nasieniak klasyczny

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

nasieniak klasyczny

Postprzez Martino » 27 Mar 2017, 15:31

Witam 9 marca 2017r. miałem zabieg tj, usunięcie jądra nadmienię iż ma 42 lata (2 dzieci),tydzień temu byłem na zdjęci szwów i przy okazji odebrałem wyniki badań ,okazało się że jest to Nasieniak Klasyczny nogi dostałem z waty przez 42 lata nie chorowałem cały czas praca praca a tu nagle taka wiadomość.03 .04 idę do lekarza co dalej robić założono mi kartę mam p. koordynator..Lekarz powiedział iz jest to nasieniak w stopniu 1..Zwolnienie dostałem na 1 miesiąc.
Bardzo proszę o odpowiedź człowiekowi różne myśli przychodzą do głowy jak dowiaduje się iż ma raka i to jeszcze złośliwego...
Marcin z Łodzi.
Martino
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 Mar 2017, 15:15

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez romi » 27 Mar 2017, 18:20

Witam
Ze wszystkiego złego trafiło Ci się najlepsze. Może to brzmi nieco ironicznie, ale nowotwór jądra jest najlepiej leczonym nowotworem, a jeśli to nasieniak to nie ma złego rokowania.
Jeżeli możesz przytoczyć wszystkie wyniki badań którymi dysponujesz to będzie można powiedzieć więcej.
Jakie będzie dalsze postępowanie okaże się jak zgromadzisz wszystkie niezbędne wyniki badań tzn. markery (LDH, AFP, bHCG, które powinieneś zrobić tydzień po zabiegu), wynik badania histopatologicznego, RTG i tomografię.
Więcej na temat swojej choroby możesz dowiedzieć się na forum, także szukaj i czytaj.
Jeżeli chcesz więcej informacji - pytaj.
Ze swojego doświadczenia wiem, że Łódź nie jest dobrym miejscem do leczenia nowotworu jądra, także jeśli będziesz miał jakieś problemy to pisz - doradzimy.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez Martino » 27 Mar 2017, 19:38

Witam,dzięki za wiadomość a jeżeli chodzi o wyniki badań które miałem robione zaraz przed zabiegiem były robione na cito tydzień przed ,
wszystkie były w normie nic nie było niepokojącego ,08.03.RTG płuca bez zmian ogniskowych,przepona i kąty przeponowo-żebrowe wolne ,sylwetka serca w granicach normy.
TK 01.03.2017 w lewym jadrze zmiana wielkosci ok.20mm ulegająca ślniejszezmu wzmocnieniu kontrastowemu od miąższu nerki -obraz moze odpowiadać zmianie rozrostowej .Węzły chłonne
okołoaortalne ,kawalne i biodrowe wspólne wielkość 7-8mm.Płynu w jamie otrzewnej nie stwierdza się.Struktury kostne bez cech przebudowy strukturalnej o typie meta.
03.04. mam wizytę i będę robił badania ,także zaraz na drugi dzień są do odbioru to wszystko napiszę czy są jakieś zmiany .
Zabieg miałem 09.03.2017. 6 dni w szpitalu bardzo dobrze zniosłem.Jesteśmy w kontakcie pozdrawiam Marcin.
Martino
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 Mar 2017, 15:15

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez romi » 27 Mar 2017, 20:58

Witam
Rozumiem, że czekasz na wyniki badania histopatologicznego. Czy badania markerów miałeś wszystkich trzech?
Po zabiegu niezależnie od wcześniejszych wyników należało wykonać badanie markerów (to ważne). jeśli tego nie masz to zrób jak najszybciej, nawet na własny koszt.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez Martino » 27 Mar 2017, 21:40

Witam ponownie markery były robione 2 tyg przed zabiegiem wszystko w normie ,teraz tj,03.04 robię ponownie LDH,AFP,CEA,betaHCG a co do wyniku badania HISTOPATOLOGICZNEGO to już mam .
Nasieniak klasyczny jądra.
Obecne są zatory z komórek nowotworu w naczyniach krwionośnych osłonki białawej.
Miąższ jądra poza guzem z cechami zaniku.Najądrze i powrózek nasienny prawidłowe.
pT2 Nx ICDO 3 :9061/3.
opis makroskopowy
Materiał łącznie o wymiarach 8x5x3cm.Jądro średnicy 3,5 cm z białawym guzem o średnicy 22mm.
Martino
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 Mar 2017, 15:15

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez romi » 27 Mar 2017, 22:20

Witam
Zgodnie z wytycznymi markery należy zbadać przed zabiegiem, kilka dni po zabiegu i jeśli są w normie to przed wizytą u onkologa. Jeżeli nie to co tydzień do ustabilizowania się markerów. CEA nie jest markerem charakterystycznym dla nowotworów jądra i nie ma tutaj zastosowania. To tak gwoli ścisłości.
W Łodzi oczywiście tego nie przestrzegają, zresztą nie tylko tutaj.
Jeżeli podałeś cały opis histopatologiczny to jest on niekompletny.
viewtopic.php?f=15&t=431
Określono stan miejscowego zaawansowania na pT2
Pozostałe cechy N0M0 i jeśli markery będą w porządku to S0
Czyli zgodnie z
viewtopic.php?f=15&t=8
Stan zaawansowania klinicznego to IB a co za tym idzie
viewtopic.php?f=5&t=192
Ścisła obserwacja (jeśli jesteś w stanie zaakceptować podwyższone ryzyko nawrotu, zresztą nie tak bardzo wysokie - około 15-20%) lub chemioterapia karboplatyną (jedna dawka, która statystycznie zmniejsza ryzyko nawrotu do około 3-5%).
Decyzja w zasadzie należy do pacjenta po konsultacji z onkologiem i przedstawieniu wszystkich za i przeciw.
Jesteś w bardzo dobrej sytuacji i szanse na wyzdrowienie masz bliskie 100%.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez Martino » 27 Mar 2017, 23:35

Przepraszam, że pytam to w jakim mieści robią takie dokładne badania czy to jest Śląsk czytałem na forum że tam bdb jest p. DR.Emilia Cisarz -Filipczyk.
Dobrze, nie będę czekał do poniedziałku w tym tyg. robię badania bo już mam skierowanie ,zaraz po odebraniu wyników wszystko napiszę ,,pozdrawiam Marcin.Podam mój nr tel. 502,167,107
Martino
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 Mar 2017, 15:15

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez Martino » 27 Mar 2017, 23:40

Jeszcze jedno w karcie Diagnostyki Leczenia Onkologicznego mam wpisany kod C.62.1
Martino
 
Posty: 11
Rejestracja: 27 Mar 2017, 15:15

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez romi » 28 Mar 2017, 00:03

Witam
C62.1 oznacza nowotwór złośliwy jądra, jadro zstąpione.
Jest to Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10.
Nie bardzo rozumiem Twoje pytanie w jakim mieście robią takie dokładne badania. Czy chodzi o histpatologię?
Dokładność zależy od wykonującego opis i niestety zdarza się, że trzeba go ponownie uzupełniać, bo brakuje w nim istotnych informacji. Wiele było takich przypadków na forum.
Gdyby np. okazało się że to co brakuje w Twoim opisie jednak występuje, nie zmienia to stanu zaawansowania, a co za tym idzie rokowania i ewentualnego leczenia, natomiast w przypadku obserwacji zwiększa dodatkowo ryzyko nawrotu.
Dlatego szczególnie w przypadku podejmowania decyzji o obserwacji tak ważny jest dokładny opis histopatologiczny.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: nasieniak klasyczny

Postprzez troll » 29 Mar 2017, 21:39

Dodam, że pani doktor Filipczyk-Cisarż nie jest niestety autorytetem w dziedzinie nowotworów zarodkowych i nie wykazuje chęci zaktualizowania swojej wiedzy na współczesną. Zdaje się też nie rozumieć wartości międzynarodowych zaleceń, postępuje tak, jak podpowiada jej to wiedza i intuicja, co niestety nie jest właściwe. Polecam naprawdę zwiększoną czujność na tej konsultacji.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

cron