nasieniak klasyczny

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez Martino » 30 Mar 2017, 18:18

Witam jestem po badaniach krwi z dnia 29.03 .dziś odebrałem
Immunochemia Cobas 6000
AFP 1.80 zakres 0,00-7,00
CEA 2,52 0.00-4.70
Biochemia
LDH strzałka w dół 210,1 U/I 240,0-480,0
HCG-total <0,1 mIU/mI =<2,0mI/U/mI

W poniedziałek jestem umówiony z lekarzem który mnie operował jak byś mi mógł podpowiedzieć co dalej robić (na pewno ponowić badanie USG i TK)
Pozdrawiam Marcin.
Martino
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 Mar 2017, 15:15

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez mardeb76 » 30 Mar 2017, 18:34

Witaj,
Z tego co przeczytałem na Twoim wątku to masz wszystkie konieczne badania do ustalenia stanu zaawansowania choroby i rozpoczecia leczenia. Nie musisz nic ponawiać. Z resztą romi napoisał już Ci o możliwych ewentualnościach dalszego postępowania karboplatyną lub obserwacja w zależności od tego jakie ryzyko nawrotu choroby jesteś w stanie zaakceptować. Z wynikami, ktore posiadasz idź do onkologa klinicznego i ustalicie co dalej. Tak jak napisal Troll bądź czujny. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez Martino » 03 Kwi 2017, 18:37

Witam dziś byłem u lekarza ,który mnie operował ,powiedział iż nie ma na co czekać (czyli obserwacja) 20 kwietnia zaczynam Chemioterepię -Korboplatyna.
Pozdrawiam Marcin.
Martino
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 Mar 2017, 15:15

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez mardeb76 » 03 Kwi 2017, 18:55

Gratuluję szybkiego i zdecydowanego działania. Przed rozpoczęciem leczenia rozważ zdeponowanie nasienia. Pozdrawiam.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez Martino » 03 Kwi 2017, 19:34

Dzieci już odchowane szt.2 .BĘDZIE DOBRZE..POZDRAWIAM :lol:
Martino
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 Mar 2017, 15:15

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez romi » 03 Kwi 2017, 20:14

Witam
Czy lekarz który Cię operował jest onkologiem? Jeśli tak to czy wyjaśnił wszystkie za i przeciw chemioterapii?
Jeśli nie to jego opinia jest niemiarodajna i nie powinieneś w ogóle jej brać pod uwagę. Jedynym lekarzem z którym powinieneś w tej chwili rozmawiać o dalszym leczeniu jest tylko i wyłącznie onkolog i to jego opinia na temat Twojego stanu zdrowia jest wiążąca. Nie podejmuj pochopnych decyzji na podstawie czytania forum i konsultacji z urologiem.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez Martino » 03 Kwi 2017, 20:39

Dziś miałem spotkanie z moim lekarzem który mnie operował i koordynatorem na konsylium które się zebrało -szczególna obserwacja bądź chemioterapia,takze lekarz wypisał skierowanie do szpitala na odział Onkologii i wpisał w kartę karboplatyna ,oczywiście będę teraz pod opieką onkologa także zobaczymy co oni zatwierdzą.
Pozdrawiam Marcin. ;)
Martino
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 Mar 2017, 15:15

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez romi » 03 Kwi 2017, 21:43

Witam
Czy konsylium nie zająknęło się na temat uzupełnienia opisu histopatologicznego? Może trzeba było zapytać? Czy poinformowano Cię o konsekwencjach chemioterapii i obserwacji, czy zdecydowano o karboplatynie i już? W którym szpitalu leczysz się?
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez troll » 04 Kwi 2017, 18:39

Witam,

Rozmawialiśmy o tym m.in. z Grzegorzem Świątoniowskim podczas pierwszego (i dotychczas jedynego, nad czym ubolewam) spotkania Forum! Mimo, że zalecenia mówią jasno o obserwacji w CS IA nasieniaka, w Polsce częstym rozwiązaniem jest podanie karboplatyny. Ja optuję rozwiązanie z wytycznych NCCN czyli obserwacja. Co jednak z chorymi, którzy nie mogą w równych odstępach wykonywać badań z różnych przyczyn? W grę wchodzi wiele zmiennych - sytuacja zawodowa, sytuacja rodzinna, sytuacja ekonomiczna chorego, podejście lekarza (w wielu wypadach zaściankowe), brak możliwości diagnostycznych, czas oczekiwania na badania, stan psychologiczny chorego...

Warto w takich wypadkach zawsze zasięgnąć rady doświadczonego onkologa klinicznego.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez B22 » 09 Kwi 2017, 14:43

troll napisał(a):Mimo, że zalecenia mówią jasno o obserwacji w CS IA nasieniaka, w Polsce częstym rozwiązaniem jest podanie karboplatyny. Ja optuję rozwiązanie z wytycznych NCCN czyli obserwacja.

Witam.
Szczegóły mojego przypadku opisałem 2 dni temu w wątku "Rak zarodkowy". Nawiązując jednak do powyższej wypowiedzi oraz korzystając z Twojej wiedzy chciałbym zapytać jakie są wytyczne NCCW i Twoja sugestia (jeśli mogę per Ty) w przypadku CS IA nienasieniaka?
Pozdrawiam
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości