Guz prawego jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz prawego jądra

Postprzez Chris77 » 25 Cze 2017, 20:32

Cześć Wam. Po konsylium w zeszły czwartek zaproponowali chemioterapie w 3 lub 4 cyklach BEP. Przyjęcie na oddział we wtorek 27.06. Kontaktowałem sie też z dr Tomaszem Sarosiekiem i on proponuje albo 3xBEP ale raczej zleciłby 4xEP zeby uniknac skutków Bluomacyny. Odezwe sie w trakcie wlewek. Pozdrawiam.
Chris77
 
Posty: 25
Rejestracja: 09 Maj 2017, 22:00

Re: Guz prawego jądra

Postprzez romi » 25 Cze 2017, 21:46

Witam
Propozycja dr Sarosieka 4xEP jest najbardziej optymalna. Co prawda będziesz 4 razy w szpitalu, ale nie będziesz musiał dojeżdżać (dochodzić) co tydzień na dolewki. No i najbardziej istotne - uniknięcie powikłań po bleomycynie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz prawego jądra

Postprzez Chris77 » 05 Lip 2017, 11:47

Witam Was. Jestem po pierwszym cyklu chemii... Finalnie plan na leczenie mam 3xBEP. Wczoraj dostałem wlew z Bleomecyny i wypidss do domu. Za tydzien mam sie stawic na drugą dolewke. Pytałem lekarza o 4xEP ale mówił że lepiej potraktować ten nowotwór odrazu 3 lekami widząc, że markery przed chemia jeszcze troche urosły w stosunku do wyników ostatnich ( bhcg z 700 na 800) markery rosną. Mam jeszcze dokuczliwe zaparcia i wczoraj gorączkowałem (po telefonie do lekarza prowadzacego mowil ze to prawdopodobnie po Neolascie co podali w niedziele i zbijać APAPem). Dzisiaj już troche lepiej.Macie jakies rady co teraz robić miedzy cyklami, lub czego unikać. Markery badać?
Chris77
 
Posty: 25
Rejestracja: 09 Maj 2017, 22:00

Re: Guz prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 05 Lip 2017, 12:15

Witaj,
Gorączka, zaparcia to typowe skutki uboczne chemioterapii. Wszystkie niepokojące objawy konsultować z lekarzem, nic na własną rękę. Na zaparcia zastosuj (jeśli dasz rade to spożywać) typową dietę oparta na: owoce, warzywa, kiszona kapusta lub sok z kiszonej kapusty, produkty zasobne w błonnik, kefiry i jogurty naturalne. Przed kolejnymi dawkami będziesz miał wykonywane badania krwi oraz kontrolowany panel wątrobowy. W zależności od wyników i ogólnego samopoczucia konieczne działania i leki będą wdrażane przez lekarza. Miedzy dolewkami/cyklami odpoczywać, stosować lekko strawną dietę, wskazane spacery oraz unikanie miejsc stwarzających ryzyko infekcji. W chwili obecnej nie ma sensu wykonywania markerów bowiem na początku chemioterapii mogą istotnie wzrastać, co często jest spowodowane rozpadaniem się/obumieraniem zmian nowotworowych. W chwili obecnej w ogóle nic nie rób na własną rękę, to co trzeba będzie wykonywane w szpitalu podczas leczenia. Po prostu nastaw się pozytywnie psychicznie, włącz optymistyczne myślenie i to tyle. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz prawego jądra

Postprzez Chris77 » 19 Lip 2017, 10:29

Czesc. Dziś zaczynam drugi cykl. Natomiast lekarz prowadzacy mówił, że jest problem z dostępnością bleomecyny w całej Europie i drugi i trzeci cykl to bedzie EP. Fabryka która produkuje ten lek ma jakies problemy i nie ma możliwości zakupu bleomecyny. Macie tez takie informacje? Pierwszy cykl miałem pełny BEP.
Chris77
 
Posty: 25
Rejestracja: 09 Maj 2017, 22:00

Re: Guz prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 19 Lip 2017, 10:40

Witaj,
Niestety informacja jest prawdziwa i potwierdzona przez wiele ośrodków onkologicznych, w tym dr Sarosieka z Magodentu. Nie ma rady dalej bedziesz leczony schematem EP. Jedyny plus to brak dolewek bleomycyny. Szkoda, że okazalo sie to w trakcie leczenia, gdyby wiadomo było wcześniej to rozpocząłbyś i skonczył leczenie schematem 4xEP. Tak to będzie troche niespecyficzne leczenie bo 1xBEP + 2xEP (możliwe niedolecznie), a może 1xBEP + 3xEP (niewielkie przeleczenie). Co proponują lekarze? Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz prawego jądra

Postprzez Chris77 » 19 Lip 2017, 11:51

Tez wlasnie lekarz mowil ze musza sie zastanowic czy podac dwa EPy czy trzy. Zmiany w plucach byly male moze dobrze by bylo zrobic tomograf po dwoch EPach i zobaczyc czy cos sie poprawilo? To miedzy jednym a drugim EPem tez bedzie dwa tygodnie przerwy?
Troche nietypowa sytuacja z tą bleomecyna...
Chris77
 
Posty: 25
Rejestracja: 09 Maj 2017, 22:00

Re: Guz prawego jądra

Postprzez mardeb76 » 19 Lip 2017, 12:18

hej,
Wszystko dokładnie tak samo jak w przypadku BEP tylko bez dolewek bleomycyny tzn. 5 dni w szpitalu i powtórka po 21 dniach do rozpoczęcia poprzedniego kursu. Tomografia po 3 cyklach tzn. 1xBEP + 2xEP to może być dobry pomysł, do rozważenia w konsultacji z lekarzem. W nietypowej sytuacji należy wyknywać nietypowe działania. Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz prawego jądra

Postprzez troll » 24 Lip 2017, 20:07

Zdecydowanie podać 1xBEP + 3xEP. Tutaj nie ma miejsca na ryzyko.

Pozdrawiam!
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Guz prawego jądra

Postprzez Chris77 » 06 Sie 2017, 22:29

Witam was. W środę idę do szpitala na trzeci cykl chemioterapii. Macie jakieś informacje o dostępności bleomecyny?
Chris77
 
Posty: 25
Rejestracja: 09 Maj 2017, 22:00

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości