Rak zarodkowy

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 24 Lip 2017, 23:27

Memento
Ostatnio edytowany przez B22, 25 Lip 2017, 08:51, edytowano w sumie 1 raz
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 25 Lip 2017, 08:49

[quote="troll"]Dawno, dawno temu, usłyszałem pewne wiele znaczące i siedzące do tej pory w mojej głowie stwierdzenie. Powiatowe miasto na Śląsku, doskonały specjalista urolog (i wyłącznie urolog), który mówił do matki młodego chłopaka - "jeśli chce pani widzieć, jak pani syn dorasta - niech pani zrobi wszystko, żeby w poniedziałek syn znalazł się w CO-I w Warszawie". To był rok 2008. Ten człowiek znalazł się tam, i żyje do tej pory. To chyba znamienne, jak ograniczenia kilometrów niewiele znaczą w perspektywie życia człowieka.

Pozdrawiam![/quote]

Ładnie to napisane trollu i nie chcę rozwijać wątku o tym co ja usłyszałem, że jak mieć raka to jądra. Nie chcę, bo pomimo niepoprawnego optymizmu jest we mnie też dużo pokory, której ta choroba uczy.
Generalnie to już teraz szacun dla dr Sarosieka za to, że znajduje czas na rozmowy z pacjentem, którego nie zna i jest w stanie odpowiedzieć na każde pytanie. I szacun za to, że pozwolił mi jechać z rodziną na urlop, a od razu po powrocie zrobi jeszcze raz TK przed rozpoczęciem terapii. I mam nadzieję, że szybko mnie naprawi, bo chociaż samopoczucie OK to nie daje mi spokoju lewa noga, która mnie często boli od zabiegu. Tak przy okazji, to może coś ktoś słyszał o przypadkach bolącej nogi po orchidektomii?
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 15 Sie 2017, 14:25

Cześć.
Czy Nivestim dostaje się obligatoryjnie po każdej chemii? Znoszę te zastrzyki gorzej niż samą chemię... :(
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez tobson85 » 15 Sie 2017, 14:56

Hej
czynnik wzrostu kolonii granulocytów (m.in. pod nazwą Nivestim) zapobiega wystąpieniu ciężkiej neutropenii. Chemioterapia BEP/EP jest związana z duzym ryzykiem wystąpienia takiego powikłania.
Z tego względu często lekarze stosują zapobiegawczo takie leki w schematach EP/BEP, żeby uniknąć ewentualnych opóźnień w leczeniu.

Rozumiem, że jesteś po pierwszym cyklu?

Jakie objawy Ci dokuczają po tych zastrzykach? Gorączka, bóle kości?
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Rak zarodkowy

Postprzez romi » 15 Sie 2017, 14:59

Witam
Jeśli rozpoczęto podawanie C-GSF to obligatoryjnie jest podawane po każdym cyklu chemioterapii. Niestety skutki uboczne u niektórych pacjentów mogą być uciążliwe. Można je nieco złagodzić środkami przeciwbólowymi, bo rozumiem, że chodzi o bóle kości i mięśni.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 15 Sie 2017, 15:05

Jestem trzeci dzień po pierwszym EP. Do wczoraj się trzymałem ale wieczorem wykończyła mnie biegunka a dobił zastrzyk Nivestimu. Rozbicie, rozdrażnienie, uczucie gorąca, problem ze snem a na deser ból lewego ramienia i śledziony. Pół nocy bolało mnie ramię od łopatki prawie do dłoni. Drugie pół nocy do teraz śledziona. Tak jak to jest opisane w ulotce. Jestem pobudzony mimo totalnego zmęczenia...
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez tobson85 » 15 Sie 2017, 15:17

Czyli dopadły Cię dosyć typowe objawy. Skąd wiesz, że boli Cię śledziona? Miałeś wcześniej juz takie bóle. Może po prostu boli Cię brzuch?

Mi lekarka poleciła brać zastrzyk wieczorem (a z tego co zrozumiałem to też tak bierzesz) i zaraz po zastrzyku wziąć 1 paracetamol (500 mg) i 1 ibuprofen (200 mg). I położyć się spać.
Pomagalo mi to i łagodziło objawy na tyle, że mogłem normalnie funkcjonować.

Jeden tylko raz zdarzyło się, że ból bardzo się rozwinął i ciężko mi było wytrzymać. Wtedy dostałem na SORze kroplówkę z paracetamolem i też ulżyło.

Jeśli leki nie będą CI pomagać to zgłoś się do lekarza, nawet pierwszego kontaktu lub na SOR z wypisem ze szpitala.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 15 Sie 2017, 15:25

[quote="tobson85"]Czyli dopadły Cię dosyć typowe objawy. Skąd wiesz, że boli Cię śledziona? Miałeś wcześniej juz takie bóle. Może po prostu boli Cię brzuch?[/quote]
Wątek śledziony jest obszernie opisany w ulotce i powiązany z bólem ramienia. Uczucie gorąca i pełności pod lewym dolnym żebrem nie przypomina mi żadnego innego bólu brzucha. Myślę, że poprzestanę na dwóch wziętych zastrzykach a w piątek sprawdzę morfologię.
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez tobson85 » 15 Sie 2017, 15:32

Mnie bolało raczej w brzuchu, w klatce, w kręgosłupie. Ból był intensywny i pulsujący. Ale ciężki do zlokalizowania, jeśli chodzi o konkretny obszar.

Leczysz się u dra Sarosieka? Jeśli tak to napisz do niego maila. Na Twoim miejscu nie podejmowałbym sam decyzji o odstawieniu zastrzyków.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 15 Sie 2017, 15:52

[quote="tobson85"]Mnie bolało raczej w brzuchu, w klatce, w kręgosłupie. Ból był intensywny i pulsujący. Ale ciężki do zlokalizowania, jeśli chodzi o konkretny obszar.

Leczysz się u dra Sarosieka? Jeśli tak to napisz do niego maila. Na Twoim miejscu nie podejmowałbym sam decyzji o odstawieniu zastrzyków.[/quote]
Rozmawialiśmy przez telefon. Najpierw chciał żebym brał przekonany, że to ból brzucha. Finalnie powiedział, że jak bardzo chce to mam odstawić ale sprawdzić morfologie za tydzień.
Waham się. To, że mało kto miał problemy ze śledzioną nie znaczy, że właśnie ja nie jestem przypadkiem tak obszernie opisanym w ulotce.
Podobnie jak mało kto jest uczulony na Metoklopramid a mnie ten lek ściął z nóg podany dożylnie przed podróżą przed wyjściem ze szpitala....
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości