guz jądra prawego

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: guz jądra prawego

Postprzez mardeb76 » 20 Mar 2017, 23:15

Witam,
Limfocyty powyżej normy w takim zakrsie to może być wynik jakijśc infekcji, przeziębienia, itp. Wartościa PSA bym sie nie przejmował jest prawie w normie, najpradopodobniej świadczy o łagodnym przroście gruczołu krokowego (co potwierdza USG). Co do testosteronu to HTZ możesz rozważyć jesli oprócz niskiego stężenia we krwi będziesz miał objawy kliniczne. Jeśli samopoczucie bedzie ok to nie ma sensu. Co do tych wyników to najprawdopodobniej onkolog nie wiele Ci powie. Z testosteronem to do endokrynologa jeśli bedzie taka potrzeba. Najważniejsze, że onkologicznie w normie. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: guz jądra prawego

Postprzez minik » 20 Mar 2017, 23:29

Limfocyty od zakończenia chemioterapii mam w zasadzie stale podniesione, ale też faktem jest że przez okres zimowy łapałem trochę infekcji. Nawet teraz mam jeszcze lekkie pozostałości (kaszel, katar) po ostatniej.
Co do testosteronu, to owszem zdarzają mi się spadki nastroju, częściej mi się chce spać i bywam zmęczony. Ale czy to od niskiego poziomu testosteronu? Nie będę ukrywał, jestem też leniwy ;)
nienasieniak (seminoma, carcinoma embryonale, yolk sac tumor) CS IIC; 3xBEP - Rydygier Kraków (18 maja - 15 lipca 2016); obserwacja - COI Kraków
minik
 
Posty: 37
Rejestracja: 21 Kwi 2016, 21:21
Miejscowość: Kraków

Re: guz jądra prawego

Postprzez mardeb76 » 21 Mar 2017, 09:47

Zmęczenie i spadki nastroju mogą oczywiście być związane z niskim poziomem testosteronu, ale również wynikać z leczenia które przeszedłeś. Zaczekaj jeszcze parę miesięcy odnieś to do tego co było przed usunięciem jądra i zdecydujesz co dalej. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: guz jądra prawego

Postprzez minik » 12 Kwi 2017, 13:50

Poniżej wyniki TK klatki piersiowej z marca:
2017.03.15 TK.jpg
2017.03.15 TK.jpg (29.11 KiB) Obejrzany 4704 razy

Zastanawia mnie ten drobny guzek - we wcześniejszych tomografiach nie był opisywany. I to enigmatyczne określenie: "raczej niecharakterystyczny". Ale skoro mniejsze, znaczy że dobrze.
Kolejna TK we wrześniu.
nienasieniak (seminoma, carcinoma embryonale, yolk sac tumor) CS IIC; 3xBEP - Rydygier Kraków (18 maja - 15 lipca 2016); obserwacja - COI Kraków
minik
 
Posty: 37
Rejestracja: 21 Kwi 2016, 21:21
Miejscowość: Kraków

Re: guz jądra prawego

Postprzez mardeb76 » 12 Kwi 2017, 19:17

Hej,
Nie był opisany, ale widocznie był ponieważ w aktualnym opisie radiolog napisał "mniejszy niż poprzednio". Zatem wszystkie niepokojące zmiany są mniejsze w stosunku do badania wcześniejszego. Zatem nie masz powodów do niepokoju. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: guz jądra prawego

Postprzez minik » 22 Wrz 2017, 18:40

Dzisiaj odebrałem wyniki TK z 11 września:
2017.09.11 TK_1.jpg
2017.09.11 TK_1.jpg (95.7 KiB) Obejrzany 4314 razy

Lekarka stwierdziła, że nie podobają jej się wyniki i zleciła dodatkowo tomografię PET, kolonoskopię, markery CEA i CA19.9.
Diagnostyka w kierunku raka jelita grubego... Czy coś innego może dawać podobny obraz w TK?
nienasieniak (seminoma, carcinoma embryonale, yolk sac tumor) CS IIC; 3xBEP - Rydygier Kraków (18 maja - 15 lipca 2016); obserwacja - COI Kraków
minik
 
Posty: 37
Rejestracja: 21 Kwi 2016, 21:21
Miejscowość: Kraków

Re: guz jądra prawego

Postprzez mardeb76 » 22 Wrz 2017, 20:23

Witaj,
Po pierwsze bardzo dokładny i wyczerpujący opis TK. Sam chciałbym taki dostać zamiast 3 linijek tekstu. Po drugie bardzo dobre decyzje Pani doktor. Pogrubienie ściany kątnicy w obrazie TK może być spowodowane np. stanem zapalnym, guzami niezłośliwymi np. polipy, gruczolaki. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości