Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez oczekujaca » 06 Sty 2018, 23:11

Aj usunęłam.... gapa
W skrócie dodam - mogę bardzo polecić leczenie Nebido. Wkłucie co 10-14 tygodni. U mojego M wskazuje wszystko na to że będzie musiało być co 12 tyg.
Wcześniej M stosował żele codziennie, strasznie nie podobał mu się sposób aplikacji jak i poziomy były za niskie.
Co dla mnie jest ważne, bardzo ważne - podkreślę :) to mniejszy skok poziomów (chociaż przy żelach lepiej, jednakże forma aplikacji i przede wszystkim poziomy za niskie).
Po kolejnych badania podam dalsze dane, bo pamiętam, że Marcin się zastanawiałeś czy Nebido to dobry lek etc. Ps recepty na Nebido M ma od doktora Sarosieka :) M zapytał, i doktor od razu potwierdził, że zna, że jest to nowy lek ale i bez wahania zapisał z góry na cały rok.
oczekujaca
 
Posty: 89
Rejestracja: 09 Kwi 2017, 22:46

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez oczekujaca » 06 Mar 2018, 22:21

U M kolejne badania kontrolne, TK i markery - bez zmian, czyli ok! :)
oczekujaca
 
Posty: 89
Rejestracja: 09 Kwi 2017, 22:46

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez mardeb76 » 08 Mar 2018, 14:35

Super, pozdrawiamy serdecznie. Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez oczekujaca » 19 Lip 2018, 22:34

U nas kolejne co 4-miesięczne badania ok!
Maz za każdym razem chce "oblewać" wyniki. Niedługo zapiszemy się do AA :)

We wrześniu, na początku zaplanowana jest 2 operacja usunięcia jądra.
oczekujaca
 
Posty: 89
Rejestracja: 09 Kwi 2017, 22:46

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez romi » 20 Lip 2018, 00:11

Bardzo dobre wiadomości, a każdą dobrą wiadomość należy świętować :D
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez freako » 24 Lip 2018, 01:34

Jaki mial Twoj M poziom testosteronu przy zelu a jaki teraz? Ja stosuje tostran i problemem jest zbyt wysoki poziom. Przy normie 8-28 u mnie czasem bywalo 40 a nawet kolo 80 przy 6/8 pompkach. Teraz przy 3 jest niecale 20..
freako
 
Posty: 7
Rejestracja: 03 Lut 2016, 05:32

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez oczekujaca » 02 Sie 2018, 14:11

Hej Freako

Mialam podobne obawy wynikow ponad norme, duzych wahan przy ...
Kazalam :) M badac wynik T po 1 tyg. po zastrzyku - wtedy jest najwyzszy poziom. po 8 tyg i pod koniec kilka razy, i w wyniku tych "badaN" u niego ustawilam w koncu zastrzyk co 14 tyg. (nie co 16 jak jest ogolnawytyczna) ale moj M nie ma praktycznie obuj jader, 2 jest resztkowe nieprodukujace testosteronu - za pare tyg. bedzie usuwane profilaktycznie.
Przy max poziomie, czyli po ok 7-10 dniach nie przekracza normy czyli 28, ale jest blisko granicy. Po 14 tyg. ok 12-14 jednostek.
Jakby nie zastrzyki, smarowałby dalej zelem... Wiec ta opcja mu bardziej odpowiada. Byl wdzieczny, ze mu ja wyszukalam i kupilam :) Ogolnie polecam, rzadko zastrzyki, przyzwoite poziomy a i M czuje sie bardzo dobrze. Wiem, bo czasami pytam o to :)
Zastrzyk nie jest bolesny, tzn jak nie jestem na niego zla gdy go robie :) :)
Przy zelu mial wporzo wyniki - pod 20 nie wiecej. Wyniki byly super, czul sie super, tylko sama forma stosowania i potem ryzyko skornego kontaktu z innymi kobietami ... (bo przeciez nie z zona :) )
oczekujaca
 
Posty: 89
Rejestracja: 09 Kwi 2017, 22:46

Re: Brak obu jader, czekanie na histop i suplementacja T

Postprzez oczekujaca » 10 Paź 2018, 19:56

Moj M juz ponad 3tyg. po 2 operacji - usuniecia jak w postepowaniu przy nowotworze - dostep pachwinowy, powrozka z czyms co bylo na koncu?
Operacje fizycznie zniosl o NIEBO lepiej anizeli 1. Lekarz powiedzial, ze za 1 razem zakres byl szerszy? i organ zywy - dlatego tak.
Oczywiscie poszlo do badania - Histo-pato. Czekamy, ale ja myslac optymistycznie ale mam nadzieje, takze realistycznie sie nie spodziewam niczego niepokojacego...
oczekujaca
 
Posty: 89
Rejestracja: 09 Kwi 2017, 22:46

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości

cron