Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mariuszw-wa » 26 Lut 2017, 15:55

Witam , Mam na imię Mariusz lat 31 i niestety dopadł mnie guz prawego jądra . Na forum trafiłem przypadkowo , gdyż szukałem informacji na temat tej choroby , i postanowiłem podzielić się swoim przypadkiem na forum , a więc do rzeczy. jakieś 4-5 miesięcy temu (tak mi się wydaje ) powiększyło mi się nieznacznie prawe jądro , nic z tym nie robiłem aż do początku Lutego tego roku gdzie zaczęło mnie strasznie boleć i bardzo się powiększyło, więc poszedłem do lekarza i dostałem skierowanie do urologa , Urolog na wizycie stwierdził od razu że to guz i do usunięcia ale wykona badanie USG i potwierdzi to na 100 %
Wynik USG :

Image

Po konsultacji z urologiem odesłał mnie do lekarza rodzinnego gdzie założono Mi kartę DILO i wydali skierowanie do szpitala WIM na Szaserów w Warszawie na oddział urologiczny ,
Jutro jadę ze skierowaniem do szpitala i zobaczymy co Mi powiedzą dalej .
I teraz nasuwa się pytanie czy ktoś był w tym szpitalu i poddał się tam operacji jądra ??
Ostatnio edytowany przez mariuszw-wa, 14 Mar 2017, 14:51, edytowano w sumie 1 raz
mariuszw-wa
 
Posty: 9
Rejestracja: 26 Lut 2017, 14:17

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez romi » 26 Lut 2017, 16:08

Witam
Każdy szpital jest ok jeśli termin zabiegu jest nieodległy, tzn do tygodnia. Orchidektomia to prosty zabieg dla chirurga urologa, także jeśli termin zabiegu będzie odległy szukaj innego szpitala, np. COI na Roentgena.
Pamiętaj o wykonaniu badań markerów przed zabiegiem, koniecznie trzech LDH, AFP i bHCG.
COI byłby dobrym wyborem, bo znalazłbyś się od razu we właściwym miejscu dla chorych na nowotwór jądra.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mariuszw-wa » 26 Lut 2017, 16:45

Dzięki za odpowiedź , myślałem o COI ale leczyć chcę się chyba w Magodent "ostrobramska" na perkuna bo dobre opinie są ,
mariuszw-wa
 
Posty: 9
Rejestracja: 26 Lut 2017, 14:17

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 26 Lut 2017, 18:42

Witaj,
Zarówno COI, jak i Magodent zpewniają opiekę na najwyższym poziomie, zgodną ze światowymi standardami. Masz to szczęście w nieszczęściu, że jesteś z Warszawy i możesz leczyć się w najlepszych ośrodkach w Polsce. Wszystkiego dobrego. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mariuszw-wa » 27 Lut 2017, 16:51

Witam ponownie , jestem właśnie po konsultacji w szpitalu na szaserów i wyznaczyli Mi termin na 9 Marca (po dużych trudach bo chcieli wyznaczyć na 20 któregoś tam marca ), Byłem dziś też w Magodencie dowiedzieć się o terminy ale nie są w stanie określić terminu zabiegu bez konsultacji z urologiem bo jak stwierdziła recepcjonistka nie wiadomo co Mi jest :) a gdzie w karcie DILO jest jasno napisane co i jak .
A mam pytanie co do zrobienia tych markerów , czy potrzebne jest jakieś skierowanie na to czy zrobią przed zabiegiem ??
mariuszw-wa
 
Posty: 9
Rejestracja: 26 Lut 2017, 14:17

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 27 Lut 2017, 20:16

Witaj,
Zgodnie z wytycznymi markery powinny być przed zabiegiem wykonane. Jest to konieczne do właściwego określenia stopnia zaawansowania choroby. Jednak nie licz na to, że tak się z pewnościa stanie. W wielu przypadkach markery nowotworowe nie są wykonywane w szpitalu. Możesz je wykonać na własną rekę, nie potrzebujesz żadnego skierowania i nie musisz być na czczo. Koszt ich wykonania bez skierowania to około 40 - 50 zł. Ja osobiście wykonałem markery sam, co okazalo sie trafnym posunięciem, bowiem w szpitalu tego nie wykonali. W Magodencie z pewnością markery zostałyby wykonane, w tym szpitalu na Saszerów tego nie wiem. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mariuszw-wa » 14 Mar 2017, 14:49

Witam ponownie ,
Jestem już po zabiegu , wczoraj wypisali Mnie ze szpitala , w szpitalu wykonali Mi szereg badań tylko jakoś nikt mi o nich nie opowiedział dokładnie czy jest ok czy też nie bo powiedzieli że wszystkiego dowiem się po histopatologii ,
Przed zabiegiem wykonali mi badanie rtg klatki , krew ( z markerami) i mocz z posiewem i jeszcze chyba kilka badań .
a oto wyniki przed zabiegiem co o nich sądzicie :
Image
mariuszw-wa
 
Posty: 9
Rejestracja: 26 Lut 2017, 14:17

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 14 Mar 2017, 18:58

Witam,
Wyniki w porządku, prócz oczywiście podwyższonych markerów nowotoworowych BHCG i LDH. Rozumiem, że są to wyniki przed operacją. Pamiętaj, aby powtórzyć badania markerów w okresie około 6-7 dni po operacji. Cierpliwie czekaj na wyniki badań histopatologicznych i może dowiedz się jak długo będziesz czekał potem na tomografię komputerową. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mariuszw-wa » 14 Mar 2017, 20:06

Tak to są wyniki przed zabiegiem , Wiem że markery są zawyżone anie dość mało i czy to ma jakieś znaczenie co do określenia zaawansowania choroby .
mariuszw-wa
 
Posty: 9
Rejestracja: 26 Lut 2017, 14:17

Re: Mariusz 31L W-wa/guz prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 14 Mar 2017, 22:28

Do określenia stanu zaawansowania choroby ważniejsze sa wartości markerów po usunięcieu jądra, pozwoli to stwierdzić czy proces nowotworowy sie rozprzestrzenił (jeśli będą rosnąć) czy nie (jesli bedą spadać zgodnie z okresem połowicznego rozkładu). Tak więc nie zapomnij ich wykonać. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości