Kiper/ rak jadra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Kiper/ rak jadra

Postprzez troll » 28 Wrz 2011, 18:39

Witaj,

Myślę, że należy po prostu poprzestań na obserwacji tych węzłów.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Kiper/ rak jadra

Postprzez kiper » 15 Lis 2011, 22:26

Piszę w sumie dla kolegów którzy są przed chemią... krótko po... dla aktywnych fizycznie...
Życie po Chemii.... w sumie mija prawie 5 miesiąc po 2 BEP i fizycznie tak naprawdę wszystko wróciło do normy....
trochę offtopic...Kiedyś dużo grałem w kosza amatorsko, ale dwukrotnie zerwałem więzadła w kolanie- rehabilitacja min 6 mcy... wiec od fizycznej strony byłem przygotowany na rekonwalescencję...
wyniki unormowały się miesiąc po drugim BEP (20llipiec)... zacząłem jeździć na rowerze.... po miesiącu dla rekreacji jeździłem 18km w jedna strone do pracy.(sierpień /wrzesień) i kondycja wróciła... po pierwszym 3 miesięcznym badaniu (5 października) postanowiłem wócić na siłownie.... oczywiście nie podnosze tego co 6 mcy wczesniej... ale nie dużo brakuje... naprawde nie forsując sie.... postanowiłem chodzić na basen i przepływam 1,5km samym kraulem.... myśle że do konca roku dojde do sprawności z kwietnia 2010 z przed choroby...
chce powiedzieć że tak naprawde 2 tyg po ostatniej chemii są ciężkie( przynajmniej dla mnie były) i spałem codziennie, ale potem nabiera się naprawde sił... za radą Trolla poczekałem az wyniki krwi się unormuja i rozpocząłem cwiczenia teraz fizycznie jest OK naprawdę szybko się dochodzi do sprawnosci ( przynajmniej szybciej niż po kontuzji więzadeł krzyżowych)
w sumie tego wszystkim życzę... i pomyslnych wyników przy każdej kontroli
IB non-seminoma; Orchdektomia 04/2011; 2x BEP 05-06/2011; 34 lata
kiper
 
Posty: 53
Rejestracja: 21 Maj 2011, 08:18

Re: Kiper/ rak jadra

Postprzez romi » 15 Lis 2011, 23:37

Witaj
Każda taka dobra wiadomość daje innym więcej nadziei. Zdrowia i powodzenia
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Kiper/ rak jadra

Postprzez kiper » 06 Lip 2012, 20:55

Rok od zakończenia leczenia szybko zleciał... no i dziś odebrałem wyniki TK klatki i jamy brzusznej
Płuca bez zmian ogniskowych. Brak cech adenopatii śródpiersia. Wątroba, trzustka śledziona jednorodne, niepowiększone
Nerki bez cech zastoju, kamicy i zmian ogniskowych
WW chłonne zaotrzewnowe i krezkowe niepowiększone....
teraz tylko badańia krwi i na kontrolę....
ale wyniki badań to najlepszy prezent na pierwszą rocznicę ślubu...
IB non-seminoma; Orchdektomia 04/2011; 2x BEP 05-06/2011; 34 lata
kiper
 
Posty: 53
Rejestracja: 21 Maj 2011, 08:18

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości