nasieniak klasyczny

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez romi » 09 Kwi 2017, 17:34

Witam
Odpowiedź znajdziesz tutaj:
testicular2017.pdf
- nienasieniak strona 12 na samej górze - "Surveillance (preferred)"
- nasieniak strona 8 na samej górze - "Surveillance for pT1-pT3 tumors (category 1) (preferred)"
Na forum zawsze propagujemy najnowszą dostępną wiedzę na temat nowotworów jądra i to co wcześniej napisał troll jest z tym zgodne. Podejmować decyzję będziesz Ty i nikt tego narzucić Ci nie może i nie powinien. To ma być Twoja świadoma decyzja podparta wiedzą uzyskaną na forum i od lekarzy. Nie sugeruj się innymi przypadkami, bo każdy jest niepowtarzalny. Weź jeszcze pod uwagę fakt, że wybierając obserwację dajesz sobie szansę uniknięcia obciążającego leczenia, a gdyby nawrót jednak nastąpił nie zmienia się sposób leczenia.
Decyzja jest trudna, ale każda jaką podejmiesz będzie właściwa. Możesz mieć komfort wyboru którego wielu pacjentów może Ci zazdrościć.
To samo dotyczy przypadku Martino
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez B22 » 09 Kwi 2017, 20:58

Bardzo bardzo dziękuję.
Gdyby nie ten mikroguzek w płucu to na 100% zdecydowałbym się na obserwację. Ma on <3mm i może być wszystkim i trochę odbiera pewności mojej decyzji. Zobaczymy co jutro powiedzą lekarze.
Jeszcze raz dzięki i pozdro dla Martino!
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez Martino » 23 Kwi 2017, 12:27

Witam wszystkich 21 kwietnia poddałem się chemioterapii Karboplatyna 7AUC (2 DNI I W DOMKU) ,badania laboratoryjne książkowe ,rtg OK. za 3tyg ponowne TK.
Czuję się dobrze ,a tak poza tym magę powiedzieć że byłem zaskoczony opieką która mnie spotkała w szpitalu tj. ŁÓDŹ KLINIKA CHEMIOTERAPII NOWOTWORÓW /KOPERNIK. :D
POZDRAWIAM WSZYSTKICH I ŻYCZĘ DUŻO ZDRÓWKA ...MARCIN Z ŁODZI..JAK COŚ MÓJ TEL.502167107.
P.S MOJA P. DOKTOR MAGDALENA KRAKOWSKA... :D :D :D :D :D
Martino
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 Mar 2017, 15:15

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez mardeb76 » 23 Kwi 2017, 14:26

Świetnie, że jesteś zadowolony i czujesz sie dobrze. Czy miałeś jedną czy dwie dawki karboplatyny, a jeśli jedną to czemu spędziłeś dwa dni w szpitalu? Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez Martino » 23 Kwi 2017, 15:16

Witam na 20 miałem skierowanie na 10tą ,wiadomo rejestracja założenie karty przyjęcie na oddział itd.później badania a na 2 dzień 1 kroploweczka i do domciu.
POZDRAWIAM :D
Martino
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 Mar 2017, 15:15

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez romi » 24 Kwi 2017, 17:29

Witam
Wszędzie karboplatynę podaje się w trybie chemioterapii jednodniowej.
Ciekawe czy dolewki BEP też wymagają dwóch dni pobytu w tym szpitalu?
Częścią Oddziału jest niedawno utworzony, 21-stanowiskowy, nowoczesny Pododdział Chemioterapii Dziennej, w którym chorzy otrzymują leczenie bez konieczności całodobowego pobytu w szpitalu. Takie postępowanie wpisuje się w najnowsze światowe trendy stosowania chemioterapii.

Jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o kasę.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości