledziona i nadnercza niepowiększone, jednorodne.
Obie nerki prawidłowej wielkości i struktury, bez cech zastoju ani uwapnionych złogów, uległy symetrycznemu wzmocnieniu kontrastowemu.
Aorta brzuszna nieposzerzona.
Drobne uchyłki esicy, jelito grube bez zmian naciekowych, wyrostek robaczkowy prawidłowy.
Pęcherz moczony o gładkim obrysie ścian.
Gruczoł krokowy niepowiększony.
Brak wolnego płynu w jamie brzusznej i miednicy mniejszej.
Kości oraz fragmenty płuc bez zmian podejrzanych o meta.


Jak oceniacie powyższy wynik TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej? Proszę o wypowiedź kogokolwiek...
JanuszJG
 
Posty: 51
Rejestracja: 16 Lut 2016, 08:59

Re: Guz jądra lewego.

Postprzez Krolewsky » 24 Cze 2018, 23:06

Węzły się nie powiększają więc sytuacja stabilna. To węzły były odczynowe czy nowotworowe zostały po chemii?
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Guz jądra lewego.

Postprzez JanuszJG » 27 Cze 2018, 11:59

Odebrałem wyniki RTG klatki piersiowej:

Obraz klatki piersiowej stabilny względem poprzedniego RTG z dnia 30.11.2017 r.
Miąższ płucny bez zmian ogniskowych i zagęszczeń zapalnych.
Wnęki płucne prawidłowe.
Kopuły przepony wysklepione obustronnie prawidłowo.
Kąty przeponowo-żebrowe wolne.
Sylwetka serca powiększona w wymiarze poprzecznym, cienie dużych naczyń śródpiersia w normie.
Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego.


Krolewsky, a gdzie znajdę informację o tych węzłach,tj. czy to były odczynowe, czy nowotworowe?

Ponadto wczoraj byłem w Poradni Hepatologicznej i lekarz powiedział, że z wątrobą jest wszystko w porządku. Nawet pochwalił mnie za zgubienie wagi, gdzie przez pół roku schudłem 4 kg. Następna kontrola w Poradni Hepatologicznej za pół roku. 2 lipca 2018 r. idę do Poradni Onkologicznej. Trzymajcie kciuki.
JanuszJG
 
Posty: 51
Rejestracja: 16 Lut 2016, 08:59

Re: Guz jądra lewego.

Postprzez Krolewsky » 27 Cze 2018, 23:39

Twój wątek ma 10 stron, więc z braku czasu pytałem jaka jest historia tych wezłów.
Ale ok, zaraz doczytam.
....
No więc tak, jeśłi miałeś IIA i węzły po chemii nie rosną to nie ma postępów choroby.
Ale czy to że mają ciągle te same rozmiary, nie rosną, ale też nie maleją , to już musi się wypowiedzieć ekspert.
Nie jestem w stanie Ci powiedzieć czy to tylko reszta nieżywego guza czy spowolnienie choroby.
Dobrze jakby wypowiedział się @troll , możesz napisać do |Niego wiadomość prywatną albo do użytkownia @słoń , lub mail do eksperta ekspertów - doktora Sarosieka :)
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Guz jądra lewego.

Postprzez JanuszJG » 25 Wrz 2018, 11:21

Aktualizacja mojego przypadku.

Dzisiaj odebrałem wyniki badań i przedstawiają się one następująco:

ALT: 132,50 U/l (Zakres referencyjny: < 41,00 U/l)
AST: 57,40 U/l (Zakres referencyjny: <40,00 U/l)
LDH: 258,00 U/l (Zakres referencyjny: 135,00 - 225,00)

Beta-HCG: 0,1 mIU/ml (Zakres referencyjny: 0,00 - 2,60 mIU/ml)
AFP: 4,78 IU/ml (Zakres referencyjny: 0,00 - 4,00 IU/ml)

W jednym słowie lepszych wyników nie mogłem sobie wyobrazić. Co sądzicie o tych wynikach?
JanuszJG
 
Posty: 51
Rejestracja: 16 Lut 2016, 08:59

Re: Guz jądra lewego.

Postprzez Krolewsky » 27 Wrz 2018, 18:40

Prawdoipodobnie Twoje problemy z wątrobą podnoszą Ci AFP. Powodów do paniki nie ma, a to jak odrózniać wzrost markeru od wątroby a jak od nowotworu to już onkolog musi decydować.
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Guz jądra lewego.

Postprzez JanuszJG » 30 Maj 2019, 13:21

Dzisiaj odebrałem wyniki RTG klatki piersiowej oraz TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej.

RTG klatki piersiowej:

Miąższ płucny bez zmian ogniskowych i zagęszczeń zapalnych. Wnęki płucne prawidłowe. Kopuły przepony wysklepione obustronnie prawidłowo. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Sylwetka serca i cienie dużych naczyń śródpiersia w normie. Struktury kostne uwidocznione badaniem prawidłowe.


TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej:

Wątroba niepowiększona, stłuszczona, obraz porównywalny bez uchwytnych zmian ogniskowych PZW i drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy bez widocznych w badaniu TK uwapnionych złogów. Trzustka, śledziona, nerki, nadnercza bez zmian patologicznych - jak poprzednio. Aorta brzuszna niepowiększona.

Węzły chłonne przyaortalne lewe o wymiarach do 12x25 mm (poprzednio 13x25 mm), 14x25 mm (poprzednio 16x25 mm), tłuszczowe - jak poprzednio. Węzły chłonne pachwinowe lewe o wymiarach do 28x9 mm (poprzednio 29x12 mm), także z tłuszczowymi wnękami. Węzły chłonne krezkowe niepowiększone do 6 - 8 mm w osi krótkiej. Drobne uchyłki esicy. Pęcherz moczowy o gładkim obrysie ścian. Gruczoł krokowy niepowiększony. Wolnego płynu w jamie brzusznej nie stwierdza się. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa, bez zmian naciekowych.

Wnioski: stabilizacja.


Jak oceniacie moje powyższe wyniki?
JanuszJG
 
Posty: 51
Rejestracja: 16 Lut 2016, 08:59

Re: Guz jądra lewego.

Postprzez Krolewsky » 30 Maj 2019, 21:05

Śpij spokojnie, miłego dnia ;)
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Guz jądra lewego.

Postprzez JanuszJG » 14 Paź 2019, 10:56

Witam Was ponownie po długiej nieobecności. U mnie wszystko w porządku. Dzisiaj odebrałem wyniki krwi.

ATL 114,60 U/l (Zakres referencyjny: <41,00 U/l)
AST 52,90 U/l (Zakres referencyjny <40,00 U/l
Bilirubina całkowita: 0,99 mg/dl (Zakres referencyjny <1,20 mg/dl)
ALP 130,00 U/l (Zakres referencyjny: 40,00 - 129,00 U/l
Kreatynina 0,82 mg/dl (Zakres referencyjny: 0,67 - 1,17 mg/dl)
eGFR >60 ml/min/1,73m2
LDH 293,00 U/l (Zakres referencyjny: 135,00 - 225,00 U/l)
Beta-HCG 0,1 MIU/ml (Zakres referencyjny: 0,00 - 2,60 mIU/ml)
AFP: 4,70 IU/ml (Zakres referencyjny: 0,00 - 4,00 IU/ml)


Jak oceniacie powyższe wyniki Biochemii oraz Immunochemii?
JanuszJG
 
Posty: 51
Rejestracja: 16 Lut 2016, 08:59

Re: Guz jądra lewego.

Postprzez Krolewsky » 14 Paź 2019, 12:33

To samo co przed rokiem, wciąż wątroba psuje wyniki. Od strony raka wygląda że jest ok, a co z hepatologiem? Leczony jesteś jakoś na wątrobę?
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

cron