Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez GregKr » 30 Maj 2017, 15:42

Witam Was serdecznie,
Chciałem się dzisiaj poradzić, gdyż zgodnie z Wasza sugestia dzień przed operacja zrobiłem markery i wyniki trochę gorsze.
Dehydrogenaza mleczanowa LDh 123 U/l, norma jest 125-243 - spadek w stosunku do ostatniego pomiaru
HCG 2,46 ng/ml , zdrowi mężczyźni norma < 2,00 ng/ml - wzrosło
AFP 38,2 IU/ml z norma 0-5 IU/ml

Co te markery mogą pokazywać ?
Trochę sie martwię tymi wynikami.
GregKr
 
Posty: 24
Rejestracja: 23 Maj 2017, 18:21

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez mardeb76 » 30 Maj 2017, 19:36

Wzrost wartości markerów świadczy o aktywnym procesie nowotworowym. Obecnie już dwa są powyżej normy. Nie martw się jednak, ponieważ ich wartości są cały czas bardzo małe, a to świadczy że chorobę zdiagnozowałeś na samym początku. Gwarantuje to szybkie i pełne wyleczenie. Pamiętaj wzrost wartości markerów nie wiąże się z przerzutami, to wskazuje tylko że do krwi przedostają się substancje chemiczne wytwarzane przez guz, a nie komórki nowotworowe. Bądź dobrej myśli. Czy miałeś dziś TK? Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez GregKr » 30 Maj 2017, 20:05

Cześć Marcin,
Tak dzisiaj miałem TK miednicy i jamy brzusznej.
Dziękuje Ci za pomocne odpowiedzi.
GregKr
 
Posty: 24
Rejestracja: 23 Maj 2017, 18:21

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez mardeb76 » 30 Maj 2017, 20:16

No to super. Najtrudniejszy etap do postawienia pełnej diagnozy masz za sobą. Jak widzisz inni nie mają szansy na tak ekspresowe TK. Teraz po usunięciu jądra za 2-3 tygodnie otrzymasz opis histopatologiczny i będzie można zaproponować dalsze postępowanie lub leczenie jeśli takowe będzie konieczne. Pamiętaj aby w około tydzień po zabiegu wykonać markery, aby sprawdzić czy spadają we właściwy sposób i kolejno co tydzień, aż do ustabilizowania się ich wartości. Teraz skoncentruj się na zabiegu. Powodzenia. Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez GregKr » 07 Cze 2017, 18:19

Witam Was serdecznie,


dzisiaj u mnie mija tydzień od zabiegu orchidektomii.
Zgodnie z Waszymi sugestiami zrobiłem markery nowotworowe i wynik następujący:

HCG wolna jednostak beta <2 ng/ml - norma zdrowi mężczyźni <2 ng/ml
LDH 132 U/l, norma, zakres referencyjny 125-243 U/l
AFP 12,50 IU/ml - podwyzszony, zakres referencyjny 0-5 IU/ml

Także 2 markery są w normie, natomiast AFP jeszcze podwyższone, ale i tak mniejsze niż za pierwszym razem, gdy robiłem przed operacją.

Rozumiem, że badanie powtórzyć za tydzień?

Pozdrowienia dla WAS i dziękuję za Wasze pomocne wskazówki i wsparcie.
GregKr
 
Posty: 24
Rejestracja: 23 Maj 2017, 18:21

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez mardeb76 » 07 Cze 2017, 18:53

Witaj,
BHCG już w normie (szkoda, że laboratorium, w którym się badasz nie ma dokładniejszej aparatury analitycznej pozwlajacej okreslić dokładniejsza wartość niż tylko <2), AFP spada zgodnie z okresem polowicznego rozpadu. Oczywiście powtórz marker za tydzień, prawdopodobnie AFP będzie już w normie. Biorąc pod uwagę tendencję zmian wartości markerów możesz być dobrej myśli. Kiedy opis TK? Pozdrawiam, Marcin.
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez GregKr » 07 Cze 2017, 19:24

Niestety tylko taki mam opis BHCG na wynikach, a badania robię w Diagnostyce.
Liczę na to ze opis TK będę miał w piątek na wizycie kontrolnej u doktora.
GregKr
 
Posty: 24
Rejestracja: 23 Maj 2017, 18:21

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez GregKr » 09 Cze 2017, 11:28

Witam Was Serdecznie :)

Dzisiaj odebrałem wyniki TK jamy brzusznej i miednicy

Tomografia komputerowa klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy wykonana w technice spiralnej przed i po podaniu kontrastu/Opitray 100 ml.

Wątroba niepowiększona, bez podejrzanych zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy bez widocznych zmian w świetle. Śledziona niepowiękoszona, bez zmian ogniskowych. Trzustka niepowiększona, prawidłowo wzmacnia się podczas kontrastu. Nadnercza niepowiększone. Nerki o prawidłowej budowie i położeniu, prawidłowo wzmacniają się po podaniu kontrastu, UKM i moczowody nieposzerzone. W przestrzeni okołoaortowej i wzdłuż naczyń biodrowych nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych.
Obrysy aorty i żyły głównej dolnej zachowane.
Pęcherz moczowy średnio wypełniony, bez widocznych zmian w świetle. Gruczoł krokowy o zachowanych obrysach o wymiarach około 35X30X40 mm, jednorodny niepowiększony. Pęcherzyki nasienne symetryczne. Obrys odbytnicy zachowane. Przestrzeń podkrzyżowa wolna.
Nadprzeponowe segmenty płuc bez zmian.
W objętych badaniem częściach kostnych nie uwidoczniono podejrzanych zmian. Drobna zwyrodnieniowa przepuklina dotfzonoa w L1 przy dolnej blaszce granicznej. Drobne wyspy kostne w kościach miednicy.
Wnioski: badanie nie uwidacznia zmian podejrzanych.

RTG Klatki piersiowej:
Pola płucne i rysunek naczyniowy płuc prawidłowy.
Kąty przeponowo-żebrowe wolne.
Sylwetka serca granicznej wielkości, aorta prawidłowa.
Wnęki i śródpiersie nieposzerzone.

Ps. Czekam jeszcze na wyniki badań histopatologicznych.
Ps. Mogę prosić Was o numer do Pana Doktora Tomasza Sarosiek?
GregKr
 
Posty: 24
Rejestracja: 23 Maj 2017, 18:21

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez mardeb76 » 09 Cze 2017, 11:37

Cześć,
Świetne informacje. Kontakt do Doktora poniżej. Proponuję napisać e-mail. Doktor odpowiada w ciągu 24 h. Pozdrawiam, Marcin.
Centrum Medyczne "Ostrobramska"
NZOZ Magodent
Oddział Onkologii
04-125 Warszawa, ul. Gen. Fieldorfa 40
tel. (rejestracja) - (22) 430 87 00
dr n. med. Tomasz Sarosiek - specjalista onkologii klinicznej
Dla pacjentów z nowotworami jądra w celu konsultacji i leczenia preferowany kontakt bezpośrednio z dr n. med. Tomaszem Sarosiek - adres email: tomasz.sarosiek@magodent.com.pl / tel. kom: 601 310 244
mardeb76
Ekspert
 
Posty: 1257
Rejestracja: 15 Sie 2016, 22:26

Re: Guz lewego jądra - prośba o pomoc

Postprzez GregKr » 13 Cze 2017, 17:20

CZESC Kochani!

Wynik histopatologii prawdopodobnie jutro, a narazie zrobiłem kolejne markery i wynik coraz lepszy:

HCG wolna jednostak beta <2 ng/ml - norma zdrowi mężczyźni <2 ng/ml
LDH 126 U/l, norma, zakres referencyjny 125-243 U/l
AFP 5,71 IU/ml - zakres referencyjny 0-5 IU/ml

AFP spadlo i jest delikatnie ponad zakres referencyjny. Czy powtarzać za tydzień markery?
GregKr
 
Posty: 24
Rejestracja: 23 Maj 2017, 18:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości