Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mariuszw-wa » 15 Mar 2017, 09:10

A mam takie pytanko czy szpital nie powinien Mi wystawić skierowania na markery ?? czy muszę zrobić to we własnym zakresie ??
mariuszw-wa
 
Posty: 9
Rejestracja: 26 Lut 2017, 14:17

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez sparrow » 15 Mar 2017, 11:16

Cześć!

U mojego męża skierowanie na markery i TK klatki piersiowej i brzucha wystawił lekarz onkolog, zaraz na pierwszej wizycie po przekazaniu dokumentacji z oddziału urologii. Tak na prawdę powinien mieć te badania już na pierwszą wizytę, ale jak mówi lekarz "tak to jest jak się nie dopilnuje urologów na konsylium- im się zazwyczaj nie chce". Dostał wczoraj skierowanie "na cito" i już dzisiaj ma mieć badania. Wszystko na NFZ. Orchidektomię miał 01.02.2017 r. Teraz czekamy co dalej.
Awatar użytkownika
sparrow
 
Posty: 12
Rejestracja: 12 Mar 2017, 21:31

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 15 Mar 2017, 11:48

Witaj,
Więc sprawa w przypadku większości szpitali wygląda tak, że na oddziałach chirurgii onkologicznej uważają, że ich zadaniem jest usunięcie jądra i przekazanie materiału do badań histopatologicznych. Na tym ich aktywność się kończy. Skierowanie na markery powinien Ci wystawić onkolog kliniczny, u którego będziesz się leczył/obserwował, ale do niego możesz udać się dopiero z wynikiem histopatologicznym ponieważ dopiero na jego podstawie jest pewność że miałeś nowotwór. Z tego wynika, że w chwili obecnej jesteś już poza opieką oddziału chirurgicznego, a jeszcze nie pod opieką oddziału onkologicznego. Zatem nie bardzo jest komu wystawić Ci to skierowanie na markery. Możesz oczywiście się zarejestrować do onkologa lub urologa i próbować takie skierowanie otrzymać, ale nie gwarantuję sukcesu. Koszt wykonania kompletu markerów na własną rękę mieści się w zakresie od 40 do 60 zł w zależności od laboratorium. Potem oczywiście wszystkie badania będą bez problemu na skierowanie. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mariuszw-wa » 21 Mar 2017, 18:13

Witam ponownie , Dziś właśnie odebrałem markery robione wczoraj ( robiłem prywatnie koszt niestety 94 zł ) i odebrałem także wynik hist-pat .
a więc tak markery z dnia 20.03.2017 r :

Image

i wynik hist-pat :

Image

Co sądzicie o markerach ?? i jak rozumieć ten wynik hist-pat ?? jest ktoś w stanie przetłumaczyć to po łacinie ?? wiem że to nasieniak i to wszystko :) tyle samo powiedzieli Mi przy odbiorze wyników :)
mariuszw-wa
 
Posty: 9
Rejestracja: 26 Lut 2017, 14:17

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 26 Mar 2017, 08:39

Witam,
Tłumaczenie opisu:
IGCNU - intratubular germ cell neoplasia unclassified - wewnątrzkanalikowy nowotwór z komórek zarodkowych. Naciekanie osłonki białawej. Angioinwazja – obecność komórek rakowych w obrębie naczyń krwionośnych i limfatycznych. Linia cięcia chirurgicznego wolna od nacieku nowotoworu.
Markery są ok. Jednak masz czynniki zwiększające ryzyko nawrotu (IGCNU, naciekanie, angioinwazja) oraz kolejny czynnik to wielkość guza.
Napisz co Ciebie. Pozdrawim, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mariuszw-wa » 26 Mar 2017, 11:30

Dzięki za odpowiedz . jestem po rozmowie e-mailowej z Dr.Sarosiek i jestem zapisany do doktora na Wtorek (28.03) , wstępnie doktor pisał że pilnie trzeba wykonać TK i wtedy zobaczymy jakie będzie leczenie ,
mariuszw-wa
 
Posty: 9
Rejestracja: 26 Lut 2017, 14:17

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mariuszw-wa » 14 Kwi 2017, 07:51

Witam ponownie po krótkiej przerwie ,
Obecnie jestem po tomografii która nie wykazała przerzutów , jestem także po jednej Karboplatynie , za dwa tygodnie mam wizytę kontrolną i badania krwi , ogólnie już czuję się dobrze po chemii , zobaczymy co doktor powie na wizycie ,
Tomograf i chemie miałem w nowym szpitalu w Magodencie na żoliborzu tydzień temu , Szpital rewelacja po prostu standard światowy :D
mariuszw-wa
 
Posty: 9
Rejestracja: 26 Lut 2017, 14:17

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 14 Kwi 2017, 08:27

Witam,
Zatem wszystko wskazuje na to, że Twoje leczenie się zakończyło. Jestes zdrowy. Teraz należy jedynie przestrzegac terminów badań kontrolnych. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości