Protezy jąder

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Protezy jąder

Postprzez junior » 13 Lip 2011, 15:15

Witam.
W skrócie - wiadomo, jestem po usunięciu jajeczka i po zakończonym sukcesem leczeniu nowotworowym, obiecałem napisać więcej dla osób które są zainteresowane protezą usuniętego jądra.
Zatem:
PROTEZA + ZABIEG JEST W 100% REFUNDOWANY PRZEZ NFZ

Po zakończonym leczeniu onkologicznym ,jeżeli ono było, trzeba wziąc zaświadczenie o braku przeciwskazań do wszczepienia protezy oraz skierowanie do Kliniki Urologii oraz zrobić badanie USG jądra które zostało, żeby można zamówić proteze o podobnych rozmiarach.
W Warszawie takie operacje wykonuje Wojskowy Instytut Medyczny MON - dr. Anusik - Klinika Urologii.
Po wstępnej rozmowie z urologiem, ustalony zostaje termin operacji.

W moim przypadku na 15 lipca, także w najbliższy piątek będę znowu dwu jajowy :)
3majcie kciuki, odezwe się po operacji, jak macie jakieś pytania do piszcie :)

polecam artykuł do poczytania o protezach jąder
http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1518
28 lat; guz seminoma testis; pT2 pNx Sx R0, V1, L1; 3xBEP styczeń-marzec 2011
junior
 
Posty: 36
Rejestracja: 22 Sty 2011, 23:13
Miejscowość: Warszawa

Re: Protezy jąder

Postprzez junior » 18 Lip 2011, 10:28

Zatem witam w gronie dwu-jajecznych :)
Tak jak pisałem w piątek miałem zabieg, dziś wypisany w stanie ogólnym dobrym do domu.
Miejsce cięcia mam w miejscu poprzedniej blizny, przebieg pooperacyjny bez powikłań, bez gorączki. Teraz tylko w zaleceniach mam polezec trochę w domu i brać antybiotyk.
Wszelkie markery nowotworowe w normie.
Zatem chłopaki, jeżeli chcecie mieć protezę jądra, to nie ma sie czego wstydzić i bać, bo swój poziom bólu w porównaniu z orchidektomia oceniam na 2 w skali do 10.
Jeżeli macie pytania lub mogę jakoś pomoc to piszcie.
Pozdrawiam.
Mariusz.
28 lat; guz seminoma testis; pT2 pNx Sx R0, V1, L1; 3xBEP styczeń-marzec 2011
junior
 
Posty: 36
Rejestracja: 22 Sty 2011, 23:13
Miejscowość: Warszawa

Re: Protezy jąder

Postprzez Watcher » 14 Wrz 2011, 09:43

Brzmi zachęcająco. Do kogo uderzyłeś w pierwszym momencie, bo zapewne potrzebne jest jakieś skierowanie etc. Do urologa onkologicznego tego, który operował Cie w przypadku nowotworu?

Jest jakiś czas wymiany tej protezy?
Watcher
 
Posty: 92
Rejestracja: 09 Lut 2011, 19:21

Re: Protezy jąder

Postprzez junior » 07 Paź 2011, 17:02

Onkolog wystawił mi skierowanie do Kliniki Urologii w której miałem wycinane chore jądro i wszczepiał mi implant ten sam lekarz, który mi wycinał orzeszka. Zabieg prawie bez bolesny, tylko 4 tyg oszczędny tryb zycia.
Generalnie się zagoiło i nie ma żadnej różnicy w jądrach.
Tylko troche na początki nie mogłem się przyzwyczaić do dwóch orzeszków :)
Proteza jest dożywotnia, nie wymienia jej się :)
28 lat; guz seminoma testis; pT2 pNx Sx R0, V1, L1; 3xBEP styczeń-marzec 2011
junior
 
Posty: 36
Rejestracja: 22 Sty 2011, 23:13
Miejscowość: Warszawa

Re: Protezy jąder

Postprzez arek » 07 Paź 2011, 17:05

congratulation!!!! :-) :D :D :D
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: Protezy jąder

Postprzez marek26da » 09 Paź 2011, 10:38

Witam,
Junior powiedz mi, czy za protezę jądra płaciłeś sam, czy NFZ zapłacił za to?
Chodzi o to, że Pani urolog do której chodzę mówi , że oczywiście zabieg jest refundowany przez NFZ (a nawet on nie jest tylko że ona jako lekarz operujący wpisuje inny zabieg np. ropień i przez to NFZ im zwraca kasę) natomiast sama proteza jest płatna przez pacjenta i kosztuje 800zł. Kupuje się ja prywatnie i z protezą dopiero trzeba udać się do szpitala. Jak Junior było w Twoim wypadku? Piszesz że zabieg jest refundowany , jednak czy za protezę płaciłeś sam?
Pozdrawiam
marek26da
 
Posty: 82
Rejestracja: 26 Sty 2011, 19:27

Re: Protezy jąder

Postprzez junior » 14 Lis 2011, 21:56

cześć ja nie zapłaciłem ani grosza za protezę - SERIO
tak jak pisałem mój zabieg w 100% był refundowany przez NFZ
28 lat; guz seminoma testis; pT2 pNx Sx R0, V1, L1; 3xBEP styczeń-marzec 2011
junior
 
Posty: 36
Rejestracja: 22 Sty 2011, 23:13
Miejscowość: Warszawa

Re: Protezy jąder

Postprzez junior » 14 Lis 2011, 22:04

a szczegółowo to dr T.Sarosiek dał mi skierowanie do Kliniki Urologii WIM MON w Warszawie, ze skierowaniem poszedłem do urologa który mi wycinał chore jądro tj. dr J.Anusik. Po rozmowie z urologiem ustaliliśmy termin operacji i tyle :)
28 lat; guz seminoma testis; pT2 pNx Sx R0, V1, L1; 3xBEP styczeń-marzec 2011
junior
 
Posty: 36
Rejestracja: 22 Sty 2011, 23:13
Miejscowość: Warszawa


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości