Marcin / guz lewego jadra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Marcin / guz lewego jadra

Postprzez Marcinnnn » 23 Lut 2017, 09:16

Witam wszystkich forumowiczów, dołączam do grona z prośba o cenne rady, jestem 12 godzin po diagnozie, urolog +usg, guz 2,1x2,6 cm, przed chwila badania kwi, teraz zakładam kartę Dilo.
RozpoNanie w w toruńskim matopacie doktor Urolog chirurg Stanisław Kęsy , usuniecie jądra zaplanowane na najbliższe dni na Urologi w Szpitalu Woskowym w Bydgoszczy gdzie w/wym. lekarz działa.
Prośba o rady jak postępować aby wygrać...
Marcinnnn
 
Posty: 14
Rejestracja: 23 Lut 2017, 08:48

Re: Marcin / guz lewego jadra

Postprzez mardeb76 » 23 Lut 2017, 09:41

Witaj na Forum,
Guz niewielki. Zapewne wczesne stadium zaawansowania, a zatem wielkie szanse na krótkie i mało obciążające leczenie. Bo to że zostaniesz wyleczony to jest oczywiste. Pewną diagnozę i adekwatny sposób leczenia można postawić dopiero po skompletowaniu wszystkich wyników. Co robić po kolej dowiesz się czytając to: viewtopic.php?f=5&t=192
Na razie to co najważniejsze to:
1.Wykonać badania markerów nowotworowych w krwi AFP, LDH, BHCG przed operacją.
2.Przejść zabieg usunięcia zmienionego nowotworowo jądra.
3.Ponownie wykonać markery w okresie około tygodnia po operacji.
Dalsze postepowanie opisane dokładnie w linku powyżej oraz w wielu wątkach na Forum. Czytaj i ucz się bo wiedza o chorobie pozwoli Ci w pewnym stopniu kontrolować postepowanie lekarzy. Oczywiście o wszystkich wątpliwościach, problemach, trudnościach itd. pisz na Forum. Uzyskasz tu odpowiedzi prawie na wszystkie pytania. Czekamy na wieści. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Marcin / guz lewego jadra

Postprzez Marcinnnn » 23 Lut 2017, 16:10

Dzięki za szybką odpowiedz, przyjęcie do szpitala mam na niedzielę, w poniedziałek orchidektomia....później zbieranie wyników....już się dłuży.
Marcinnnn
 
Posty: 14
Rejestracja: 23 Lut 2017, 08:48

Re: Marcin / guz lewego jadra

Postprzez Marcinnnn » 23 Lut 2017, 17:01

Pierwsze wyniki krwi 23-02-2016:

Wersja tekstowa wyniku;
LDH 180 IU/l[0-248]~;
HCG-beta ilościowo < 0,5 mIU/ml[0-1,1];
AFP 1,50 ng/ml[-7]~;
Marcinnnn
 
Posty: 14
Rejestracja: 23 Lut 2017, 08:48

Re: Marcin / guz lewego jadra

Postprzez Ewa i Adam » 23 Lut 2017, 17:43

Czesc Marcin,
wyglada na to, ze wyniki dobrze rokuja.
Prosze zastanow sie, gdzie podejmiesz leczenie onkologiczne bo to moze albo skomplikowac albo ulatwic Twoja sytuacje.
Na razie w Toruniu ani w Bydgoszczy nie ma rekomendowanych miejsc. Oczywiscie zawsze mozesz podjac tam leczenie i konsultowac sie z ekspertami w Warszawie, Wejherowie....
Tylko musisz pamietac, ze nie kazdy lekarz jest otwarty na takie praktyki pacjenta.
Duzo sil i spokoju
Adam
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Marcin / guz lewego jadra

Postprzez Marcinnnn » 23 Lut 2017, 17:57

Dziękuje za radę, jestem po rozmowie z Doktorem Tomaszem Sarosiek i to do niego chcę udać się na konsultację z wynikami badań.
Ewentualne dojazdy do Warszawy na leczenie nie stanowią dla mnie problemu.
Marcinnnn
 
Posty: 14
Rejestracja: 23 Lut 2017, 08:48

Re: Marcin / guz lewego jadra

Postprzez troll » 23 Lut 2017, 18:34

Witaj,

Działasz szybko i zdecydowanie. To bardzo odpowiedzialne zachowanie. Cieszę się, że napisałeś tutaj, na Forum, bo możesz zawsze uzyskać poradę dotyczącej nowej i niejednokrotnie problematycznej sytuacji. Czy jest to nowotwór złośliwy - okaże się po badaniu hist-pat. Na razie wszystko wskazuje, że wszystko będzie dobrze. Przygotuj się na operację i krótką rekonwalescencję. Może się okazać, że będzie to jedyny krok potrzebny do zwycięstwa, czego naturalnie Ci życzę!

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Marcin / guz lewego jadra

Postprzez Marcinnnn » 24 Lut 2017, 15:54

Z porady skorzystam na pewno w myśl zasady co dwie głowy to nie jedna.
Dzięki wielkie za wsparcie i słowa otuchy, z niecierpliwością czekam na operacje, chciałbym wyrzucić "to" z siebie jak najszybciej.
Jak tylko pojawi się coś nowego będę pisał.
Pozdrawiam.
Marcinnnn
 
Posty: 14
Rejestracja: 23 Lut 2017, 08:48

Re: Marcin / guz lewego jadra

Postprzez Marcinnnn » 22 Mar 2017, 09:32

Witam ! Jedziemy dalej:

Przyjęcie w niedzielę 26.02.2017r (10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką - Bydgoszcz). o 11:00, założenie wenflonu, pobranie krwi na potrzeby morfologi, wywiad m.in na temat przebytych chorób, RTG klatki piersiowej, jeszcze jedno USG, przed snem zastrzyk przeciwzakrzepowy. Przy wieczornej toalecie golenie pod pępek. Od północy zakaz jedzenia oraz picia.
Następnego dnia (27.02.2017r.)nadal nie pijemy i nie jemy, operacja zaplanowana na 13:00. Około 11:00 kąpiel i przebranie w fartuszek. Na salę operacyjną wjazd w punkt, na stole podpis ze zgodą na znieczulenie w kręgosłup, pod koniec znieczulania straciłem świadomość, którą odzyskałem pod koniec szycia. Znieczulanie i operacja 0 bólu.
Znieczulenie pościło w pełni dopiero około 2-3 w nocy i dopiero wtedy oddałem mocz (nie miałem cewnika), jak tylko ból się nasilał w miarę schodzenia znieczulenia od razu dostawałem zastrzyki przciwbólowe, także pełen komfort, na poranny (28.02.2017r.) obchodzie decyzja o wypisie, o 14 wychodziłem do domu.
W szpitalu pod opieką doktor urolog Magdaleny Waleryś, która cierpliwie rozwiewała wszystkie wątpliwości i napędzała wszystkie tematy:

01.03.2017r.
Badane kreatyniny i eGFR na potrzeby tomografi

02.03.2017r. (Szpital j.w.)
CT Klatka piersiowa / + kontrast
Miąższ płucny bez zagęszczeń i zmian ogniskowych, struktury śródpiersia w normie

CT wielofazowe jamy brzusznej + miednicy /+ kontrast
Stan po niedawno przebytej lewostronnej orchidektomii z powodu tu testis sin.
Wątroba o nieznacznie obniżonej gęstości (ok. 50 jH) jednorodna, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny. Drogi żółciowe nieposzerzone.
Trzustka, śledziona, obie nerki i nadnercza w normie. Powiększonych węzłów chłonnych nie znaleziono.

06.03.2017r.
Markery po operacji:
LDH 149 IU/l[0-248]
HCG-beta ilościowo < 0,5 mIU/ml[0-1,1]
AFP 1,30 ng/ml[-7]

08.03.2017r.
Histopatologia:
Opis makroskopowy
Jądro w osłonkach 5x3x3,5 cm z powrózkiem nasiennym długości 8,5 cm. Na przekroju jądra w jednym z biegunów szaro-różowy guz 2,5 x 2 x 1,8 mm, nieostro ograniczony, bez torebki, najądrze 3,5 x 1 x 0,5 mm.
Wynik badania:
Nasieniak (typ klasyczny) jądra, pT1
W obrazie mikroskopowymm utkanie nowotworowe nacieka osłonkę białawą bez zajęcia osłonki pochwowej. W otaczającym miąższu cechy IGCNU.
Linia cięcia na powrózku nasiennym oraz najądrze bez nacieku nowotworowego.

09.03.2017r.
Konsylium Medyczne
Uwagi: pacjent zakwalifikowany do obserwacji onkologicznej: markery po 4-6 tygodnia, CT po 3 miesiącach

10.03.2017r.
Wizyta Magodencie u doktora Tomasza Sarosieka (dziękuję !!!) wyczerpująco i na temat, wniosek jak wyżej - obserwacja.

Fizycznie prawie w normie, ze strefą psychiki i emocji różnie, trochę jestem poturbowany...

W najbliższych dniach markery.
Marcinnnn
 
Posty: 14
Rejestracja: 23 Lut 2017, 08:48

Re: Marcin / guz lewego jadra

Postprzez romi » 22 Mar 2017, 12:31

Witam
Jesteś w grupie szczęśliwców o najniższym stanie zaawansowania.
Dla Ciebie "przygoda" zakończyła się na zabiegu, teraz kilka lat obserwacji. Pamiętaj o przestrzeganiu terminów badań kontrolnych. Z psychiką powoli dojdziesz do siebie, gdyby były jakieś problemy to możesz skorzystać z pomocy psychoonkologa.
Będzie dobrze.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości

cron