Marcin/IA/nasieniak

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Marcin/IA/nasieniak

Postprzez jaroslaw » 07 Lip 2017, 21:27

Gratulacje! Tylko tak dalej :]
jaroslaw
 
Posty: 127
Rejestracja: 09 Lut 2017, 13:13
Miejscowość: Katowice

Re: Marcin/IA/nasieniak

Postprzez urszula » 07 Lip 2017, 21:47

Świetna wiadomość Marcin :D Gratuluję i tylko takich pozytywnych wyników Ci życzę 8-)
urszula
 
Posty: 37
Rejestracja: 31 Sty 2017, 08:26

Re: Marcin/IA/nasieniak

Postprzez kaja i michal » 07 Lip 2017, 22:39

Gratulujemy dobrych wyników! To super wiadomość:)
Niech tak juz zostanie.
Pozdrawiamy serdecznie
kaja i michal
 
Posty: 151
Rejestracja: 25 Gru 2015, 01:12

Re: Marcin/IA/nasieniak

Postprzez troll » 08 Lip 2017, 00:12

Marcin, wiesz, co można napisać o psychice i jej figlach w czasie obserwacji :) Gratulacje!!

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Marcin/IA/nasieniak

Postprzez devilo » 08 Lip 2017, 00:36

Super wiadomosci!!! Gratulacje :D
Awatar użytkownika
devilo
 
Posty: 34
Rejestracja: 02 Maj 2013, 09:34

Re: Marcin/IA/nasieniak

Postprzez agnes » 08 Lip 2017, 10:55

Gratuluję i aby tak zostało do końca;) :D
agnes
 
Posty: 27
Rejestracja: 01 Lip 2017, 15:06

Re: Marcin/IA/nasieniak

Postprzez megi » 08 Lip 2017, 14:03

Super Marcin, bardzo się cieszę z Twoich dobrych wyników.A mnie zastanawia to, co po 5 latach pomyślnej obserwacji?(czego bardzo Ci życzę) Potem też są jakieś okresowe kontrole czy pacjent uznawany jest za wyleczonego i dalsza obserwacja typu tk i markery nie ma sensu? Pozdrawiam i życzę wszystkim udanego weekendu! megi
megi
 
Posty: 19
Rejestracja: 12 Cze 2017, 17:12

Re: Marcin/IA/nasieniak

Postprzez mardeb76 » 08 Lip 2017, 16:16

Dziękuję Wam. Pięć lat obserwacji bez nawrotu to oczywiście marzenie nas wszystkich. Megi, dokładnie tak jak piszesz po tym okresie uznaje się, że nawrót choroby już nie nastąpi, a ewentualnego pojawienia się nowotworu nie wiąże się z chorobą "historyczną" tylko uznaje za nową, niezależną jednostkę chorobową. Oczywiście są to zasady umowne, które zostały określone na podstawie analizy tysięcy przypadków, od których jednak mogą zdarzyć się odstępstwa. Czytałem publikację o przypadku, w którym ogniska nasieniaka w węzłach chłonnych zaotrzewnowych pojawiły się u pacjenta po siedmiu latach od zdiagnozowania i usunięciu guza pierwotnego. Mimo, iż okres sugerowałby nową chorobę to lokalizacja pojawienia się zmian przemawiała za wznową i była to raczej wznowa bowiem pozagonadalne wystąpienie guza zarodkowego, szczególnie tu jest niezmiernie rzadkie. Mi obecnie większość lekarzy mówi, że jestem zdrowy i tego się trzymam. Raczej jestem optymistą i doświadczenia związane z chorobą mocno nie odbiły się na mojej psychice. Jakoś radzę sobie z tą sytuacją. Jednak ostatnie wpisy chłopaków, których doktonęła wznowa nasieniaka uzmysłowiły mi, że do pełnego spokoju jeszcze daleko. Raz jeszcze bardzo dziękuję Wam za dobre słowa. To rzeczywiście pomaga. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Marcin/IA/nasieniak

Postprzez justyna7 » 09 Lip 2017, 16:56

Dołączamy się do gratulacji i trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki badań przez co najmniej najbliższe 50 lat :)
justyna7
 
Posty: 21
Rejestracja: 08 Cze 2017, 16:42

Re: Marcin/IA/nasieniak

Postprzez oczekujaca » 23 Lip 2017, 12:36

Super wiesci Marcin. Ja wiem, ze kolejne beda takie same, bo lepsze juz nie mogą być!
Duzo doradzasz, bardzo pomagasz, a przeciez sam jeszcze jestes pod scisla obserwacja; czasami zapominam... ;)
oczekujaca
 
Posty: 89
Rejestracja: 09 Kwi 2017, 22:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości