Guz prawego jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Guz prawego jądra

Postprzez Chris77 » 09 Maj 2017, 22:19

Witam Was,
jeszcze kilka dni temu jak zacząłem szukać jakiś informacji co wytłumaczy moje znacznie powiększone i twarde prawe jądro, miałem nadzieję że diagnoza bedzie typu - zapalenie jądra, wodniak.... Niestety po prywatnej wizycie w Cieszynie zapadł wyrok - guz prawego jądra, całe zajęte, do szybkiego usunięcia przez pachwinę... Za dwa dni jadę do Jastrzębia Zdroju na pierwsze badania i ustalenie terminu operacji.

Od kilku lat to jądro zawsze było mniejsze od lewego ale po ostatniej wizycie w czerwcu 2016 roku urolog po USG stwierdził że wszystko OK. Natomiast od około miesiąca zaczęło się powiększać i ciążyć w mosznie. Chciałem wcześniej już zajść ale weekend majowy i nigdzie nie było terminów.

Taki mi się dostał prezent na 30 urodziny :( dobrze że jest druga piękniejsza połówka Sylwia i rodzina bo bez nich to chyba byłaby już kompletna załamka.

Jakieś podpowiedzi co robić lub czego unikać by chociaż trochę to świństwo spowolnić do momentu zabiegu? Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi :(((((((

Dołek....:((((((
Ostatnio edytowany przez Chris77 16 Sie 2017, 20:50, edytowano w sumie 2 razy
Chris77
 
Posty: 25
Rejestracja: 09 Maj 2017, 22:00

Re: Guz prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 09 Maj 2017, 22:31

Witaj na Forum,
Niestety prócz postarania się o jak najszybszy termin zabiegu nic nie możesz zrobić. Do tego czasu staraj się żyć normalnie. W razie czego pisz, jak tylko będziemy mogli to pomożemy. Trzymaj się. Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz prawego jądra

Postprzez tobson85 » 09 Maj 2017, 22:41

Czesc Chris77
wszyscy, którzy tutaj to przezyli wiemy jak ciężkie są te chwile po diagnozie.
Tak jak Marcin napisał, najważniejszy teraz zabieg. Jądro trzeba jak najszybciej usunąc. Zabiegi orchidektomii wykonywane są w wielu szpitalach z oddziałem urologii.
Popytaj, gdzie jest najszybszy termin. Nie powinien być dłuższy niż 1-2 tygodni.

Postaraj się nie stresować na zapas! Ważne, że już wiesz, a to oznacza, że możesz już działać i dążyć do zdrowia!
pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Guz prawego jądra

Postprzez troll » 10 Maj 2017, 17:28

Witaj,

Przed zabiegiem zrób podstawowe badanie jakim jest oznaczenie poziomu biologicznych markerów nowotworowych! W szpitalu mogą "nie zrobić" lub "nie pamiętać", to dla Twojego dobra i powodzenia dalszego leczenia. Markery AFP, beta HCG i LDH do zrobienia w każdym laboratorium. Jeśli będzie trzeba prywatnie - nie oszczędzaj!

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz prawego jądra

Postprzez jaroslaw » 10 Maj 2017, 17:47

O, widzę, że celujesz w ten sam szpital, w którym ja byłem operowany. Mogę z góry powiedzieć, że co do samego zabiegu i kompetencji lekarzy na oddziale urologii w Jastrzębiu nie mam żadnych zastrzeżeń.

I głowa do góry. Teraz najważniejsza jest operacja i szybkie stanięcie na nogi. A co potem to dowiesz się już po zabiegu, mając oznaczone markery i histopat w ręce. No i pytaj tutaj na Forum, na pewno znajdzie się sporo osób, które wskażą Ci odpowiedni kierunek.
jaroslaw
 
Posty: 127
Rejestracja: 09 Lut 2017, 13:13
Miejscowość: Katowice

Re: Guz prawego jądra

Postprzez Chris77 » 11 Maj 2017, 13:30

Witam,
jestem po ustaleniu terminu usunięcia, także już w najbliższą niedziele mam przyjęcie do szpitala, a w poniedziałek zabieg(szczęsliwie zwolniło sięmiejsce na oddziale, bez tego podobno miesiąc czekania. Krew na określenie markerów nowotworowych już oddana, wyniki zobacze w dniu przyjęcia. Jakie według Was lepsze znieczulenie do zabiegu?

Odezwe się znowu.
Chris77
 
Posty: 25
Rejestracja: 09 Maj 2017, 22:00

Re: Guz prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 11 Maj 2017, 13:52

Cześć,
Świetnie, że tak szybko udało Ci się dostać do szpitala. Co do znieczulenia to z całą pewnością zdania będą podzielone. Jeśli nie przeraża Cię fakt, że podczas operacji będziesz zupełnie świadomy, no może trochę otumaniony "głupim jasiem" to moim zdaniem zdecyduj się na znieczulenie podpajęczynówkowe. Znacznie mniej obciążające dla organizmu i dużo szybciej dojdziesz do siebie. Ja sprawnie chodziłem już 5 godzin po zabiegu, więc nie było problemu z oddaniem moczu. Dla wielu jest to pewien kłopot, więc warto na oddziale spytać o możliwość zacewnikowania. Do domu o własnych siłach (taksówka + spacerek) wróciłem 24 godziny po zabiegu. Wszystko na oddziale i tak powie Ci anestezjolog podczas wywiadu. Dobrze by było, gdyby w szpitalu wykonali Ci chociaż RTG klatki piersiowej w dwóch projekcjach, zapytaj o to. Poza tym, życzę miłego pobytu i zabiegu bez komplikacji. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz prawego jądra

Postprzez Chris77 » 11 Maj 2017, 20:34

Jednak wyniki już mam ze strony internetowej.Prosiłbym o interpretacje bo wyglądają trochę przerażająco....
LDH - 289,69 U/l (135-225)
Beta HCG 7305,00 mIU/ml (0-2)
AFP 584,00 IU/ml (0,0-5,8)

Strasznie wysokie to Beta HCG... miał ktoś taki przypadek?
Chris77
 
Posty: 25
Rejestracja: 09 Maj 2017, 22:00

Re: Guz prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 11 Maj 2017, 21:01

Witaj,
Wartości markerów bardzo wysokie, co świadczy o aktywnej chorobie nowotworowej. Wiadomo również, że to nienasieniak. Wartości choć wysokie nie są czymś niezwykłym. W Twojej sytuacji bardzo ważne pobrać krew na markery przed operacją i następnie około tygodnia po zabiegu, aby sprawdzić czy usunięcie guza spowoduje spadek ich wartości. Dobrze, że masz szybko zabieg. Postaraj się również o jak najszybszy termin tomografii, może uda się na oddziale. Porozmawiaj z lekarzem, to ważne. Przy takich markerach powinien się zgodzić. Szybki wynik TK pozwoliłby na bezzwłoczne rozpoczęcie leczenia, jeśli takowe będzie konieczne. Bo na razie nic nie jest przesądzone. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz prawego jądra

Postprzez Chris77 » 11 Maj 2017, 21:22

Skąd ta pewność że to nienasieniak?
Jaka różnica miedzy nasieniakiem a nienasieniakiem?
Który z nich gorszy?

Wybaczcie może banalne pytania ale to wszystko narazie mnie przerasta...
Chris77
 
Posty: 25
Rejestracja: 09 Maj 2017, 22:00

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości