HIPEC- pytanie o metodę

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

HIPEC- pytanie o metodę

Postprzez mania69 » 13 Sty 2017, 19:46

Nie wiem czy we właściwym dziale formułuję pytanie, w razie czego proszę o przeniesienie/skasowanie.
Nurtują mnie wskazania, przeciwwskazania i skuteczność metody HIPEC w leczeniu przerzutów nowotworów jądra (HIPEC - Dootrzewnowa Chemioterapia Perfuzyjna w Hipertermii).
Znalazłam tytuł artykułu, ale nie dotarłam do jego zawartości.
Tytuł oryginału: HIPEC w przerzutach raka jądra do otrzewnej : indywidualizacja procedury : opis przypadku
Autorzy: T. Polec, T. JASTRZĘBSKI, K. DRUCIS, A. SOMMER, J. JAŚKIEWICZ.
Źródło: Nowotwory. J. Oncol. 2011; t. 61, supl. 3, s. 44-45
Czy ktoś z Was mógłby podesłać jakiś link lub dwa słowa napisać.

Dzięki
mania69
 
Posty: 69
Rejestracja: 23 Lip 2016, 22:16

Re: HIPEC- pytanie o metodę

Postprzez mardeb76 » 13 Sty 2017, 22:49

Witam,
Też do tej publikacji nie dotarłem. Oto link do innej w temacie: https://journals.viamedica.pl/nowotwory ... 9234/15132
Możesz ściągnąć ją w formacie pdf. Ta, o którą pytasz została napisana w ramach referatu na XVII Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Międzyzdroje, 19-21 maja 2011 r. i niestety wydana w suplemencie, który nie jest dostępny na stronie czasopisma. Może napisz maila da jednego z autorów. Powinien ci udostepnić.
Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości