Jarek, 28l. / Śląsk

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Jarek, 28l. / Śląsk

Postprzez gustaw » 07 Paź 2019, 21:05

miszcz napisał(a):Mam ten sam problem i zastanawiam się, na ile winny jest testosteron, a na ile zespół jelita drażliwego ...

Też mam ZJD i powiem że nigdy tego nie łączyłem ale ma to sens...
miszcz napisał(a):Ja psychicznie wysiadam, bo samotne kobiety w mojej okolicy chcą ideału mężczyzny (dlatego pewnie są samotne), a choćbym nie wiem, ile się starał, nie potrafię sprostać wymaganiom tych kobiet oraz otoczenia, które chciałoby we mnie widzieć ochroniarza, poliglotę i siłacza.
Znajdziesz swoje szczęście!
gustaw
 
Posty: 38
Rejestracja: 29 Kwi 2019, 00:02

Re: Jarek, 28l. / Śląsk

Postprzez jaroslaw » 18 Kwi 2021, 11:45

Chciałbym odświeżyć mój temat.

Niedawno miałem kolejną kontrolę na onkologii - wszystko ok. Mijają więc 4 lata obserwacji i TK bez zmian, markery w normach. Oczywiście w Gliwicach, po 4 latach obserwacji, dalej mam zalecenia zrobienia TK klatki, jamy brzusznej i miednicy co pół roku. No ale ok, najwyżej zrobię kilka tomografów za dużo. Generalnie onkologicznie jestem czysty.

Jest jednak iny problem o którym wspominałem już wcześniej - zaburzenia erekcji, osłabienie i przewlekłe zmęczenie. Problem od 2? lat się nasila i jest coraz gorzej. Byłem u neurologa - po badaniach wykluczono miastenię i lekarz powiedział, że neurologicznie nie ma niczego podejrzanego. Urologa zapronował terapię testosteronem. Zgodziłem się. Dostałem propa 100mg na tydzień. Kuracja trwała 10 tygodni. W trakcie zastrzyków jedyna różnica jaką zauważyłem to to że lepiej śpię, badziej się pocę i mocno zaczęły mi się przetłuszczać włosy i cera. No i lepiej się ćwiczyło ale bez rewelacji. Libido wysokie ale hydraulika dalej słabo. Pod kontrolą urologa odstawiłem zastrzyki. Lekarz nie zdecydował się na żaden odblok i tym sposobem jakiś miesiąc po ostatnim strzale miałem taki zjazd, że głowa mała. Od ostatniego zatrzyku minęły 4 miesiące i na ten moment zaburzenia erekcji są takie jak były. Różnica teraz jest tylko taka, że hydraulika jest słaba tak jak i słabe jest moje libido, gdzie ochotę na seks miałem zawsze. Teraz ochoty nie mam. Jestem załamany. Gdzie mam teraz szukać pomocy? Regres w ćwiczeniach i regres w łóżku mnie po prostu totalnie dobija.

Wyniki badań są w miarę chociaż testosteron całkowity jest niższy niż przed zastrzykami, prolaktyna i estradiol na górnej granicy normy (lub nawet czas nieco ponad). Czy ktoś miał podobny problem?
jaroslaw
 
Posty: 127
Rejestracja: 09 Lut 2017, 13:13
Miejscowość: Katowice

Re: Jarek, 28l. / Śląsk

Postprzez tobson85 » 18 Kwi 2021, 23:16

Hejka
Sprawy hormonalne warto ogarnąć u dobrego endokrynologa.
Odnośnie zaburzeń z erekcja to przegadaj z urologiem możliwość wdrożenia sildenafilu.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Jarek, 28l. / Śląsk

Postprzez jaroslaw » 19 Kwi 2021, 19:53

Właśnie niby hormonalnie jest wszystko ok bo w badaniach wychodzi, że tylko jakieś niewielkie odchyłki od normy są. Ale endokrynologa rozważam jako kolejny etap poszukiwań źródła problemów.

Właśnie sildenafil stosuję, gdyby nie on to już w ogóle by był dramat...
jaroslaw
 
Posty: 127
Rejestracja: 09 Lut 2017, 13:13
Miejscowość: Katowice

Re: Jarek, 28l. / Śląsk

Postprzez tobson85 » 19 Kwi 2021, 21:20

Konsultacja u endokrynologa wskazana skoro są odchylenia od normy, nawet niewielkie. W skojarzeniu z różnymi objawami może to oznaczać, że to właśnie to.
Inny trop, który warto rozważyć to stan psychiczny. Psychika wpływa zarówno na libido, erekcje, jak i poczucie zmęczenia.
Wydarzenia związane z chorobą, a szczególnie z chorobą nowotworową, mogą mieć bardzo duży wpływ na psychikę. Warto się tym zająć, nawet jak nam się wydaje, że jest wszystko ok.
Sam też niby myślałem, że dobrze sobie poradziłem z przeżyciami związanymi z chorobą, a przyszedł taki czas i na mnie, że się poskładałem. Pomógł mi psycholog i psychiatra - warto rozważyć.

Pozdrawiam i zdrówka
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Jarek, 28l. / Śląsk

Postprzez miszcz » 21 Kwi 2021, 18:50

Mam podobny problem, ale wydaje mi się, że poziom testosteronu to tylko jedna z przyczyn. Rozważyłbym jeszcze dwie inne przyczyny - zespół jelita drażliwego - choroba powoduje szereg dodatkowych objawów, w tym niskie libido, przewlekłe zmęczenie, czy zły stan psychiczny; druga przyczyna to stres i być może oczekiwania ze strony otoczenia/siebie, którym nie jesteś w stanie sprostać.
miszcz
 
Posty: 747
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Jarek, 28l. / Śląsk

Postprzez jaroslaw » 23 Kwi 2021, 07:46

Macie rację, te wszystkie problemy mogą spowodować takie, a nie inne objawy tyle, że parę lat temu, nawet zaraz po operacji, miałem więcej stresów a i tak wszystko działało ok. A teraz okoliczności są bardziej sprzyjające, a moja forma coraz gorsza :/ No nic to, trzeba lecieć do endokrynologa.
jaroslaw
 
Posty: 127
Rejestracja: 09 Lut 2017, 13:13
Miejscowość: Katowice

Re: Jarek, 28l. / Śląsk

Postprzez jaroslaw » 07 Gru 2022, 20:38

Odśnieżam wątek po kilku latach przerwy.

W wielkim skrócie: nasieniak IA, obserwacja 5 lat. Właśnie w kwietniu miałem mieć ostatni tomograf, który przełożyłem na listopad ponieważ w tamtym czasie starałem się z żoną o dziecko. Dzisiaj przyszły wyniki tomografu z końca listopada:

Kod: Zaznacz wszystko
Wynik
Badanie wykazało:
W zachyłku tylnym płuca prawego widoczne jest drobne, 2 mm zagęszczenie dość mocno
wysycone, najpewniej zwapnienie.
Poza tym bez patologicznych zmian płucno-opłucnowych.
W śródpiersiu górnym, zamostkowo zagęszczenie jak w badaniu poprzednim, najpewniej
przetrwały miąższ grasicy.
W przestrzeni zaotrzewnowej widoczny jest powiększony węzeł chłonny zlokalizowany po stronie
prawej od żyły głównej dolnej, poniżej naczyń nerkowych śr. 21 mm. Pozostałe węzły chłonne w
przestrzeni zaotrzewnowej o nieco nierównych obrysach w wym. krótkim do 9 mm.
Pojedyncze drobne uchyłki w ścianie esicy.
Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa.
Obraz pozostałych narządów objętych badaniem zmian patologicznych nie wykazuje.
Wnioski
Powiększony, pojedynczy węzeł chłonny w przestrzeni zaotrzewnowej przemawia za czynnym
procesem npl, rozsiewem.
Innych podejrzanych zmian nie uwidoczniono.


13 grudnia mam wizytę w poradni w centrum onkologii w Gliwicach. Czego się spodziewać? Nie ukrywam, że jestem załamany bo w połowie stycznia żona ma rodzić, a z tego co pamiętam to czeka mnie chemioterapia...
jaroslaw
 
Posty: 127
Rejestracja: 09 Lut 2017, 13:13
Miejscowość: Katowice

Re: Jarek, 28l. / Śląsk

Postprzez Kozi » 07 Gru 2022, 23:09

Cześć,

Bardzo Ci współczuje, wierze że skończy się dobrze.
Proszę aktualizuj swój wątek i daj znać co powiedział Onkolog 13 grudnia

Powodzenia
Kozi
 
Posty: 71
Rejestracja: 28 Sty 2022, 15:13

Re: Jarek, 28l. / Śląsk

Postprzez jaroslaw » 08 Gru 2022, 11:48

Jasne, będę dawał znać co z tego wszystkiego wyjdzie.
jaroslaw
 
Posty: 127
Rejestracja: 09 Lut 2017, 13:13
Miejscowość: Katowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron