podejrzenie nowotworu jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez mardeb76 » 03 Mar 2017, 22:54

Szybkiego powrotu do pełnej sprawności i zdrowia, zdrowia, zdrowia. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez łuki12345 » 06 Mar 2017, 20:53

Cześć wszystkim.
Wróciłem juz do domu, z dnia na dzień czuje się coraz lepiej. Zdjęcie szwów mam za tydzień i wyniki histopatologiczne, czego boję się najbardziej. Po jakim czasie od operacji może wracać do aktywności fizycznej basen/bieganie?
łuki12345
 
Posty: 42
Rejestracja: 30 Lip 2016, 21:04

Re: podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez mardeb76 » 06 Mar 2017, 21:33

Witam,
Basen po całkowitym wygojeniu sie rany, kiedy nie będziesz odczuwał dolegliwości bólowych związanych z tym rodzajem aktywności, no i oczywiście kiedy bedziesz czuł się na siłach, czyli co najmniej po 5-6 tygodniach. Pływanie to jest aktywność nie obciążająca stawów i bez tzw. impactu, więc możesz wrócić do niej relatywnie szybko. Co do biegania to odlożyłbym to co najmniej na kilka miesięcy, to już lepiej rower. Szybkiej regeneracji i dobrych wyników. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez łuki12345 » 11 Mar 2017, 20:24

Mam pytanie odnośnie tego nerwu, ktory mozna uszkodzic podczas zabiegu. Lekarz od razu wie, czy zostal uszkodzony ? Jakos nie spytałem się o to, a chirurg tez nic nie wspominał tylko powiedział, ze wszystko ok, bez komplikacji
łuki12345
 
Posty: 42
Rejestracja: 30 Lip 2016, 21:04

Re: podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez kaja i michal » 11 Mar 2017, 21:11

Hej,
U nas bylo tak, że jakoś z tydz- półtora po operacji mąż sprawdził czy wszystko ok z tymi sprawami i okazało się, że nic nie ma. Zapytaliśmy dr operujacego i twierdził, że nie powinno dojść do uszkodzenia nerwu i wytrysk wróci. Niedługo bo 4maja będzie rok i nadal nic się nie zmienilo. Nie wiem więc jak to do końca jest z tym uszkodzeniem. My np nie mamy jeszcze dzieci bo jesteśmy świeżym małżeństwem, ale z drugiej strony cieszymy się, że udało się to wyciąć i jak narazie jest ok.
Pozdrawiam serdecznie.
PS. DR zapytał męża tylko czy ma wzwód i jak odp ze tak to powiedział, że to dobrze.
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez łuki12345 » 12 Mar 2017, 20:06

A są inni, którzy mogliby się jeszcze wypowiedzieć ? Sprawdzałem i niestety ale nie działa.
łuki12345
 
Posty: 42
Rejestracja: 30 Lip 2016, 21:04

Re: podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez troll » 13 Mar 2017, 21:16

Uszkodzenie nerwu współczulnego następuje podczas uzyskiwania dostępu do węzłów chłonnych i nie może być zauważone przez chirurga. Efektem jest normalny wzwód, normalny orgazm podczas stosunku, natomiast brak wytrysku - ejakulacji. Nerw może się zregenerować - nie musi. Praktycznie niespotykanym powikłaniem RPLND jest uszkodzenie nerwów odpowiedzialnych za erekcję. To jednak częste powikłanie po radykalnej prostatektomii... Pamiętajcie, że niedobór testosteronu chroni przed rakiem prostaty :)

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez JurekO » 13 Mar 2017, 22:50

Hej,

u mie sie udalo dokladnie miesiac od RPLND. trzeba trenowac i byc dobrej mysli :) co do nerwu, to on jest z boku i chirurg raczej wie, czy przecial, czy nie, tylko dla niego jest wazniejsze wyciecie wezlow niz ratowanie wytrysku. U mie wycinal tyle wezlow, ze powiedzial, ze nie gwarantuje ze nieuszkodzil. Nawet jak sie nie uda, to plemniki normalnie sobie dojrzewaj i jak trzeba to mozna sobie zrobic biopsje i wziac gotowca w kazdej chwili.

Pozdrawiam
J.
Awatar użytkownika
JurekO
Przyjaciel Forum
 
Posty: 287
Rejestracja: 16 Cze 2014, 13:38

Re: podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez łuki12345 » 21 Mar 2017, 18:44

odebrałem wyniki histopatologii i nie ma tam "zywego" nowotworu, są zmiany martwicze i zwapnienia. To znaczy koniec tej całej "zabawy" ?
łuki12345
 
Posty: 42
Rejestracja: 30 Lip 2016, 21:04

Re: podejrzenie nowotworu jądra

Postprzez mardeb76 » 21 Mar 2017, 19:01

Tak to koniec leczenia. Teraz pzostaje kwestia ustalenia terminów badań i wizyt kontrolnych. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości