Usunięcie jądra bez żadnego dodatkowego leczenia

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Usunięcie jądra bez żadnego dodatkowego leczenia

Postprzez troll » 15 Sty 2014, 07:49

Witaj,

Niestety, w naszym kraju nie funkcjonują żadne oficjalne zalecenia także decyzja jest powiedzmy sobie szczerze widzimisię lekarza. Osobiście uważam za złoty standard wykonanie "kompleksowego" przeglądu raz do roku aż do co najmniej 10 lat po zakończeniu leczenia na który składać się będą:
- badanie lekarskie, morfologia krwi obwodowej i oznaczenie poziomu BMN (AFP, bHCG, LDH) w surowicy krwi.
- RTG klatki piersiowej co najmniej PA a najlepiej w dwóch projekcjach.
- USG jamy brzusznej i moszny.
Jedni powiedzą, że to tylko tyle, inni, że to aż tyle. Niemniej sam, niezastąpiony rozsądek podpowiada, że wspomniane badania są na tyle tanie, że nie ma mowy o obciążaniu systemu opieki zdrowotnej, są na tyle mało szkodliwe (najbardziej RTG klatki), że nie ma mowy o niepotrzebnym obciążaniu chorego a wszystkie razem dają całkiem dobry obraz ewentualnych nowych zmian (nawrotu odległego) lub co może ważniejsze - ewentualnie innych chorób mogących być odległym następstwem przebytego leczenia (ew. wtórne nowotwory). Nie ma co mieć pretensji do lekarza. Zawsze można wybrać lepszego :) Szkoda, że niejednokrotnie wiąże się to z odległą i kosztowną wyprawą... Mamy nadzieję, że Stowarzyszenie TESTIS będzie próbowało zaradzić tej sytuacji :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert

Postprzez m9nika » 15 Sty 2014, 09:35

Witam
Duńczycy przez 15,5 roku przeprowadzali badania dotyczące obserwacji jako sposobu postępowania przy nasieniaku.
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum

Postprzez poznaniak » 15 Sty 2014, 14:55

Dzięki Wam bardzo za odpowiedzi. Bez tego RTG jakoś przeżyję, nie będę robił z igły widły, skoro zaleceń w sumie konkretnych w tym temacie nie ma.

Pozdrawiam :)
poznaniak
Przyjaciel Forum

Postprzez poznaniak » 15 Kwi 2015, 22:33

Witam po przerwie...

dzisiaj miałem opóźnioną (o ponad 2 miesiące z powodu infekcji) wizytę kontrolną - obserwacyjną:
- markery w normie,
- USG jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej w porządku.
RTG płuc i pozostałego jądra nie zlecono.

Przy okazji bardzo dokładna Pani na USG zauważyła mi piasek w lewej nerce, więc trzeba chyba zwiększyć porcje piwa, co niniejszym czynię... :)

Pozdrawiam i życzę Wszystkim pomyślnych wieści z placu boju
poznaniak
Przyjaciel Forum

Postprzez troll » 15 Kwi 2015, 23:20

Gratuluję dobrych wyników i świetnych planów żywieniowych :)

Pozdrawiam serdecznie!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert

Postprzez rostocker78 » 15 Kwi 2015, 23:25

Grarulacje z okazji wyników. A co do piwka to jak najbardziej. Ja nie stosowałem się za bardzo do zaleceń lekarza po wykryciu piasku i sprawę olałem. Miesiąc temu z piasku zrobił się kamyczek średnicy 4 mm i miałem 2 tygodnie wyjęte całkowicie z życiorysu zanim go urodziłem. Dziennie robiłem kilka kilometrów w kółko po pokoju a ataki miałem tak z 2-3 razy dzinnie. Ból nie do opisania. Nie życzę nikomu. Nawet najgorszemu wrogowi.
Awatar użytkownika
rostocker78

Miejscowość: Bangkok

Postprzez poznaniak » 16 Kwi 2015, 22:10

Dzięki Koledzy!
Z tym piaskiem to już raz czy dwa tak miałem, że był taki ból, że z 30-40 minut chodziłem po chacie i miejsca nie mogłem sobie znaleźć, ale wtedy myślałem, że to rwa kulszowa, a to chyba było to diabelstwo...
poznaniak
Przyjaciel Forum

Postprzez poznaniak » 01 Mar 2016, 01:03

Witam ponownie,
kolejna wizyta kontrolna za mną (to już ponad 8 lat po zabiegu). Markery (wszystkie trzy), USG jamy brzusznej i RTG płuc/serca w porządku.
Wszystko miałem zrobione jednego dnia, choć wyniki RTG były po 1-2 dniach, ale rozbawiła mnie Pani doktor, która, wręczając mi wyniki, przypomniała sobie o zasadności zbadania pozostałego jądra na USG (a mogło być zrobione przy okazji wcześniej rano) i dała mi skierowanie (komputerowe w systemie), ale na zapisanie się na termin w przyszłości. Pierwszy wolny termin był na koniec roku... ;) Zrezygnowałem z tego przywileju i zbadam sobie chyba prywatnie.
poznaniak
Przyjaciel Forum

Postprzez kiwoszka » 01 Mar 2016, 10:04

Brawo gratuluję takich wyników , jesteś najlepszym przykładem że rak to nie żaden wyrok :) Mój brat dopiero zaczął" przygode" ale tata tez ma w tym roku 7 lat po i jest wszystko ok :)
Awatar użytkownika
kiwoszka

Miejscowość: Pomorskie

Postprzez poznaniak » 01 Mar 2016, 23:53

... i tak trzymać, a przypomnę, że w międzyczasie powiększyła mi się 3,5 roku temu rodzina :)

pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich Forumowiczów
poznaniak
Przyjaciel Forum

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 10 gości