Rak zarodkowy

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 15 Lip 2017, 20:51

Co ja bym zrobił bez tego forum. ☺ Bardzo dziękuję za wyczerpujące wskazówki. Mój optymizm jest wciąż na tyle duży, że chyba bardziej przeszkadzała by mi świadomość, że ja i moja rodzina zrezygnowaliśmy z urlopu przez wznowę choroby niż świadomość tego faktu. Podwyższone BHCG z powodu używek odpada, bo od zabiegu nie wypaliłem nawet pół papierosa a maryhy koneserem nigdy nie byłem. Jedyną moją użwywką jest zimne piwo na koniec dnia. Mam nadzieję, że nie szkodzi.
W poniedziałek sprawdzę poziom testosteronu i po otrzymaniu opisu TK, napiszę do dr Sarosieka. Może zechce się pochylić nad moim przypadkiem.
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź, bo takie wsparcie daje dużo siły.
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez mardeb76 » 15 Lip 2017, 21:50

Doktor pochyli się 100%. Brawo za opanowanie i optymizm. Tak trzymać. Udanego urlopu. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 18 Lip 2017, 22:17

Cześć Marcin.
Kontynuując wątek to dziś odebrałem wyniki i testosteron mam w normie a przy okazji zrobiłem też powtórkowe BHCG i jest 0,9 czyi na podobnym poziomie co tydzień temu. Co najważniejsze to wklejam opis TK, które miałem w piątek 14.07.17 :
"
TK klatki piersiowej:
W segmencie 1/2 płuca lewego pojawiła się podopłucnowo położona zmiana wielkości ok 8 x 10 mm, w jej sąsiedztwie dwie drobnoguzkowe zmiany wielkości 4 i 3 mm w łączności z pęczkiem naczyniowo-oskrzelowym.
W obrębie segm. 2 płuca prawego widoczna jest zmiana mikroguzkowa wielkości do 3mm, zmiana zbyt mała, by jednoznacznie określić jej charakter jednak stabilna w ocenie porównawczej z badaniem poprzednim pacjenta.
Na granicy segm. 6 oraz 10 płuca lewego widoczne jest drobne zwapnienie wielkości do 2mm.
Poza tym płuca bez zmian ogniskowych.
Tchawica oraz oskrzela główne prawidłowe.
Powiększonych węzłów chłonnych w obrębie śródpiersia oraz wnęk płucnych nie uwidoczniono.
Resztkowa grasica.
Aorta piersiowa prawidłowa.Pień płucny oraz główne tętnice płucne jednorodnie zakontrastowane.
Wyrównana kyfoza odcinka piersiowego kręgosłupa.
Zwapnienia w łączności z przednio-prawobocznymi krawędziami trzonów kręgów odcinka piersiowego.
Poza tym struktury kostne w obrębie odcinka piersiowego bez zmian patologicznych.

TK jamy brzusznej i miednicy:
Wątroba o wymiarze a-p w linii środkowo-obojczykowej do 160mm, o prawidłowej gęstości.
W obrębie prawego płata, segm. 7 widoczna jest torbiel wielkości 12 x14mm.Poza tym wątroba bez widocznych zmian ogniskowych.
Pęcherzyk żółciowy niepowiększony, cienkościenny, bez złogów.
Drogi żółciowe zewnątrz-, wewnątrzwątrobowe nieposzerzone.
Żyły układu wrotnego oraz żyły wątrobowe jednorodnie zakontrastowane.
Śledziona niepowiększona, jednorodna w badaniu wielofazowym.
Trzustka niepowiększona, bez widocznych zmian patologicznych.
Położenie, kształt i wielkość nadnerczy prawidłowe.
Nerki prawidłowej wielkości, o gładkich równych obrysach, bez widocznych zmian ogniskowych.
Naczynia przestrzeni zaotrzewnowej niepowiększone.
Powiększonych węzłów chłonnych w obrębie jamy brzusznej oraz miednicy małej nie stwierdza się. Widoczne węzły chłonne okołoaortalne, okołokawalne i węzły chłonne trzewne wielkości Pęcherz moczowy prawidłowy. Gruczoł krokowy niepowiększony.
Stan po usunięciu jądra prawego. W okolicy pachwiny prawej widoczne zmiany pozabiegowe, węzły chłonne kuliste wielkości do 6 mm , obraz porównywalny z badaniem poprzednim.
Pętle jelitowe w uwidocznionym zakresie bez zmian patologicznych.
Wyrównanie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Struktury kostne w uwidocznionym zakresie bez zmian patologicznych.

Wnioski:
Nowe zmiany drobnoguzkowe w płacie górnym płuca lewego podejrzane onkologicznie.
Zmiana drobnoguzkowa w obrębie segm. 2 płuca prawego o obrazie stabilnym.
Cech rozsiewu npl w obrębie jamy brzusznej oraz miednicy małej nie uwidoczniono.
Pojedyncza torbiel wątroby.
"
PYTANIE
Czy te zmiany jednoznacznie wskazują na następny krok w postaci chemioterapii czy też powinienem za miesiąc tak na wszelki wypadek powtórzyć TK?
Może jest to tak jednoznaczne, że chemia, że nie warto żebym zawracał głowę dr Sarosiekowi...?

Pozdrawiam
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez mardeb76 » 19 Lip 2017, 05:20

Cześć,
Właśnie w Twoim przypadku konsultacja z dr Sarosiekiem jest jak najbardziej wskazana, ponieważ wyniki badań które posiadasz są bardzo niejednoznaczne. BHCG niby w normie, a jednak podwyższone, coś w płucu ale narazie tylko podejrzenie meta, węzły chłonne czyste choć zwykle to tu jest pierwsza lokalizacja przerzutowania rj. Przerzuty bezpośrednio do płuc też się jednak niestety zdarzają, ale wielkość zmian u Ciebie nie daje jednoznacznej pewności co do wznowy. Zatem konsultacja z bardzo doświadczonym klinicystą konieczna. Decyzja będzie między dlaszą obserwacją tych guzków i kolejnym TK powiedzmy za 2 miesiące a bezzwłocznym rozpoczęciem leczenia. Ja nie jestem w stanie określić co będzie właściwsze, ale dr Sarosiek pdejmie najlepszą decyzję. Jeszcze oczywiście pozostaje wizyta u Twojego onkologa i jego opinia. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 20 Lip 2017, 12:31

Cześć.
Piszę stojąc na rozdrożu. Dr Sarosiek nie tylko odpisał ale rozmawiałem z Nim telefonicznie. Solidna firma! Udzielił mi bardzo cennych informacji i zaproponował leczenie w Wawie. I nie wiem co zrobić, bo przy tak ciężkiej chemii odległość między Wawą a Gliwicami to dodatkowy kamień do plecaka. Bytom, Gliwice pod domem czy daleka Warszawa........?
Tak czy inaczej kontakt z doktorem bardzo cenny! Dzięki!
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez mardeb76 » 20 Lip 2017, 12:34

Witaj,
Jak będziesz mógł to bardzo Cię prosze napisz jak dr Sarosiek zinterpretowal Twoje wyniki i jaka jest jego propozycja odnośnie dalszego postępowania. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 20 Lip 2017, 12:49

Już teraz mogę napisać, że wg doktora, po powrocie z urlopu (6 sierpnia), na który mogę się udać i odpocząć, miałbym rozpocząć 3xBEP lub 4xEP po uprzednim zrobieniu TK dla upewnienia się co do progresji zmian na płucach. W Bytomiu to po wstępnej konsultacji z osobą prowadzącą już bez urlopu chcą mnie kłaść na chemię pod koniec lipca, aczkolwiek jutro mam tam terminową wizytę na spokojnie i może sami stwierdzą, że urlop nie zaważy na przesunięciu mnie do innej grupy prognostycznej, a będę przecież wypoczęty i chociaż trochę uśmiechnięty ;]
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez mardeb76 » 20 Lip 2017, 13:11

Cieszę się, że zdanie dr Sarosieka jest zbieżne z naszymi spostrzeżeniami. W takim razie czekamy jeszcze na informacje po jutrzejszej wizycie. Co do leczenia to oczywiście dużo lepiej przejść je w Warszawie. Nie będe Cię przekonywał, wystarczy poczytać na Forum. Jeśli zdecydujesz sie na leczenie na Śląsku to po prostu bedziesz musiał wykazać sie wiekszą wiedzą i czujnością ponieważ z realcji Forumowiczów wiem, że różnie tam bywa. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Rak zarodkowy

Postprzez B22 » 20 Lip 2017, 13:48

Cały czas trzymam rękę na pulsie i już wcześniej pisałem, że nie wiem co bym zrobił bez tego forum i dlatego potwierdzam tutaj każdy wynik, każde badanie i kroki w terapii. Pytanie jednak czy 3xBEP w Warszawie i 3xBEP pod domem w Gliwicach będę przechodził inaczej?? Czy to nie jest tak, że chemia to chemia?
B22
 
Posty: 46
Rejestracja: 07 Kwi 2017, 15:31

Re: Rak zarodkowy

Postprzez romi » 20 Lip 2017, 14:03

Witam
Gdybym był na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się ani chwili i wybrałbym Warszawę bez względu na odległość.
Masz rację chemia to chemia, ale miejsce i lekarze to już zupełnie inna sprawa.
Sam doświadczyłeś jak zostałeś potraktowany w Gliwicach, a jak w Warszawie. W Magodencie możesz liczyć na wspaniałą opiekę i komfortowe warunki jakich nie spotkasz w innych szpitalach.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

cron