Prawdopodobnie rak... :((

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Prawdopodobnie rak... :((

Postprzez troll » 22 Lip 2011, 20:00

Witaj,

Trudno określać od razu charakter histologiczny zmiany, w ogóle trudno podejrzewać, czy jest to nowotwór. Natomiast wykonanie dodatkowych badań (AFP, LDH, bHCG z surowicy krwi, TK klatki, brzucha i miednicy) oraz operowanie tych zmian wydaje się bardzo sensownym planem.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Prawdopodobnie rak... :((

Postprzez kris1981 » 02 Sie 2011, 15:34

No to znowu ja...
Juz jestem po operacji. Zabieg miałem w piątek (29.07.2011) w szpitalu WAM w Łodzi, a już w poniedziałek 01.08.2011 do domu.
Teraz ok. 3 tygodnie nerwowego oczekiwania na wynik badania histpat.
W szpitalu przed zabiegiem zrobiono mi RTG klatki - wynik OK.
Dokładny opis przytocze jak bede w stanie troche lepiej siedzieć/chodzić.
Niestety przecięcie w pachwinie pozwala tylko na niewiekli spacer np. do toalety. Chociaż i to wyzwanie.

Po rozmowie z lekarzem (chirurgiem) dowiedzialem się, że prawdopodobnie to jednak był nowotwór we wczesnym stadium.
O konieczności dalszego leczenia onkologicznego podejmą decyzję po wynikach badania histopatologiczego.
Teraz rekonwalescencja...
kris1981
 
Posty: 11
Rejestracja: 18 Lip 2011, 16:52

Re: Prawdopodobnie rak... :((

Postprzez mario » 02 Sie 2011, 16:08

Kris teraz będzie już tylko lepiej. Głowa do góry jeszcze trochę i pozbędziesz się na amen tego dziadostwa trzymam kciuki :)
"Wszelką troskę swoją złóżcie na niego, gdyż On ma o was staranie,"
Awatar użytkownika
mario
 
Posty: 36
Rejestracja: 03 Lip 2011, 13:51

Re: Prawdopodobnie rak... :((

Postprzez troll » 02 Sie 2011, 16:54

Witaj,

Bardzo dobrze, że już po zabiegu. Za 3-4 dni będziesz biegać ;) Czekamy teraz na wyniki.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Prawdopodobnie rak... :((

Postprzez kris1981 » 24 Sie 2011, 23:31

Troll, dziękuję za pocieszenie. Rzeczywiście po ok. 10 dniach od zabiegu mogłem już w miare normalnie chodzić. Na dzień dzisiejszy uważam, że "prawie" wróciłem do formy.

Dzisiaj odebrałem wynik badania histopatologicznego.

Rozpoznanie:
Cyt. "Do badania nadesłano jądro prawe o wymiarach 6x4x3,5 cm z powrózkiem nasiennym długości 7 cm, na przekroju miąższu jądra stwierdzono 3 guzowate zmiany barwy szaro-żółtawej o średnicy 1 cm, 1,5 cm i 2 cm.
TUMOR GERMINALIS MIXTUIS DEXTRI - SEMINOMA ET YOLK SAC TUMOR. pT1 Nx.
Nie stwierdzono naciekania osłonek jądra. Linie odcięcia nasieniowodu wolne od nacieku nowotworowego."

Podczas konsultacji z lekarzem prowadzącym dowiedziałem się, że mam jeszcze zrobić TK jamy brzusznej i zgłosić się do "jakiegoś onkologa", który podejmie decyzję o dalszym leczeniu. Zostałem ponadto poinformowany, że mogę teraz albo regularnie (co pół roku) robić badania i kontrolować stan zdrowia (markery + TK jamy brzusznej + RTG klatki piersiowej) albo zapobiegawczo wziąść 2 sesje chemioterapii.

Co robić?
Do kogo się zwrócić?

Wizytę u onkologa mam już zamówioną - ale dopiero na 5 września.
Gdzie najszybciej na Śląsku zrobię TK jamy brzusznej?
kris1981
 
Posty: 11
Rejestracja: 18 Lip 2011, 16:52

Re: Prawdopodobnie rak... :((

Postprzez lefty79 » 25 Sie 2011, 10:02

Ja po rozpoznaniu histopatologicznym robiłem TK jamy brzusznej i miednicy oraz TK klatki piersiowej. Jedno w Katowicach na Ligocie w szpitalu kolejowym a drugie w Tychach ( tomograf.pl ) W obu przypadkach czas oczekiwania był 2-3 tyg. co nie jest chyba złym czasem jak na nasze warunki. Szybciej można zrobić prywatnie ale to koszt około 500 PLN za jedno TK. Aha, TK powinno się robić w odstępstwie około 2 tyg choć podobno można też zrobić oba na raz. Ale tu niech ktoś inny się wypowie na temat jego szkodliwości.

Dodam jeszcze, że na wyniki TK czekałem 1 dzień w Tychach i 2 godziny na Ligocie.
lefty79
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 Kwi 2011, 13:08

Re: Prawdopodobnie rak... :((

Postprzez troll » 25 Sie 2011, 11:26

Witam,

Rzeczywiście, teraz przyszedł czas na ustalenie stopnia zaawansowania klinicznego choroby. Ponieważ prawdopodobnie choroba jest bardzo nisko zaawansowana (markery w normie + pT1), jeśli teraz wykonane markery będą w normie oraz wyniki badań obrazowych (najlepiej komplet tomografii czyli TK klatki + TK jamy brzusznej i miednicy małej) będą bez odchyleń od normy, wtedy możemy skłaniać się nawet ku aktywnej obserwacji (czyli badania obrazowe + markery co 2-3 miesiące, potem odstępy stopniowo się wydłużają). Natomiast jeśli nie chciałbyś/nie miałbyś możliwości tak częstego badania się, to proponuję chemioterapię wg. BEP - 2 kursy. Natomiast samo rokowanie jest znakomite, w tym stadium zaawansowania, które u Ciebie przypuszczalnie zostanie rozpoznane uzyskuje się 95-98% przeżyć 5-letnich (a więc uprzedzając pytanie - przeżycie 5 lat bez wznowy = wyleczenie).

Najlepiej jak zgłosisz się do CO w Gliwicach. Tam otrzymasz od lekarza skierowanie na TK, markery oraz termin kolejnej wizyty.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Prawdopodobnie rak... :((

Postprzez bodzio » 25 Sie 2011, 18:36

witam
wyczułem guza na lewym jądrze co teraz?do jakiego lekarza mam się udać,jestem z Rybnika
pozdrawiam
bodzio
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 Sie 2011, 20:40

Re: Prawdopodobnie rak... :((

Postprzez arek » 25 Sie 2011, 18:53

Witaj!
Powinieneś ze swoimi obawami udać się do urologa. Badanie palpacyjne plus USG powinno dać odpowiedź na Twoje dolegliwości.
Pozdrawiam!
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: Prawdopodobnie rak... :((

Postprzez kris1981 » 22 Wrz 2011, 18:49

Jakiś czas mnie nie było na forum, bo wróciłem już do pracy zawodowej...

Jestem już po wizycie u Onkologa z CO w Gliwicach. (07.09.2011)
Rzeczywiście zalecono mi TK i markery. Badanie wykonano ekspresowo (11.09.2011) w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu z racji mniejszych kolejek na TK niż w CO w Gliwicach.

Wynik podobno nienajgorszy ale zostałem dodatkowo skierowany przez lekarza na badanie PET na 27-go września.
Po tym badaniu kolejna wizyta u Onkologa. Wtedy dostanę wszystkie wyniki.

Pomimo dobrych wyników badań i rokowań lekarz cały czas upiera się i doradza 2 cykle BEP.
Jednakże szczerze mówiąc bardzo obawiam się chemioterapii i powikłań z nią związanych.

Dowiedziałem się także, że po badaniu PET mój przypadek zostanie rozpatrzony na Konsylium...
kris1981
 
Posty: 11
Rejestracja: 18 Lip 2011, 16:52

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości