Po operacji - RJ

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Po operacji - RJ

Postprzez Wetka » 22 Lis 2016, 13:19

Witam

Wyniki markerów 7 dni po zabiegu:
AFP 79,3 ( przed operacją 190)
HCG 16,2 ( przed operacją 622)
LDH w normie przed i po operacji

Migreny odpuściły, troche mniej stresu i mąż czuje sie lepiej. Szwy zdjęte. Teraz czekamy na wynik hist-pat i następne markery za tydzień.

Dziękuje za wsparcie ;)
Wetka
 
Posty: 46
Rejestracja: 15 Lis 2016, 16:35

Re: Po operacji - RJ

Postprzez mardeb76 » 22 Lis 2016, 13:43

Wszystko idzie ku dobremu. Wartości markerów spadają zgodnie z czasem ich połowicznego rozpadu. Trzymam kciuki za kolejne pozytywne wyniki. Pozdrawiam.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Po operacji - RJ

Postprzez Wetka » 28 Lis 2016, 13:41

Witam,

Dziś mija 2 tygodnie od operacji, niestety nie ma jeszcze wyniku hist-pat - kazali dzwonić jutro.

Mąż miał również dziś zrobić markery (kolejne, ponieważ te z zeszłego tygodnia były jeszcze poza normą) ale niestety w przychodni nie było lekarza, który był tydzień temu, a ten który był w dniu dzisiejszym zwyczajnie powiedział, że skierowania nie da, bo nie trzeba i mąż ma wrócić jutro jak będzie inny lekarz skoro się upiera. Dobrze, że mnie z nim nie było bo chyba bym się zagotowała:(

Stąd moje pytanie, czy ten jeden dzień coś zmieni w wiarygodności wyników?

Kolejne moje pytanie, jak długo wyniki markerów są "aktualne" dla lekarza onkologa? Jeśli np spadną do określonych norm po jutrzejszym badaniu to trzeba będzie powtarzać wynik jeszcze raz na świeżo przed wizytą? Lekarz męża przyjmuje na początku tygodnia i nie chciałabym tracić Jego cennego czasu jeśli np będziemy mieli wynik już hist pat a będzie brakować odpowiednio świeżych badań markerów.
Wetka
 
Posty: 46
Rejestracja: 15 Lis 2016, 16:35

Re: Po operacji - RJ

Postprzez romi » 28 Lis 2016, 14:17

Witam
Przesunięcie nawet o kilka dni nie ma znaczenia.
Badanie trzeba powtórzyć przed wizytą u onkologa niezależnie od poprzedniego wyniku.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Po operacji - RJ

Postprzez troll » 28 Lis 2016, 21:35

Inna sprawa, że jak lekarz powiedział, że nie trzeba - to wydrukować polskie zalecenia i pismo do dyrektora placówki. Jest to sytuacja niedopuszczalna i przejaw nieuctwa. Lepiej już powiedzieć - nie wiem, niech pani spada i idzie do dobrego onkologa bez skierowania, niż zawraca mi głowę. Powiem szczerze - takie tłumaczenie łatwiej byłoby mi zaakceptować :)

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3983
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Po operacji - RJ

Postprzez Wetka » 29 Lis 2016, 16:05

Trollu

Dziś sytuacja się powtórzyła, lekarz urolog (gdzie mąż ma skierowanie i gdzie został odesłany) powiedział że mąż nie dostanie skierowania na markery bo nie ma takiej potrzeby i jak chce skierowanie to ma się udać do chirurga który go operował. Powiedział że na wypisie ze szpitala była informacja o badaniu markerów tydzień po operacji a nie w kolejnych tygodniach.
Jestem bardzo rozczarowana postawą lekarzy zwłaszcza że ostatnie markery są poza normą. Spróbujemy zbadać krew prywatnie w takim razie.
Wetka
 
Posty: 46
Rejestracja: 15 Lis 2016, 16:35

Re: Po operacji - RJ

Postprzez romi » 29 Lis 2016, 16:16

Witam
Niestety tak może być, że lekarz urolog nie da skierowania na badanie markerów. Na pewno dostanie od lekarza onkologa do którego należy się teraz zwracać o kolejne skierowania. Rola urologa skończyła się na usunięciu chorego jądra, teraz opiekę nad pacjentem przejmuje onkolog.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Po operacji - RJ

Postprzez marcin s » 29 Lis 2016, 17:29

ja właśnie ostatnio się dowiedziałem że skierowanie na markery może wystawić tylko onkolog.
marcin s
 
Posty: 81
Rejestracja: 26 Cze 2016, 20:23

Re: Po operacji - RJ

Postprzez Wetka » 01 Gru 2016, 09:34

Nie miałam siły walczyć z systemem i zrobiliśmy markery na pakiet prywatny. Dobrze, że mamy w zanadrzu takie rozwiązanie. Poniżej porównanie:

AFP 29,99 - norma do 7 (tydzień po operacji 79,3) ( przed operacją 190)
HCG 0,6 norma do 2,6 (tydzień po operacji 16,2) ( przed operacją 622)
LDH w normie przed i po operacji

W drugim laboratorium są trochę inne normy ale porównując nadal spada co nas cieszy. Mąż czuje się świetnie fizycznie i psychicznie. Blizna trochę dokucza ale to etap gojenia się więc nic nadzwyczajnego. Ciągle czekamy na badanie hist-pat.

Dziękuję za wszystkie rady i komentarze.
Wetka
 
Posty: 46
Rejestracja: 15 Lis 2016, 16:35

Re: Po operacji - RJ

Postprzez mardeb76 » 01 Gru 2016, 10:35

Witam,
Rozumiem Twoje zniechęcenie do trudnej i w wielu przypadkach niewykonalnej próby przekonania lekarzy do postępowania zgodnego z obowiązującymi standardami leczenia. Też jeśli chodzi o badania markerów w okresie między operacją a wizytą u onkologa klinicznego wykonywałem je na własny koszt. Jednak kilka razy udało mi się wpłynąć na zmianę postawy lekarzy i wyegzekwować konieczne badania. W innym przypadku od razu padało pytanie czy z kimś się już konsultowałem w sprawie leczenia bo nowotwór jądra jest rzadki i nie do końca wiadomo jak go leczyć. Wtedy podawałem nazwiska lekarzy z RJForum i było dużo prościej. Wartości markerów spadają prawidłowo. Trzymam kciuki za pozytywny wynik badania histopatologicznego. Pozdrawiam.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron