Seminoma testis sinistrae (pT3) 31 lat

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Seminoma testis sinistrae (pT3) 31 lat

Postprzez sparrow » 21 Mar 2017, 10:51

Pół nocy nie przespałam bijąc się z myślami co zrobić. Człowiek kurczowo trzyma się nadziei, że ominie go chemia. Chciałabym wierzyć, że takie są najnowsze zalecenia a jednak intuicja podpowiada mi, że to się tak nie skończy i prędzej czy później będzie nawrót.
Awatar użytkownika
sparrow
 
Posty: 12
Rejestracja: 12 Mar 2017, 21:31

Re: Seminoma testis sinistrae (pT3) 31 lat

Postprzez Ewa i Adam » 21 Mar 2017, 11:12

Sparrow,
Chemia to nic strasznego. To błogosławieństwo dla chorych i jedyna skuteczna metoda leczenia. Nie warto się zamartwiać. Nawet jeśli Twój mąż będzie się z nią zmagał to spokojnie sobie poradzi.

Najważniejsze jest aby był leczony przez kompetentnych lekarzy, a nie stał się królikiem doświadczalnym. Zaufanie do lekarza jest czymś co pozwala budować siebie....
Nie ma co mitologizować tego całego zła jakim jest chemioterapia. Jeszcze raz podkreśliłbym, chemia to lekarstwo które ratuje życie.

Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Seminoma testis sinistrae (pT3) 31 lat

Postprzez mardeb76 » 21 Mar 2017, 11:17

Najnowsze zalecenia jakie są z 2017 roku możesz przeczytać tutaj: viewtopic.php?f=5&t=261. Uwierz, że nie w nich w nich nic o tym o czym informował Was Pan ordynator. Oczywiście przy zaawansowaniu IB możliwa jest obserwacja, ale oczywiście tylko wtedy gdy akceptujecie możliwość wznowy na poziomie 32%. Po karboplatynie to tylko 3%. Jeśli wznowa nastąpi to bezwzględnie 3xBEP!!!! Oczywiście nie namawiam do niczego, chce abyście tylko znali prawdę i rzeczywiste wytyczne, a nie wymyślone przez lekarzy z którymi się spotykacie. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Seminoma testis sinistrae (pT3) 31 lat

Postprzez sparrow » 21 Mar 2017, 12:43

Ok, teraz muszę przekonać męża, że nasz onkolog wybrał niewłaściwą ścieżkę postępowania w jego przypadku. Ja dzięki forum czuję się pewniej i jakiś tam zasób wiedzy na ten temat mam. Podanie chemii na pewno zdjęło by mi ciężar z barków. A może ma ktoś namiary na dr Wiechno??? Wiem, że przyjmuje w środy, jednakże następny wolny termin ma dopiero za tydzień.
Awatar użytkownika
sparrow
 
Posty: 12
Rejestracja: 12 Mar 2017, 21:31

Re: Seminoma testis sinistrae (pT3) 31 lat

Postprzez romi » 21 Mar 2017, 12:56

Witam
Jeśli za tydzień to i tak dobry termin.
Rejestracja telefoniczna do COI 22 460 00 09 i tylko w ten sposób można załatwić wizytę, chyba że uda Wam się dodzwonić do Kliniki Nowotworów Układu Moczowego SEKRETARIAT: tel. 22 546-23-31 i porozmawiać bezpośrednio z dr Wiechno.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Seminoma testis sinistrae (pT3) 31 lat

Postprzez sparrow » 21 Mar 2017, 13:27

Rzeczywiście w COI termin jest dość odległy, bo dopiero na 9 maja. Ale Opatrzność nad nami czuwa, bo przez stronę znany lekarz.pl udało nam się zapisać na jutro (!).
Po wczorajszych wydarzeniach człowiek robi się trochę nieufny w stosunku do służby zdrowia, ale jestem na 100% pewna, że opinia doktora będzie dla nas tą ostateczną.
Awatar użytkownika
sparrow
 
Posty: 12
Rejestracja: 12 Mar 2017, 21:31

Re: Seminoma testis sinistrae (pT3) 31 lat

Postprzez sparrow » 23 Mar 2017, 15:09

Wczoraj byliśmy u doktora Wiechno, przyjmuje prywatnie w Onkolmedzie. No i najnowsze ustalenia są następujące: Pan doktor zaleca aktywną obserwację. Uważa, że szanse na wznowę wynoszą ok. 18% a konsekwencje podania karboplatyny zapobiegawczo, przy braku zmian w węzłach chłonnych mogłoby spowodować negatywne konsekwencje dla organizmu w dłuższej perspektywie. Platyna pozostaje w ciele na całe życie.
Poza tym doktor Wiechno ma niesamowity dar do rozładowywania napięcia, tworzy przyjazną atmosferę w gabinecie, ale też nie owija w bawełnę, tylko mówi jak jest. Przedstawił nam wszystkie możliwości do tego stopnia, że w zasadzie nie miałam pytań.
Awatar użytkownika
sparrow
 
Posty: 12
Rejestracja: 12 Mar 2017, 21:31

Re: Seminoma testis sinistrae (pT3) 31 lat

Postprzez romi » 23 Mar 2017, 21:44

Witam
Bardzo dobra decyzja. Myślę, że wybraliście optymalne rozwiązanie w Waszej sytuacji. Dajecie sobie szansę uniknięcia obciążającego leczenia. Macie tutaj dobry przykład:
viewtopic.php?f=8&t=337
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Seminoma testis sinistrae (pT3) 31 lat

Postprzez sparrow » 23 Mar 2017, 22:37

Na pewno będziemy dawać znać co u nas. Za 3 miesiące kontrola.
Awatar użytkownika
sparrow
 
Posty: 12
Rejestracja: 12 Mar 2017, 21:31

Re: Seminoma testis sinistrae (pT3) 31 lat

Postprzez sparrow » 26 Cze 2017, 22:11

Badania krwi wyszły ok. :-) Nie ma oznak wznowy.
Awatar użytkownika
sparrow
 
Posty: 12
Rejestracja: 12 Mar 2017, 21:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

cron